Şirketlere Özel

Mağaza Müdürü Mülakatları

14.08.2012

Zara - Mağaza Müdürü Mülakat Deneyimi

Zorluk Seviyesi Görüşme ve Süreç Sonuç
Zorluydu Olumlu Deneyim Teklif Yapılmadı

Mülakat Tarihi: Ağustos 2012
Toplam Süreç: 21 Gün

Store Manager için çok önceden başvuruda bulundum. 4 hafta önce telefon ile aradılar, hala başvurumun geçerli olup olmadığını sordular ve telefonda CV üzerinden bir mülakat yaptılar. Ertesi hafta ben telefonumu evde unuttuğum bir gün beni görüşmeye çağırmak için defalarca aramışlar. Eve gelip telefonuma baktığımda gördüm. Ben de defalarca geri aradım, hep not alıp bıraktılar. sonra beni bir sonraki hafta görüşmek için tekrar aradılar. Ancak o hafta ben iş yerimde tek çalışıyordum ve bırakıp gitmem imkansızdı. Kendilerine o hafta uygun olmadığımı ve bir sonraki hafta uygun olacağımı söyledim, ona da peki dediler ve görüşme detaylarını paylaşmak için beni arayacaklarını söylediler. Bana geri dönüş oldu ve ilk mülakata gittim.

İK uzmanı beni çok hoş karşıladı.

Önce CV üzerinden gidildi tekrar. Ben finans sektöründe çalıştığım için, neden sektör değiştirmeye karar verdiğim soruldu. Eski iş tecrübelerime bakıldı. İnditex grubundan hangi markayı kendime yakın hissettiğim soruldu. Buraya kadar herşey iyiydi. Burdan sonra acayip bir şekilde sıkıştırmalar başladı. Bir sürü durumla ilgili soru soruldu ve vereceğim tepkiler alacağım aksiyonlar ölçüldü. Personelle ilgili çok fazla soru soruldu. Örneğin:

*Bir satış personeliniz var, çok iyi, başarılı bir eleman ancak evlendi. Çalışma saatleri de artık ona yorucu gelmeye başladı ve istifa etmek istediğin söyledi. Ne yapardınız?

*İndirimin ilk günü müşteriler kapıda kuyruk olmuşlar. personel bu yoğunluktan cok korkuyor. Satış mı yapalım yoksa raflarımı düzenleyelim, biz bunlara yetemeyiz diye isyan ediyor. Ekibi nasıl motive edersin?

*Diyelim motive ettin, bütün gün canla başla çalıştılar ama akşama bir baktınız ciro çok düşük. Tepkin ne olur?

*Diğer mağazalar satış hedeflerini gerçekleştirmiş, ama sen %60 da kalmışsın. Ne yaparsın?

*Diyelim Section Manager oldun (Ben Store Manager'lık için başvurmuştum ama böyle de soru geldi). Yöneticin dik kafalının biri. Hep kendi dediklerini yaptırmaya çalısıyor. Hiç seni dinlemiyor. Ne yaparsın?

*Personelin geldi. Bize sürekli satın satın diye baskı yapıyorsunuz ama biz bu baskıdan demotive oluyoruz ve satmak istemiyoruz diye isyan etti. Ne yaparsın?

*Şu anki işinde, bugüne kadar karşılaştığın en büyük zorluk neydi?

*Hiç zor bir yönetici ile çalıştın mı?

Bundan sonrası ingilizce devam etti:

*So you are going to live in Istanbul, and as you know. It is difficult. How do you think you'll get over it?

*How do you see yourself in time management?

En sonunda bana süreçten bahsettiler. Bu görüşmeye en geç 3 hafta içerisinde olumlu ya da olumsuz dönüş yapılacağını söylediler. Ondan sonraki süreç, marka müdürü ile görüşmek olacak. Sonra kişilik envanteri ve referansların aranması dediler.

Bu tip görüşmelerin olumlu ya da olumsuz olduğu konusunda bir fikir yürütemiyorum. Siz çok iyi geçti zannederken,red maili gelebiliyor. Çıkarken onu da sordum. Geri bildiriminiz ne şekilde olacak diye. Telefonla olacak ya da e-maille olabilir dediler.

Mülakat Soruları (1)

*Bir satış personeliniz var, çok iyi , başarılı bir eleman ancak evlendi. çalışma saatleri de artık ona yorucu gelmeye başladı ve istifa etmek istediğin söyledi. ne yapardınız?

Cevap yaz - Tüm Cevaplar (1)

Mülakat Detayları

 
Bu yorum size yardımcı oldu mu?
Evet
Hayır
64 Kişi
4 Kişi
13.04.2014

LC Waikiki - Mağaza Müdürü Mülakat Deneyimi

Zorluk Seviyesi Görüşme ve Süreç Sonuç
Ortalama Ortalama Deneyim Teklif Yapılmadı

Mülakat Tarihi: Nisan 2014
Toplam Süreç: 10 Gün

İlk önce kariyer sitelerinden başvuru yaptım, sonrasında bir kişilik envanteri sınavı mail olarak geldi. 180 soru, hani karar mekanizmanızı huyunuzu suyunuzu tam olarak ölçmek ve sağlıklı bir sonuca ulaşmak için 20 soruyu evirip çevirip soruyorlar. Sonrasında genel yetenek (matematik mantık ağırlıklı ) sınavını yine online olarak yapıyorsunuz 40 dakika 30 soru. Kısa zamanda yapmayın dikkat. Daha sonra uygun görülürseniz 3-4 gün süresi ve gece 23.30'a kadar istediğiniz zaman yapmanız gereken online kameralı mulakat var. Düzgün klasik giyinin, şirket hakkında araştırma yapın, şirkete verebileceklerinizi iyi düşünün alacaklarınızdan emin olun. 5-6 soru soruluyor neden firmamız, neden perakendecilik, kendinizi anlatın vb. Sakin, kendinden emin, işe istekli ama asla muhtaç değil, rahat ama dikkatli cümleler ve tavırla görüşmeyi yapın. Videonuz kayıt edilecek ve daha sonra bölge müdürleri tarafından izlenecektir. O yüzden bölge müdürü karşınızdaymış gibi olun. Şirket iyidir. Başarılar.

Mülakat Detayları

 
Bu yorum size yardımcı oldu mu?
Evet
Hayır
9 Kişi
0 Kişi
25.03.2014

İnditex - Mağaza Müdürü Mülakat Deneyimi

Zorluk Seviyesi Görüşme ve Süreç Sonuç
Kolaydı Olumlu Deneyim Teklif Yapılmadı

Mülakat Tarihi: Ocak 2014
Toplam Süreç: 20 Gün

Kariyer.net üzerinden başvuru yapıldıktan sonraki gün arandım ve mülakata çağrıldım. Grup mülakatıydı ve 8-9 kişiydir. CV'ler üzerinden geçildikten sonra ve firma tanıtıldıktan sonra mülakat sona erdi. 2 hafta sonra da olumsuz dönüş yaptılar. Herhangi bir gerekçe göstermediler.

Mülakat Detayları

 
Bu yorum size yardımcı oldu mu?
Evet
Hayır
1 Kişi
0 Kişi
26.02.2014

İnditex - Mağaza Müdürü Mülakat Deneyimi

Zorluk Seviyesi Görüşme ve Süreç Sonuç
Ortalama Olumlu Deneyim Teklif Yapılmadı

Mülakat Tarihi: Kasım 2013
Toplam Süreç: 3 Gün

Telefonda sorulan "Kendinizden biraz bahseder misiniz?" sorusunun ardından, "Dolabınızda hangi markalar var?" gibi değişik bir soru geldi. Inditex grubunun markalarını sordular ve 1 soruluk kısa bir İngilizce konuşma geçtikten sonra bire bir mülakata çağrıldım. 1 saat 45 dakika sürdü ve 6-7 soruluk mini case soruları geldi. Mesela birisi şöyleydi: "Mağazanın açılmasına 5 dakika kaldı ve 3 elemanın gelip işi bırakacağını söylüyor ama geri kalan elemanlarla işini halledemezsin, ne yapardın?" Bunun gibi sorular sorup mülakatı bitirdi insan kaynaklarının başındaki bayan.

Mülakat Soruları (1)

Müdürünüz sizin dediğiniz hiçbir şeyi dinlemiyor, dinler gibi yapıp tekrar kendi istediğini yapıyor ve bu konuda müdürünüz sizinle şöyle konuşuyor: "Senin verdiğin fikirler güzel hoş ama uygun bulmuyorum kendi istediğimi yapacağım sen ne dersen de." Buna nasıl bir cevap verirdiniz?

Cevap yaz - Tüm Cevaplar (0)

Mülakat Detayları

 
Bu yorum size yardımcı oldu mu?
Evet
Hayır
3 Kişi
1 Kişi
07.02.2014

İnditex - Mağaza Müdürü Mülakat Deneyimi

Zorluk Seviyesi Görüşme ve Süreç Sonuç
Ortalama Olumlu Deneyim Teklifi Kabul Ettim

Mülakat Tarihi: Ocak 2013
Toplam Süreç: 2 Ay

INDITEX ile mağaza müdürü pozisyonu için görüştüğümde yöneltilen soru ;
'İndirim döneminde kasalarınızdan birisi bozulsaydı sırada bekleyen ve sinirlenen müşterilerinize yaklaşımınız ne olurdu?''

Mülakat Soruları (1)

İndirim dönemi kasalarınızdan birisi bozuldu. Kuyrukta bekleyen ve sinirlenen müşteriye karşı tavrınız ne olurdu?

Cevap yaz - Tüm Cevaplar (0)

Mülakat Detayları

 
Bu yorum size yardımcı oldu mu?
Evet
Hayır
2 Kişi
0 Kişi