Şirketlere Özel

İnsan Kaynakları Uzmanı Mülakatları

27.11.2013

Mey İçki - İnsan Kaynakları Uzmanı Mülakat Deneyimi

Zorluk Seviyesi Görüşme ve Süreç Sonuç
Ortalama Olumlu Deneyim Teklif Yapılmadı

Mülakat Tarihi: Haziran 2013
Toplam Süreç: 15 Gün

İlk öncelikle Mey İçki bana bir kariyer portalının aday veri tabanından ulaştı. Telefonda kısaca şirket tanıtımını yaptılar, şirketi tanıyıp tanımadığımı sordular ve görüşme için gün ve saat verdiler. Mülakat günü güvenlikten çok sıcak bir şekilde karşılandım. Güvenlik mülakatı yapacağım kata kadar eşlik etti. Daha sonrasında güleryüzlü bir İnsan Kaynakları Sorumlusu tarafından çok iyi bir şekilde karşılandım. Mülakat sohbet havasında geçti, CV'm üzerinden sorular soruldu, sohbet havasında geçtiği için özel yaşantım, aile hayatım ile ilgili sorularda soruldu. Daha sonrasında benimle görüşme yaptıkları departmanın sorumlusu geldi o görüşme de aynı şekilde çok pozitif geçti. 2 mülakat toplamda bir buçuk saat kadar sürdü. Mülakat sonrasında pozitif bir şekilde ayrıldım. Birkaç gün sonra ikinci mülakat için çağrıldım. Bu sefer İK'nın başındaki üst düzey bir bayanla mülakatım oldu. Daha çok bana bilgi verici, yönlendirici, benim kariyerim ile ilgili neler yapabileceğim hakkında sohbet ettik. Çok verimli bir mülakattı, tamamen stresten uzak, pek fazla soru sormadan karşılıklı sohbet ederek mülakat geçirdim. Bu mülakattan sonra toplantı odasında yarım saat kadar bekledim. Eğitim sorumlusu bir bayan, elinde dikkat ölçücü bir test ile geldi. Testte sayılar ile ilgili harfler ile ilgili dikkati ölçen zor olmayan bir test uygulandı. Daha sonrasında da Türkçe bir paragraf verildi ve onu İngilizceye çevirmem beklendi. Görüşmelerimin tümü çok olumlu bir havada geçti. Sürecin sonucu ile ilgili 1 hafta zaman verdiler, görüştüğüm departmanda SAP tecrübesine ihtiyaç vardı. SAP tecrübem olmadığı için büyük ihtimalle elendiğimi düşünüyorum. Bana başka bir aday ile devam ettiklerini belirten bir mail yolladılar. Ama buradan Mey İçki İK'sına güzel bir mülakat deneyimi yaşattıkları için teşekkürlerimi sunuyorum.

Mülakat Soruları (1)

Bu şirkette çalışan bir tanıdığınız var mı? Bize bir referans verebilir misiniz?

Cevap yaz - Tüm Cevaplar (0)

Mülakat Detayları

 
Bu yorum size yardımcı oldu mu?
Evet
Hayır
10 Kişi
3 Kişi
02.06.2017

BODO BODE DOĞRUSAN - İnsan Kaynakları Uzmanı Mülakat Deneyimi

Zorluk Seviyesi Görüşme ve Süreç Sonuç
Çok zorluydu Olumsuz Deneyim Teklifi Reddettim

Mülakat Tarihi: Mayıs 2017
Toplam Süreç: 18 Gün

Toplamda 3 mülakat yaptık. Her biri de birbirinin aynısı idi. Görüştüğüm kişiler aynı,sorulan sorular aynı, konuşulan konular da aynı idi. 3 kez davet edilmeme 3 kez görüşmemize rağmen ne şirket hakkında ne ilerleyen süreçler hakkında bilgi alamadım. Teklifi ben reddettim ama kariyer sitesinden görüşmeye mazeretsiz gitmediğim için bir daha firmanın herhangi bir pozisyonuna başvuramayacağım mesajı geldi,anlamadım. Oldukça entresan bir yerdi bunu tecrübe etmek için belki gidilebilir fakat yıllarca verdiğiniz akademik emeği ve öz saygınızı çöpe atmak istemiyorsanız düşünmeyin bile.

Mülakat Soruları (2)

20 yıl içindeki özel/sosyal hayat planınızın bir sunumunu yapar mısınız bize?

Cevap yaz - Tüm Cevaplar (0)

Mülakat Detayları

 
Bu yorum size yardımcı oldu mu?
Evet
Hayır
0 Kişi
0 Kişi
02.06.2015

Hyundai Assan - İnsan Kaynakları Uzmanı Mülakat Deneyimi

Zorluk Seviyesi Görüşme ve Süreç Sonuç
Ortalama Ortalama Deneyim Teklif Yapılmadı

Mülakat Tarihi: Şubat 2015
Toplam Süreç: 30 Gün

Telefonla arandıktan sonra mülakat için görüşme tarihi belirlendi. Mülakat başvurduğum pozisyonun müdürü ve bir çalışanı ile gerçekleşti. Mülakatı geç başlatarak ve mülakatı gerçekleştirenler cevaplarla ilgilenmiyormuş gibi yaparak sizi deneyebiliyorlar.

Mülakat Soruları (1)

Bursa veya İstanbul'dan farklı bir teklif gelse Kocaeli'de yine de çalışmaya devam eder misiniz?

Cevap yaz - Tüm Cevaplar (0)

Mülakat Detayları

 
Bu yorum size yardımcı oldu mu?
Evet
Hayır
3 Kişi
1 Kişi
31.05.2012

TAV Havalimanları - İnsan Kaynakları Uzmanı Mülakat Deneyimi

Zorluk Seviyesi Görüşme ve Süreç Sonuç
Ortalama Ortalama Deneyim Teklif Yapılmadı

Mülakat Tarihi: Nisan 2012
Toplam Süreç: 7 Gün

Mülakata gittiğimde küçük cam bir odaya aldılar. Öcelikle IK müdürü ile mulakata girdim. Sonrasından Sözel ve Sayısal Test yaptılar. Bir hafta sonra da Kişilik testi gönderdiler mail yolu ile. Ancak sonrasından olumlu veya olumsuz bir geri dönüş yapmadılar. Yetkinlik bazlı bir mülakat yapıldı. Geçmiş deneyimlerimden örnekler istendi. Posizyonu ne kadar istediğim ile ilgili sorular soruldu. Sonrasında ilerleyen aşamalarda sunum isteyecekleri belirtildi ancak ileriki bir aşama olmadı. Başka yerlerden duyduğum kadarı ile pozisyon durdurulmuştu. Ancak bana herhangi bir geri dönüş yapılmadı.

Mülakat Soruları (1)

Pozisyonda aslında sizden daha tecrübeli birini arıyoruz ama özgeçmişiniz ilgi çekici olduğundan sizinle tanışmak istedik. Bahsettiğimiz pozisyon sizi korkuttu mu? Gerçekten çok çalışıyoruz.

Cevap yaz - Tüm Cevaplar (1)

Mülakat Detayları

 
Bu yorum size yardımcı oldu mu?
Evet
Hayır
11 Kişi
1 Kişi
14.08.2013

Hyundai Assan - İnsan Kaynakları Uzmanı Mülakat Deneyimi

Zorluk Seviyesi Görüşme ve Süreç Sonuç
Ortalama Olumsuz Deneyim Teklif Yapılmadı

Mülakat Tarihi: Mart 2013
Toplam Süreç: 45 Gün

Kariyer sitesindeki CV'mden bana ulaşıp ertesi güne saat 16.00'a randevu verildi. 20 dakika önceden orada olmama rağmen çay saati adı altında orada yaklaşık 45 dakika kadar bekletildim. Daha sonra lütfedip bina girişine akdar araçla bıraktılar. Bu kısım hoş bir jest. Binanın içine girdiğimde yine yalnızdım. Ben beni birisi yönlendircek sanıyorken en son yine yaklaşık 15 dakika bekledikten sonra çevirdiğim ilk kişiye İK departmanının yerini sordum ve şansıma stajyer kız beni ilgili yere götürdü. Beni karşısında gören insanlar şaşırdılar kapıdan bildirmediklerine. Neyse dediler bir form verdiler doldurdum. Görüşmeye alacağız dediler ve saat tam 17.05 civarlarında beni göürşmeye aldılar. Klasik bir konuşma sonrasında İngilizcemi orta üst seviye belirtmeme rağmen benden olağanüstü akıcı bir İngilizce istediler. Bunun gerekçesini de "çok uluslu bir şirketiz" diyerek açıkladılar. Ben de "kafalar tek uluslu bile olmayınca şirketin çok uluslu olması bir işe yaramaz. 15.40 da geldiğim fabrikanızda 17.05 itibarıyle göürşmeye alınıyorum dedim." Sanırım bu yüzden bir daha geri dönen olmadı. "2 hafta içerisinde olumlu olumsuz döneriz" demişlerdi halbuki aylar oldu haber yok

Mülakat Soruları (1)

Fabrikamızda yaklaşık 1700 kişi var. Hepsinin sorumlulukları ayrı ayrı. Bu seni etkiler mi ?

Cevap yaz - Tüm Cevaplar (0)

Mülakat Detayları

 
Bu yorum size yardımcı oldu mu?
Evet
Hayır
7 Kişi
1 Kişi