Şirketlere Özel

Software Takım Lideri Çalışan Yorumları

27.12.2011
NETAŞ
Mevcut çalışan :

"Yeni mezun icin rahat bir okul, tecrübeli için iyi değil"

Olumlu Yönler

Grup içi arkadaşlık ve rahat ortam. Global anlamda üst düzey teknolojiler ve yüksek cirolu önemli global telekom operatörleri ile günlük bazda etkileşimli çalışmak ve uluslararası bir iş ortamına sahip olmak. Yoğun çalışma temposuna rağmen üniversite ortamı ve yardımlaşma (teknik düzeyde) çok iyi.

Olumsuz Yönler

Takdir mekanizmalarının çalışmaması, çalışanla çalışmayanın bir tutulması. İnsan Kaynaklarının etkin olmaması.

Üst Yönetime Öneriler

İnsanların örnek alabilecekleri başarılı bilinen kişilerin şirket içinde takdir edilmesi ve takım içinde promote olan insanların gizli tutulmasına son verilmesi, çalışanları daha çok motive edebilir.
Herşey gizli, çok kişisel diye verilen takdir ve promotionlar genel motivasyonu olumsuz etkiliyor, çünkü kimse bir diğerinin neden takdir edildiğini veya neden promote olduğunu bilmiyor.
Innovate and Change diye motto var ama innovation'ın ilk şartı çalışanlara açık bir ortam sunmak ve fikirlerini paylaşabilecekleri bir ortam hazırlamak. "Gizlilik" her anlamda bunun karşıtı.
Piyasada önemli şirketlerde çok fazla Netaş'lı olması üst yönetim tarafından övünelecek birşey olarak görülmez ise birşeyler değişebilir, aksi takdirde beyin göçünün çoğu bizden gitti en iyi şirketlerdeki kilit pozisyonlar eski Netaş'lı demek yönetim için iyi bir belirti değildir.

Bu yorum size yardımcı oldu mu?
Evet
Hayır
8 Kişi
1 Kişi
İşkolig Puanı
2