Şirketlere Özel

TÜBİTAK Yorumları
— 28 yorum ve 448 anket sorusu

İşkolig Puanı
3,9
Alt Puanlar
Kariyer Fırsatları 3.6
Maaş ve Yan Haklar 3.5
İletişim 3.3
Çalışan Motivasyonu 4.1
Takdir-Geribildirim 3.5
Üst Yönetim 3.4
İş-Yaşam Dengesi 4.1
Adalet ve Saygı 3.5
Şirket Çalışanları
 
Büyük Ölçüde Memnun
55 TÜBİTAK Çalışan Yorumu

"Gösteriş canlısı, kan kaybetmiş kral bir şirket."

Olumlu Yönler

Birçok yeni çalışan alındı, ortam olarak genç insanlar var. Beyin olarak genç. Akademik olarak yükselme konusunda anlayışlılar fakat telafisi de yapılıyor. İzin alma konusunda sıkıntı olmuyor. Ücretleri 4000 +prim + 3 ayda bir ödenen maaş olduğundan, yeni başlayanlar için çok çok iyi. Hafta sonu çalışma yok. 8:00 - 17:00 arası çalışılıyor. İstanbul yakın sayılır Gebze yerleşkesi. Bu bakımdan ailesiyle kalanlar için avantaj olabilir. Bazı bölümler çok iyi çalışıyor, bazı bölümler uyuyor. Düzen de, düzensizlik de yerine göre mevcut oluyor. Ağaçlıklı güzel ve doğal bir yerleşke içerisinde. Geyik bile var. Ferah bir çevre, temiz hava, deniz manzaralı ofislere denk gelebilme şansı var. Sahile inip piknik yapabilirsiniz; yerleşke içerisinde fakat araç ile gidilebilecek mesafede.
Otobüs terminali çok yakın, Gebze Center isimli AVM çok yakın.

Olumsuz Yönler

Yeni mezunlar alındı, çoğu para için çalışıyor. Özveri ve çaba pek göremiyorum. Hiç deneyimi olmayan tecrübesiz insanlar önce eğitiliyor, bedavadan maaş alıyor sonra bir düzeye gelince kaçıp gidiyorlar. Yarım saat konuşup çay-muhabbet edip 5 dk çalışanlar var. Kimisi masa altından sevgilisiyle mesajlaşır maaş için gelir gider. Kendini birşey zanneden, birbirleriyle anlaşamayan egolu ve kibirli bas uzmanlar da var, 10 numara bilgili ve düzgün bas uzmanlar ve amirler de var. Bte birimi olarak biraz karışık birimlerimiz var.
Yerleşke içersinde özel yemek yapan şirketler yok, kafe gibi yerler yok. Bir kaç kantin var, onların da fiyatları çok uçuk.

Üst Yönetime Öneriler

Deneyimli insanlar alınmalı. Maaş konusunda tecrübeli insanlar ile tecrübesizler arasında adaletli bir şekilde düzenleme yapılmalı. Çalışanlarla ilgilenilmeli, insanlara sadece çalışan gözüyle değil ruhu ve duyguları olan bir insan gözüyle bakılmalı. İngilizce dil yeterliliği, ALES, veya ÖSYS sıralaması, hangi üniversite mezunu gibi parametrelere bakılmasın. Bir görev verilsin, onunla ilgili çalışma yapsın ise girecekler. Bu çalışma sonrası, sözlü de sınav yapılarak deneme sürecinde işe alım yapılabilir. Üniversite olarak iyi olmayan bir yerden mezun olup harika işler yapan insanlar var. Yeteneksiz iyi üniversite mezunlarıyla şirket doldurulmalı.
Bir diğer konu ise, çalışanlara her konudan iş verilmemelidir. Herkes kendi yetenekleri dahilinde çalışıp, mümkün olduğunca kusursuz iş yapmalıdır.

Bu yorum size yardımcı oldu mu?
Evet
Hayır
7 Kişi
0 Kişi
İşkolig Puanı
3
"eğitim ve araştırma yeri"

Yorumun devamını okumak için lütfen Üye Olun veya Giriş yapın

Üye Olun veya Giriş yapın
"Savunma sanayii firmaları arasında bir numara"

Yorumun devamını okumak için lütfen Üye Olun veya Giriş yapın

Üye Olun veya Giriş yapın
"Genel olarak iyi, akademik kariyer düşünenler için çokiyi"

Yorumun devamını okumak için lütfen Üye Olun veya Giriş yapın

Üye Olun veya Giriş yapın
"Eski tadı yok :(((("

Yorumun devamını okumak için lütfen Üye Olun veya Giriş yapın

Üye Olun veya Giriş yapın