Şirketlere Özel

Şikayet Değerlendirme Sorumlusu Mülakatları

11.01.2013

B/S/H - Şikayet Değerlendirme Sorumlusu Mülakat Deneyimi

Zorluk Seviyesi Görüşme ve Süreç Sonuç
Ortalama Olumlu Deneyim Teklifi Reddettim

Mülakat Tarihi: Ocak 2013
Toplam Süreç: 1 Gün

Merhabalar. Sizlere bir iş başvuru sitesinden B/S/H Ev Aletleri şirketinin Kartal lokasyonuna yaptığım başvuru sonucunu aktarmak üzere bu yazıyı yazıyorum. Başvurduğum pozisyon "Şikayet Değerlendirme Sorumlusu" pozisyonudur. Başvurum üzerine bana telefon ile geri dönüldü ve mülakat için ertesi güne saat verildi. Mülakat ile ilgili e-mail atmalarını talep ettim ve gerekli bilgiler e-mail ile gönderildi. Gelen e-mail, "smscagrimerkezi" başlıklı kurumsal bir e-posta adresi ile geldi, postanın uzantısında Bosch veya Siemens markalarına ait bir ibare yoktu. Mülakata gidince öğrendim ki, ilan Bosch şirketi adına yapılıyor ancak sizi B/S/H'ye taşeronluk yapan bir firma istihdam ediyor. Dolayısıyla sosyal haklarınız ve imkanlarınız Bosch gibi bir markada çalışanlar ile aynı olmuyor.

Şirketin Kartal lokasyonuna ulaşımda çok fazla bir zorluk çekilmiyor. E-5 üzeründen Yakacık dolmuşları ile ulaşım sağlanabilir. Saatinde mülakatta hazır bulundum. Sizi mülakata alan kişi samimi bir bayan. Mülakat için herhangi bir eksikliğini görmedim. Çoğu yerde olduğu gibi burada da form doldurtuyorlar ne yazık ki internette doldurduğunuz CV yetmiyormuş gibi.

Mülakatın çok sıkıcı ve zorlayıcı geçtiğini söyleyemem. Kısaca kendimden ve geçmişimden bahsetmem istendi, bunun haricinde güçlü ve zayıf yönlerim soruldu. Daha önceki tecrübelerimden bahsetmem istendi. Mülakatı yapan kişi işten bahsetti sonra. İş ilanında "Şikayet Değerlendirme Sorumlusu" yazmasına ve iş tanımlarında "Sorumlu olduğu ekibi yönetmek" dendiğine bakmayın. Ne sorumlu olduğunuz bir ekip var size bağlı çalışan, ne de ismi kadar güzel görünen bir iş var ortada. Yaptığınız iş, herkesin bildiği çağrı merkezi işi. Mülakatı yapan kişi tarafından, bazen hakareti aşan tavırlar ile karşılaşabileceğimi, bu işi yapmak istiyorsam bunlara göz yummam gerektiği söylendi.

Teklif ettikleri iş vardiyalı çalışma sistemine dayanıyor. Hem haftadan haftaya hangi gün tatil yapacağınızı onlar belirliyor, hem de günden güne gece mi, gündüz vardiyasında mı çalışacağınıza kendileri karar veriyor. Belli bir düzen kurup farklı alanlara yönelmek istediğinizde bu pek mümkün görünmüyor çünkü çift taraflı belirsizlik mevcut. Maaş ve sosyal haklar kısmına girmedim, ancak çıkarken çalışanlardan biri ile görüştüm ve o pozisyon için verdikleri paranın 1100-1200 TL olduğunu öğrendim. Servisleri var, SGK ve yemek onlara ait. Bu olanakları çok tatmin edici bulmadım o kadar eziyetli bir iş için.

Bu şartlar altında çalışamayacağımı söyledim, teşekkür ettim, teşekkür ettiler ve oradan ayrıldım. Mülakat deneyimim burada sona eriyor. Herkese faydalı olması dileğiyle, iyi günler dilerim.

Mülakat Soruları (1)

Güçlü ve zayıf yönlerinizden bahseder misiniz?

Cevap yaz - Tüm Cevaplar (0)

Mülakat Detayları

 
Bu yorum size yardımcı oldu mu?
Evet
Hayır
21 Kişi
2 Kişi
10.11.2015

B/S/H - Şikayet Değerlendirme Sorumlusu Mülakat Deneyimi

Zorluk Seviyesi Görüşme ve Süreç Sonuç
Kolaydı Olumsuz Deneyim Teklifi Reddettim

Mülakat Tarihi: Kasım 2015
Toplam Süreç: 2 Gün

Öncelikli olarak telefon ile arandım ve mülakata çağırıldım. Mülakata gittiğimde verilen bilgiye göre iş çağrı merkezi işi idi. İş kısaca şöyle; şikayet için çağrı merkezini aradığınızda ilk çıkan kişi problemi çözemiyor ve daha yetkili biriyle görüşmek istiyorsanız, sizi bu pozisyonda çalışan kişiye aktarıyorlar. Ama internette başvurduğum iş ilanında çağrı merkezi olduğu ile ilgili hiç bir bilgi yoktu. Sadece esnek çalışma saatleri olabileceği yazıyordu ki bu çoğu iş ilanlarında olan bir ifade. Bana işin vardiyalı olduğunu (gece 12'ye kadar vadiya saatleri varmış) , haftasonu, bayram, tatil gibi günlerde çalışıldığını ve izinlerin genelde hafta içi olduğunu belirttiler. Eğer ilanda açıkça çağrı merkezi yazılsaydı görüşmeye gitmeyeceğim bir ilandı. Teklif edilmeden işi yapamayacağımı belirttim.

Mülakat Soruları (1)

vardiyalı çalışabilir misiniz?

Cevap yaz - Tüm Cevaplar (0)

Mülakat Detayları

 
Bu yorum size yardımcı oldu mu?
Evet
Hayır
0 Kişi
1 Kişi
01.12.2013

B/S/H - Şikayet Değerlendirme Sorumlusu Mülakat Deneyimi

Zorluk Seviyesi Görüşme ve Süreç Sonuç
Kolaydı Olumlu Deneyim Teklifi Reddettim

Mülakat Tarihi: Aralık 2012
Toplam Süreç: 1 Gün

Kariyer sitesinde sözü edilen yeterlilikleri aslında gerektirmeyen ve bahsi edilenden daha basit ve sıkıcı bir iş.

Mülakat Soruları (1)

Bu işten beklentileriniz nedir?

Cevap yaz - Tüm Cevaplar (0)

Mülakat Detayları

 
Bu yorum size yardımcı oldu mu?
Evet
Hayır
0 Kişi
2 Kişi