Şirketlere Özel

Mülakat Tarihi: Ağustos 2012
Toplam Süreç: 21 Gün

14.08.2012
Zorluk Seviyesi Görüşme ve Süreç Sonuç
Zorluydu Olumlu Deneyim Teklif Yapılmadı

Store Manager için çok önceden başvuruda bulundum. 4 hafta önce telefon ile aradılar, hala başvurumun geçerli olup olmadığını sordular ve telefonda CV üzerinden bir mülakat yaptılar. Ertesi hafta ben telefonumu evde unuttuğum bir gün beni görüşmeye çağırmak için defalarca aramışlar. Eve gelip telefonuma baktığımda gördüm. Ben de defalarca geri aradım, hep not alıp bıraktılar. sonra beni bir sonraki hafta görüşmek için tekrar aradılar. Ancak o hafta ben iş yerimde tek çalışıyordum ve bırakıp gitmem imkansızdı. Kendilerine o hafta uygun olmadığımı ve bir sonraki hafta uygun olacağımı söyledim, ona da peki dediler ve görüşme detaylarını paylaşmak için beni arayacaklarını söylediler. Bana geri dönüş oldu ve ilk mülakata gittim.

İK uzmanı beni çok hoş karşıladı.

Önce CV üzerinden gidildi tekrar. Ben finans sektöründe çalıştığım için, neden sektör değiştirmeye karar verdiğim soruldu. Eski iş tecrübelerime bakıldı. İnditex grubundan hangi markayı kendime yakın hissettiğim soruldu. Buraya kadar herşey iyiydi. Burdan sonra acayip bir şekilde sıkıştırmalar başladı. Bir sürü durumla ilgili soru soruldu ve vereceğim tepkiler alacağım aksiyonlar ölçüldü. Personelle ilgili çok fazla soru soruldu. Örneğin:

*Bir satış personeliniz var, çok iyi, başarılı bir eleman ancak evlendi. Çalışma saatleri de artık ona yorucu gelmeye başladı ve istifa etmek istediğin söyledi. Ne yapardınız?

*İndirimin ilk günü müşteriler kapıda kuyruk olmuşlar. personel bu yoğunluktan cok korkuyor. Satış mı yapalım yoksa raflarımı düzenleyelim, biz bunlara yetemeyiz diye isyan ediyor. Ekibi nasıl motive edersin?

*Diyelim motive ettin, bütün gün canla başla çalıştılar ama akşama bir baktınız ciro çok düşük. Tepkin ne olur?

*Diğer mağazalar satış hedeflerini gerçekleştirmiş, ama sen %60 da kalmışsın. Ne yaparsın?

*Diyelim Section Manager oldun (Ben Store Manager'lık için başvurmuştum ama böyle de soru geldi). Yöneticin dik kafalının biri. Hep kendi dediklerini yaptırmaya çalısıyor. Hiç seni dinlemiyor. Ne yaparsın?

*Personelin geldi. Bize sürekli satın satın diye baskı yapıyorsunuz ama biz bu baskıdan demotive oluyoruz ve satmak istemiyoruz diye isyan etti. Ne yaparsın?

*Şu anki işinde, bugüne kadar karşılaştığın en büyük zorluk neydi?

*Hiç zor bir yönetici ile çalıştın mı?

Bundan sonrası ingilizce devam etti:

*So you are going to live in Istanbul, and as you know. It is difficult. How do you think you'll get over it?

*How do you see yourself in time management?

En sonunda bana süreçten bahsettiler. Bu görüşmeye en geç 3 hafta içerisinde olumlu ya da olumsuz dönüş yapılacağını söylediler. Ondan sonraki süreç, marka müdürü ile görüşmek olacak. Sonra kişilik envanteri ve referansların aranması dediler.

Bu tip görüşmelerin olumlu ya da olumsuz olduğu konusunda bir fikir yürütemiyorum. Siz çok iyi geçti zannederken,red maili gelebiliyor. Çıkarken onu da sordum. Geri bildiriminiz ne şekilde olacak diye. Telefonla olacak ya da e-maille olabilir dediler.

 

Mülakat Detayları

 • Telefon mülakatı
 • 1'e 1 mülakat
 • Grup Mülakatı
 • Sunum
 • IQ/Zeka Testi
 • Yetenek Testi
 • Kişilik Testi
 • Referans Kontrol
 • Online Sınav
 • Yabancı Dil Sözlü
 • Diğer
 

Mülakat Soruları (1)

*Bir satış personeliniz var, çok iyi , başarılı bir eleman ancak evlendi. çalışma saatleri de artık ona yorucu gelmeye başladı ve istifa etmek istediğin söyledi. ne yapardınız?

Cevap yaz - Tüm Cevaplar (1)
 
 
Bu yorum size yardımcı oldu mu?
Evet
Hayır
64 Kişi
4 Kişi