Şirketlere Özel

İnsan Kaynakları Uzman Yardımcısı Mülakatları

13.01.2014

Eczacıbaşı Holding - İnsan Kaynakları Uzman Yardımcısı Mülakat Deneyimi

Zorluk Seviyesi Görüşme ve Süreç Sonuç
Ortalama Olumlu Deneyim Teklif Yapılmadı

Mülakat Tarihi: Aralık 2013
Toplam Süreç: 2 Gün

Öncelikle dikkat edilmesi gereken bir konu var; insan kaynakları departmanı beni telefonla aramadı, e-mail ile iletişime geçti.
Bir önceki gün maillerimi kontrol etmiş olmam büyük şans oldu benim için. Kariyer sayfasında sınava davet edildiğim ve yanımda hesap makinesi getirmem gerektiği yazıyordu. Sınava katılacağımı online olarak belirttim ve ertesi gün sınav için ofislerine gittim. İlk önce sözel daha sonra sayısal bir test yapılıyor. Özel kısımda paragraftaki yazıyı anlamak; sayısal kısımda mantıklı, hızlı ve dikkatli davranmak önemli. Sınav süreleri bana çok kısa geldi; sözelde 5-6, sayısalda 9-10 civarı boş sorum bulunuyordu. Ancak buna rağmen ertesi gün aradılar ve sınavımın olumlu olduğunu söylediler. Bu kadar boşuma rağmen sınavın olumlu olmasında çıkardığım sonuç şu ki; sürenin yetmemesi normal; soruyu gerçekten anlamak ve doğru çözmek için zaman ayırmak önemli. 2. aşama olarak bir kişilik envanteri gönderdiler. Kişilik envanteri sonucu başvurum olumsuz değerlendirildi. Buna çok şaşırdım. Ancak bu da olabiliyor demek ki. Bu konuda şöyle bir tavsiye verebilirim (olumsuz sonuç alsam da) Bu testler tutarlılıkla ilgili bir yüzde gösteriyor firmaya. Bu düşük olduğunda adayın seçilme şansı olmaz diye düşünüyorum. Gerçi sen dürüst davrandın da ne oldu diyebilirsiniz. Onlar kaybetti dedim yoluma devam ettim ne yapabilirim. Hala iş arıyorum.

Mülakat Soruları (1)

Sınav sorusu örneği: X tablosuna göre şu anda 52 yaşında olan bir adam yeni doğan kız çocuğuna göre kaç yıl fazla yaşayacak?

Cevap yaz - Tüm Cevaplar (0)

Mülakat Detayları

 
Bu yorum size yardımcı oldu mu?
Evet
Hayır
17 Kişi
0 Kişi
08.04.2014

Yıldız Holding - İnsan Kaynakları Uzman Yardımcısı Mülakat Deneyimi

Zorluk Seviyesi Görüşme ve Süreç Sonuç
Zorluydu Olumlu Deneyim Teklifi Kabul Ettim

Mülakat Tarihi: Nisan 2011
Toplam Süreç: 3 Ay

Yıldız Holding'te mülakatım Mart ayında başladı ve nisan ayında son buldu. Bir aday olarak bana hep iyi davranıldı ve kendimi rahat hissetmem sağlandı.

Mülakat Detayları

 
Bu yorum size yardımcı oldu mu?
Evet
Hayır
3 Kişi
8 Kişi