Şirketlere Özel

Gişe Asistanı Mülakatları

29.06.2015

Garanti Bankası - Gişe Asistanı Mülakat Deneyimi

Zorluk Seviyesi Görüşme ve Süreç Sonuç
Ortalama Ortalama Deneyim Teklif Yapılmadı

Mülakat Tarihi: Haziran 2015
Toplam Süreç: 3 Ay

Nisan ayında sınav daveti elime ulaştı. Online sınav deneyimim olmadığı için heyecanlıydım. Dikkat ve yetenek testini tamamladım. İki gün sonra olumlu geri dönüş haberi geldi. Daha sonra video mülakat aşaması için mail aldım. Bu süreç on günde olumlu sonuçlandı. Daha sonra birebir aşamasına hak kazandım Fakat bu aşama için yaklaşık bir buçuk ay bekletildim. Bu süre çok zor geçti. Üç kez banka mülakatında bulunmama rağmen negatif bir enerjiyle karşılandım. Buna rağmen odadan çıkmama yakın oturduğum ilçe sorulunca işe alındım gibi bir hisse kapıldım.

Mülakat Soruları (1)

Neden dış ticaret alanında ilerlemediniz?

Cevap yaz - Tüm Cevaplar (0)

Mülakat Detayları

 
Bu yorum size yardımcı oldu mu?
Evet
Hayır
1 Kişi
4 Kişi
07.07.2015

Garanti Bankası - Gişe Asistanı Mülakat Deneyimi

Zorluk Seviyesi Görüşme ve Süreç Sonuç
Ortalama Olumlu Deneyim Teklifi Kabul Ettim

Mülakat Tarihi: Temmuz 2015
Toplam Süreç: 1 Ay

Öncelikle genel yetenek ve dikkat testlerinden oluşan 2 sınava tabi oluyorsunuz. Genel yetenek 60 dakika 35 soru, dikkat testi ise 15 dakika 60 soru şeklinde gerçekleşiyor. Bir de 125 soruluk kişilik envanteri sorularını 18 dakika içinde cevaplayıp ilk aşamayı bitiriyorsunuz. Olumlu bulunan kişilere 1 hafta içinde sms ve e-mail yoluyla bildirim yapılacağı belirtiliyor. Olumsuz ise de geri dönüş yapıyorlar. Olumlu bulunanlar için 2. aşama ön mülakat aşaması. Birebir cv üzerinden ilerleyen sıcak bir sohbet havasında geçiyor. Ortalama 15 dakika sürüyor. Bu aşamayı da olumlu geçiren adaylarla en son final aşaması yani en büyük mülakata sıra geliyor. Mülakat sırasında karşınızda, genel müdür, 2 şube müdürü, 1 de insan kaynakları uzmanı ile birlikte 4 kişinin ardı arkası kesilmez sorularına 30 dakika boyunca çapraz ateş şeklinde maruz kalıyorsunuz. Sorular genelde satış odaklı. Başarılar.

Mülakat Soruları (1)

Gişe asistanı ne iş yapar ?

Cevap yaz - Tüm Cevaplar (0)

Mülakat Detayları

 
Bu yorum size yardımcı oldu mu?
Evet
Hayır
5 Kişi
0 Kişi
09.08.2018

Garanti Bankası - Gişe Asistanı Mülakat Deneyimi

Zorluk Seviyesi Görüşme ve Süreç Sonuç
Ortalama Olumlu Deneyim Teklifi Kabul Ettim

Mülakat Tarihi: Temmuz 2018
Toplam Süreç: 30 Gün

Kariyer sitesinden başvurdum ve başvurum görüntülendikten sonra mail adresime yetenek sınavı geldi 2 tane onları çözdüm ertesi gün mail attılar başarıyla geçtiniz diye daha sonra mülakata çağırdılar gittim burdan sorulara bakarak gitmiştim zaten bankaya dair falan birçok şey ezberledim kendimi tanıtmamı istediler ikna yeteneğimi falan sordular 3 kredi kartı olan birine 4.yü satabilir misin nasıl satarsın dediler satış konusunda kendine güveniyor musun dediler sonra çıktım ertesi gün geçtiniz diye mesaj attılar. 2 hafta sonra 1’e 1 mülakata çağırdılar ama karşınızda 3 kişi oluyor yine kendini tanıtır mısın dediler bilgi sorusu yoktu en son kimi ne için ikna ettiler dediler daha çok size yönelik soru soruyolar tanımaya yönelik falan 1 hafta sonrada teklif yaptılar teklifi kabul ettim

Mülakat Soruları (1)

En son kimi ne için ikna ettin ? - 3 kredi kartı olan birine 4.yü nasıl satarsın?

Cevap yaz - Tüm Cevaplar (0)

Mülakat Detayları

 
Bu yorum size yardımcı oldu mu?
Evet
Hayır
1 Kişi
0 Kişi
09.01.2015

Garanti Bankası - Gişe Asistanı Mülakat Deneyimi

Zorluk Seviyesi Görüşme ve Süreç Sonuç
Ortalama Olumlu Deneyim Teklifi Kabul Ettim

Mülakat Tarihi: Aralık 2014
Toplam Süreç: 25 Gün

İlk önce iki gün sonra yapacakları sınava davet ettiler hem mesaj hem mail atmışlardı, gittim, standart banka sınavı; yetenek testleri; mantık soruları, zeka soruları, hafıza soruları, dört işlem soruları vs ama önemli olan hızlı olmak. Ertesi gün sınavda başarı olduğumu mülakat bilgilerini en kısa sürede göndereceklerini söylediler, 1 hafta sonra mülakata girdim, o mülakattan 2 gün sonra Süreç olumlu ilerliyor son aşama olan 2. mülakatın ayrıntıları size gönderilecek diye msj attılar, 1 hafta sonra 2.mülakata girdim ertesi gün ise aradılar mülakatın olumlu olduğunu söyleyip teklif sundular, ben de kabul ettim.
Iki mülakata da yarı klasik (Smart casual denilen) şekilde giyinip gittim, sanırım güzel giyime, temizliğe özen veriyorlar, bayanlar için tavsiyem etek giymeleri makyaj yapmaları ve saçlarını toplamaları. Eller masanın üzerinde ve dik oturulmalı yani kendine güvenmek çok önemli bence, yüksek ve anlaşılır bir şekilde konuşmak sürekli gülümsemek iyi etki bırakıyor. Bilmediğim sorulara bilmiyorum dedim, bankacılığı öğrenmeye Garanti'nin tecrübelerinden yararlanmaya istekli olduğumu belirttim. Satış tecrübelerimden bahsettim sanırım bu hoşuna gitti satış en çok istedikleri üzerinde durdukları şey varsa siz de bahsedin mutlaka, yoksa da uydurmak kötü bi fikir değil gibi... Tane tane ve çok konuştuğum için, bir de bankacılık ile ilgili sorulara bilmiyorum dediğim için çok fazla soru soramadı, ne derse desin bu işe uygun olduğunuzu, istekli olduğunuzu, kariyer planlarınızın bankadan oluştuğunu, vurgulayan cümleler kurun. Ilk mülakat kolaydı, ikinci mülakat zordu.. 2.mülakattan sonra kesin elendim diye düşünürken arandım, çünkü çok sıkıştırmışlardı 5tane kredi Kartı olan müşteriye bizim kartımızı nasıl satarsın sorusuna verdiğim hiç bir cevabı beğenmemişlerdi sonradan anladım ki önemli olan cevap değil ne kadar çok mantıklı Çözümler ürettiğimiz sakinliğimizi korumamız vs. İkna kabiliyetini soruyorlar en son kimi ne hakkında ikna ettin gibi...

Mülakat Soruları (3)

Aradılar dediler ki bugün 7 tane kredi Kartı satman Lazım ama satamadın ne hissedersin arayıp neden satamadın ne yapmayı düşünüyorsun diye sorduklarında ne dersin

Cevap yaz - Tüm Cevaplar (0)

Mülakat Detayları

 
Bu yorum size yardımcı oldu mu?
Evet
Hayır
0 Kişi
0 Kişi
19.07.2013

Garanti Bankası - Gişe Asistanı Mülakat Deneyimi

Zorluk Seviyesi Görüşme ve Süreç Sonuç
Kolaydı Olumsuz Deneyim Teklifi Kabul Ettim

Mülakat Tarihi: Temmuz 2013
Toplam Süreç: 1 Ay

Öncelikle ilana başvurdum ve tarafıma sınav davet sms'i ve e-mail'i geldi akabinde temmuzun başında genel yetenek sınavı denilen sizin daha çok görsel yeteneğinizi ve sayısal mantıkla ilgili hızlı çözüme gitme yeteneğinizi ölçen bir sınava girdim. Sınavdan sonra ertesi gün sınav sonucu açıklandı ve olumlu olduğu buna takiben ön mülakat bilgilerinin en kısa sürede paylaşılacağı belirtildi sms ve e-mail yolu ile. Ardından 2 saat sonra mülakat bilgilerini içeren bir sms ve e-mail aldım, ertesi gün için ön mülakata gittim.
Ön mülakatta 1-1 şekilde İK personeli ile bir görüşme gerçekleştiriyorsunuz.
Bu görüşmede öncelikle benim naçizane tavsiyem şudur ki;
İçeri girdiğinizde karşı tarafın elini mutlaka sıkın ve güler yüz ile selamlaşın. Unutmayın ilk 3 saniye kuralı çok önemlidir.
Akabinde size yer gösterilmesini bekleyin ve oturun. Mümkün olduğunca dik bir şekilde ve kararlı gözükmeye çalışın.
Ön mülakat olduğu için öncelikle sizi tanımak istediklerini belirtiyorlar. Bu noktada da benim yine önerim bir gece öncesinden kendinizi buna hazırlayın yani kendinizi kısaca tanıtacak isminizden eğitim bilginize ve iş yaşamınıza kadar kısa ama açıklayıcı bir kurgu yaratın ve onu karşı tarafa aktarın. Bunun sebebi ise akıcı bir şekilde kendinizi ifade etmeniz çok önemli.
Kendinizi tanıttıktan sonra neden Garanti? Satış yapabilir misin? Gişe sorumlusu ne iş yapar? vb sorulardan en az bir tanesi ile karşılaşacaksınız. Bunlara da ezber cevap vermeyin ama önceden hazırlıklı olmanızda fayda var.
Bu soruları da atlattıktan sonra size satışla ilgili bir kaç soru daha geliyor mesela bana bireysel emekliliği olan bir müşteri geldi ve senin ona bireysel emeklilik satman gerekiyor nasıl satarsın diye bir soru soruldu. Buna benzer bir soru ile karşılaşacaksınız. Ona göre karşı tarafı tatmin edici cevaplar iletmeniz gerekiyor.
Bu aşamadan sonra ise İK personeli size gişe asistanının yaptığı işi ve beklentileri açıklıyor dikkatle dinleyin kafanıza takılan bir şey olursa mutlaka sorun. Daha sonra size sormak istediğiniz bir şey olup olmadığı soruluyor. Varsa bir şey sorun yoksa yok diyin geçin.
Ön mülakat süreci buna yakın şekilde gerçekleşiyor.
Daha sonra 2 gün içinde yine sms ve e-mail yolu ile ön mülakatın olumlu olduğu ve kısa sürede 2. ve son mülakat için çağrılacağım bildirimini aldım.
2. mülakata çağrılmam açıkçası beklediğimden uzun sürdü, tam 2 hafta sonra 2.mülakat daveti aldım. Beklerken açıkçası umudumu yitirmeye başlamıştım fakat ucundan yakaladılar diyebilirim :)
2.mülakat davetine gittim bu sefer İK da görüştüğüm personel ve iki birim yöneticinin olduğu 3 kişi karsısında bir mülakat oldu. Mülakatta yine kendimi tanıtmam istendi ve ön mülakatla paralel olan sorularla devam etti mesela benim karşılaştığım sorular;
(Ben İzmirliyim) Neden İzmir'i düşünmüyorsun?
Ailen burada değil. Seni geri çağırmıyorlar mı? vb. sorular yöneltildi.
Samimi bir şekilde cevapladım ve sohbet havasında mülakatı tamamladık.
Yine satışın üzerine uzun uzun konuştuk bunun altını çizmek istiyorum.
Satış konusuna bakış açınız olsun sorunlu müşteri örneklerine yaklaşımlarınız olsun bunları test ettikleri bir mülakattı.
Akabinde yaklaşık 20 dakika süren mülakat sonrasında teşekkür ettiler ve ayrıldım oradan.
Eve gelirken kafamda inanın hiçbir şey canlanmadı olumlu yada olumsuz olacağı yönünde. Ön mülakatı geçeceğimi tahmin etmiştim ama bunun için pek de öyle düşünemedim.
Neyse ki mülakattan sonra referans bilgisi almak için arandım.(Cv'imde referans bilgileri yoktu) Referans bilgilerini ilettim ve olumlu yada olumsuz olduğu yönünde bir cevap da almadım.
Ertesi gün ise referanslarım aranmış ve sabah saatlerinde İK'dan arandım ve her şeyin olumlu olduğunu ve teklif yapmak istediklerini belirttiler. Yapılan teklifi kabul ettim ve 2 Ağustos'taki eğitimde görüşmek üzere konuşmayı sonlandırdık.
Tüm bu yazdıklarım benim başımdan geçenlerdi.Yine bir öneri vermek isterim oda sudur ki;
Kesinlikle umutsuzluğa kapılmayın biraz sabredin, mülakatlarda kendinizden emin olun ve ben bu işi istiyorum imajı yaratın, kendiniz olun, kesinlikle bir şeyleri abartmayın. Neyseniz onu karşıya aktarın çünkü abartınız anlaşılırsa bu sefer çapraz sorularla nakavt olursunuz, bu da olumlu olmaz sizler için.

Mülakat Soruları (1)

Gişe asistanı ne iş yapar?

Cevap yaz - Tüm Cevaplar (0)

Mülakat Detayları

 
Bu yorum size yardımcı oldu mu?
Evet
Hayır
41 Kişi
0 Kişi