Şirketlere Özel

Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Mülakatları

10.08.2015

Global Bilgi - Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Mülakat Deneyimi

Zorluk Seviyesi Görüşme ve Süreç Sonuç
Ortalama Olumlu Deneyim Teklif Yapılmadı

Mülakat Tarihi: Ağustos 2015
Toplam Süreç: 1 Gün

Kariyer sitesinden subatta başvurdum, Haziran sonunda da elden cv bıraktım, ağustosun başında aradılar.
Fazla beklettiler mülakat öncesi çünkü herkese aynı saat verilmişti, mülakat sohbet havasındaydı, genç bir arkadaşla 1e 1 mülakata girdim, burada genelde yazılan klasik soruları sordular;
-2 yıl içinde kendinizi nerede görüyorsunuz
-Başka bir iş olursa bırakır mısınız
-Olumlu ve olumsuz yönleriniz nelerdir
-Maaş hakkında ne biliyorsunuz
-Neden Çağrı Merkezi
-Takım halinde çalışmak sizi rahatsız eder mi, özellikle sizden geçin bir takım arkadaşınız olursa sizi ne rahatsız edebilir gibi
Vardiyalı çalışmanın üzerinde ve iznin kısıtlı olması üzerinde çok duruldu, vardiyayı sorun etmiyorsanız bunu mutlaka belirtin, gece vardiyası sorun olur mu aileniz ne der diye 10 kere soruldu.
Anlattığı kadarıyla servis ve ek mesai ücretlerinin yatması sorun olmuyormuş ama bunu çalışanlar daha iyi bilir, güzel bi ortam vardı herkes gençti, zorlayan mülakat değil mülakattan sonraki simülasyon çağrı kısmı oldu, hiç iş tecrübem olmadığı için nasıl karşılık vereceğimi bilemedim ve afalladım ama 1 gün bile tecrübeniz varsa işiniz kolay. Aboneliğinden şikayetçi olan ve iptal etmek isteyen bir müşteri gibi sinirli bir arama simülasyonu oldu, baskı altında durumu toparlayıp sözleşmeyi yenilerseniz hatta üst paketi satarsanız mülakatı geçersiniz, önceden simülasyonu geçenler de yeniden mülakata çağırılmıştı ama onun detaylarını bilmiyorum, oraya gitmeden mutlaka çağrı merkezi konuşmalarının örneklerini dinleyin, önceden araştırma yapmanız da göze giriyor, telefonda karşılama ve telefonu kapatma kısımlarına bakın, alo efendim değil de iyi günler, x bey, y hanım gibi konuşun, şimdiden hayırlısı olsun mülakata girecekler için.
Özgüvenli ve kendinizden emin olun, en önemlisi de heyecanlanmadan rahat davranmaya çalışın

Mülakat Soruları (5)

Başka bir iş olursa burayı bırakır mısınız ?

Cevap yaz - Tüm Cevaplar (0)

Mülakat Detayları

 
Bu yorum size yardımcı oldu mu?
Evet
Hayır
0 Kişi
0 Kişi
06.05.2019

Garanti Bankası - Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Mülakat Deneyimi

Zorluk Seviyesi Görüşme ve Süreç Sonuç
Kolaydı Olumlu Deneyim Teklif Yapılmadı

Mülakat Tarihi: Nisan 2019
Toplam Süreç: 2 Gün

Online basvuru yaptim garanti bankasina. Kisa surede donus saglandi ve sinav linki mail atildi sinavi kaydedip gonderdim sabahina olumlu sonuc aldim. 3 gun gecti mulakat tarihi bekliyorum suan. Genel yetenek sorulari gayet kolaydi bi kac soru disinda zorlanmadim dikkat testide benim icin kolaydi umarim mulakatida bu sekilde gecerim.

Mülakat Soruları (1)

Henuz mulakata gitmedim

Cevap yaz - Tüm Cevaplar (0)

Mülakat Detayları

 
Bu yorum size yardımcı oldu mu?
Evet
Hayır
1 Kişi
0 Kişi
07.09.2018

Garanti Bankası - Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Mülakat Deneyimi

Zorluk Seviyesi Görüşme ve Süreç Sonuç
Çok kolaydı Olumlu Deneyim Teklifi Kabul Ettim

Mülakat Tarihi: Eylül 2018
Toplam Süreç: 1 Gün

06.09.2018 de telefonla aranarak Cv üzerinden bir kaç soru yönelttiler. Bilgilerin doğruluğunu öğrenmek istediler sanırım. Bende bütün bilgilerim doğru ve günceldir dedim. Ertesi gün için saat 14:00 'da Güneşli'de olacak mülakata davet ettiler. Malesef yolda çalışma olduğundan ve ben taksiyle mülakat yerine gitmeye çalıştığımdan geç kaldım. Oraya vardığımda saat 14:22 di. Beni mülakata almazlar diye düşünmüştüm. Neyse vardığımda güvenlik randevuya geç kaldığımı söyledi ancak H... Beye bir sorayım mülakata alır belki dedi. Bende bekledim. Yaklaşık 15 dk sonra 4 kişi geldi. Eğer saatinde orda olmuş olsaydım bende onlarla beraber toplu mülakatta olucaktım. Her neyse 4 kişiden biri direk gitti. Öbürlerine bekleyin demişler. Beraber beklemeye başladık... 10 Dk sonra ilk mülakat görüşmesini yapan Hakan Bey geldi. Diğer arkadaşlara mülakatınız olumlu geçti sizi git gel yapmamanız için beklettim birazdan bire bir mülakata alınacaksınız dedi. Bana dönüp sanırım siz geç kalan bayansınız, sizide birebir mülakata alacağız direk dedi. Beklemeye başladk. Sırasıyla 2 bayan arkadaşı mülakata aldılar. Sonra bir erkek arkadaş vardı onu çağırdılar. Sanırım geç kaldığım için beni en sona bıraktılar :)
Orda güvenlikçi arkadaş ''Ne kadar şansızsınız ilk mülakata geç kaldınız saatlerdir bekliyorsunuz dedi.Ben ''Belkide Şanslıyımdır bileyemyiz'' dedim. Bence gerçekten de öyleydim. Belkide ilk mülakatta elenecektim.

Gelelim birebir mülakata. İki bayan vardı mülakatta İK'dan. Çok samimilerdi. Kendimi tanıtmamı istediler. Ben hiç es vermeden yaşımı, yaşadığım yeri, okul serüvenimi, İş tecrübelerimi ve çalıştığım yerlerden neden ayrıldığımı söyledim. Onlara sorucak Çokta bir soru kalmadı :)
Tipik olarak neden Çağrı merkezi dedi. Kariyer hedefimi sordu Bende cevapladım. Yalanlara gerek yok tabiki de çağrı merkezinde kalmak istemem kendimi geliştirmek amacım dedim. Aşırı özgüvenliydim mülakatın başından sonuna kadar. Hep bu işi yaparım imajı çizdim. Bana yapabilir misin diye sorduklarında ''Yapamayacak olsam veya bununla ilgili en ufak bir şüphem olsa sizin zamanınızı, benim yerime işe girebilme ihtimali olan bir arkadaşın hakkını ve kendi zamanımı boşa harcamazdım. Size yapabilirim diyorsam emin olun yaparım'' dedim. Bir kaç ufak sorudan mülakatı bitirdik. Dolmuştaydım aradan 30-40 dk geçmişti. Beni aradılar. H... Beydi. Mülakatın olumlu geçtiğini fiyat teklifini mail yoluyla attığını ve sisin içinde uygunsa olumlu geri dönüşünüzü bekliyorum dedi. Gerçekten dışarıda Özel bir sektörde çalışmaya istinaden iyi bir meblaydı. Yemek kartı veriliyor 320 tl yol servisi var. Servis kullanmayanlar içinde ayrıca yol ücreti veriyorlar. Maaşı söylemeyim tam olarak ama normal gişe perosneli maaşına çok çok yakın. Sabah 9 akşam 6 çalışması var. Ayda 2 kerede haftasonu bir gün çalışma. Bu çalışmada mesaiye giriyor maaşınıza ay sonu yansıyormuş. Ben teklifi tabiki kabul ettim. Beşiktaşta pazartesi günü eğitimim başlıyor 2 gün sonrada iş başı :) Allah isteyen herkese nasip etsin ve dışardaki sözde Özel sektör adı altındaki sömürgeci firmalardan korusun

Mülakat Soruları (1)

Bu işi yapabilir misin?

Cevap yaz - Tüm Cevaplar (0)

Mülakat Detayları

 
Bu yorum size yardımcı oldu mu?
Evet
Hayır
2 Kişi
0 Kişi
16.12.2015

CMC - Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Mülakat Deneyimi

Zorluk Seviyesi Görüşme ve Süreç Sonuç
Kolaydı Olumlu Deneyim Teklifi Reddettim

Mülakat Tarihi: Aralık 2015
Toplam Süreç: 1 Gün

Telefonda yapilan on gorusmenin ardindan insan kaynaklari asistaniyla yapilan birerbir gorusmede sirket hakkinda ne bildiginiz ve isin tanimina dair kafanizda olusturdugunuz resim soruluyor. Yabanci dilinizin test edilebilecegi bir gorusme olmadigi gibi kisisel sorular on planda. Kagithane'deki binasinin ic bahcesi kampus havasinda ve giyim serbestligi dikkat cekici. Ortalama bir cagri merkezi isi icin ferah bir ortami var.

Mülakat Soruları (1)

kriz aninda telefon uzerindeyken basvuracaginiz ilk yontem nedir?

Cevap yaz - Tüm Cevaplar (0)

Mülakat Detayları

 
Bu yorum size yardımcı oldu mu?
Evet
Hayır
0 Kişi
0 Kişi
20.11.2018

Garanti Bankası - Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Mülakat Deneyimi

Zorluk Seviyesi Görüşme ve Süreç Sonuç
Ortalama Olumlu Deneyim Teklif Yapılmadı

Mülakat Tarihi: Kasım 2018
Toplam Süreç: 1 Ay

çağrı merkezi müşteri temsilcisi pozisyonu için başvuruda bulunmuştum. telefonla arayıp bilgilerimin doğruluğunu kontrol ettiler ve online sınav göndereceklerini söylediler. ertesi gün online sınav mail adresime geldi. online sınav yetenek ve okuduğunu anlayıp yorumlamadan oluşuyordu. iki gün içinde online sınavın olumlu geçtiğini ve birebir mülakata davet edileceğimi söylediler. bir hafta sonra birebir mülakat için beşiktaştaki eğitim müdürlüğüne mülakata gittim. mülakatı yapan beyefendi çok profesyonel güler yüzlü ve ilgiliydi. mülakat sonucum akşamına mesaj atıldı ve olumlu olduğunu birim yöneticileri ile görüşme olacağını ve beklememi söylediler. aradan bir ay geçti ve çağrı merkezi tahsilat bölümü için görüşmeye gelip gelemeyeceğim soruldu. görüşme tekliflerini kabul ettim ve güneşli merkeze görüşmeye gittim. görüşme saatimden 20 dk önce gittim ve yaklaşık 1 saat bekledim. görüşmede 3 kişi vardı. ik yöneticisi birim yöneticisi ve müdürleri vardı. çok samimi ve güler yüzlüydüler. görüşmem cuma günü yapıldığı için pazartesi günü dönüş yapılacağını söylediler.

Mülakat Soruları (5)

daha önce kredi kartı olmayan birine kredi kartını nasıl satarsın?

Cevap yaz - Tüm Cevaplar (0)

Mülakat Detayları

 
Bu yorum size yardımcı oldu mu?
Evet
Hayır
1 Kişi
0 Kişi