Şirketlere Özel

Satış Planlama Uzmanı Mülakatları

28.05.2016

Ford Otosan - Satış Planlama Uzmanı Mülakat Deneyimi

Zorluk Seviyesi Görüşme ve Süreç Sonuç
Ortalama Ortalama Deneyim Teklif Yapılmadı

Mülakat Tarihi: Şubat 2014
Toplam Süreç: 1 Gün

Güzel karşılandım ve güler yüzlü davrandılar. 10 dakika kadar bekledikten sonra tekrar bir cv doldurdum ve görevli müdürün yanına çıktım. bire bir yüz yüze mülakat yapıldı sadece. Neden satış bölümünü ve neden otomotiv sektörünü tercih ettiğimi soruldu. Daha sonra eğitim ve dilimle ilgili sorular soruldu. Her konuda anlaşıldı ancak askerlik yüzünden kabul edilmedim.

Mülakat Soruları (1)

askerliğini yapmamışsın seni almam için beni ikna edecek neler söyleyebilirsin

Cevap yaz - Tüm Cevaplar (0)

Mülakat Detayları

 
Bu yorum size yardımcı oldu mu?
Evet
Hayır
0 Kişi
0 Kişi
06.09.2013

Toyota - Satış Planlama Uzmanı Mülakat Deneyimi

Zorluk Seviyesi Görüşme ve Süreç Sonuç
Ortalama Olumlu Deneyim Teklif Yapılmadı

Mülakat Tarihi: Ağustos 2013
Toplam Süreç: 20 Gün

İşe alım sürecinde şeffaf ve titiz davrandılar. Yaptıkları tek hata daha işin içeriği konuşulmadan ücret beklentisi sormaları oldu.

Mülakat Soruları (1)

İşin gerektirdiği sorumluluğu kaldırabilir misin?

Cevap yaz - Tüm Cevaplar (0)

Mülakat Detayları

 
Bu yorum size yardımcı oldu mu?
Evet
Hayır
5 Kişi
3 Kişi
05.04.2016

Ford Otosan - Satış Planlama Uzmanı Mülakat Deneyimi

Zorluk Seviyesi Görüşme ve Süreç Sonuç
Çok zorluydu Olumlu Deneyim Teklifi Kabul Ettim

Mülakat Tarihi: Ocak 2016
Toplam Süreç: 3 Ay

İnsan Kaynakları aracılığıyla telefonla aranarak, değerlendirme merkezi için davet aldım. Sabahtan öğlene kadar yarım gün süren yorucu ve peş peşe çalışmalarla, Ford Otosan portföyü ve kültürü için uygun bir aday olup olmadığınız ölçülüyor. İlk olarak, 1 saat süren ve 50 sorudan oluşan genel yetenek sınavı uygulanıyor. Sorular oldukça kolay ve mantık yürütmeye dayalı. Akabinde 6 kişilik grupla birlikte, herkese ortak olarak verilen bir case'i değerlendirmeniz isteniyor. Hem sayısal hem de sözel olarak, grupla koordine şekilde fikir yürütmek önemli. Tek bir doğru olmadığı için, verileri ne şekilde yorumladığınız ve grupla nasıl koordine olduğunuz belirleyici etmen oluyor. Çok sessiz kalmak ya da bireysel şekilde sürekli fikir belirtmek olumlu karşılanmayabiliyor. 1 saat süren toplu münazaranın ardından farklı bir case veriliyor ve bunu, bir öncekinin aksine bireysel olarak değerlendirmeniz ve x2 A2 kağıdına sunum olarak dökmeniz bekleniyor. Değerlendirme ve hazırlık aşamalarının ardından, jüriye 10 dakika içerisinde sunmanız isteniyor. Bütün bu aşamaları başarıyla geçerseniz, ekip şefleriyle, departman müdürüyle ve koordinatörlerle görüşmelere çağrılıyorsunuz. Bu süreçler arasında da online bir kişilik envanterini doldurmanız isteniyor ve özel bir merkezde dil sınavı için randevu verilebiliyor -pozisyonun ihtiyacına göre-. Departman müdürlerinin de onayı alındıktan sonra bürokratik imza işlemleri ve teklif aşamasına geçiliyor. Baştan söylemek gerekirse, süreçler çok uzun ve her bir görüşme için ayrı ayrı çağrılmanız, farklı departmanlar ve müdürlerle görüşmeniz gerekebiliyor. Rekabet oldukça fazla, bu yüzden Değerlendirme Merkezi süreçlerinde sonuna kadar sabırlı ve dinamik bir şekilde ilerlemeniz, sizi tercih etmeleri için en önemli noktalardan birisi. Başvurunuz için dönüş yapıldıysa, uzun ve çok basamaklı bir süreç sizi bekliyor. Motivasyonun hiç bir basamakta kaybedilmemesi lazım.

Mülakat Soruları (1)

Önceki işinizde, yöneticinizle ters düştüğünüz bir durumda nasıl hareket ettiniz ?

Cevap yaz - Tüm Cevaplar (0)

Mülakat Detayları

 
Bu yorum size yardımcı oldu mu?
Evet
Hayır
0 Kişi
0 Kişi