Şirketlere Özel

Satış Destek Elemanı Mülakatları

14.03.2013

TETAŞ - Satış Destek Elemanı Mülakat Deneyimi

Zorluk Seviyesi Görüşme ve Süreç Sonuç
Kolaydı Ortalama Deneyim Teklif Yapılmadı

Mülakat Tarihi: Şubat 2013
Toplam Süreç: 15 Gün

Tetaş'ın kariyer sitesinde verdiği ilan, yüz yüze görüşmeye girince anlatılan pozisyon için yeterli değildi. Ama bu genellikle karşılaşılan bir sıkıntı olduğundan ilan başlığına istinaden başvuru yapmıştım. Görüşme için arayan insan kaynakları çalışanı telefon mülakatında pozisyonu anlatmadan ne kadar ücret istediğimi öğrenmeye çalıştı. Bundan rahatsız oldum. Yüz yüze görüşme için 1 saatten fazla bekletildim. İyi bir görüşmeydi ancak görüşmenin sonunda olumlu - olumsuz tarafınıza dönülecektir denmesine karşın geri bildirim yapılmadı. Sanırım benden daha tecrübeli birini tercih ettiler.

Ofisleri karanlık ve basık olmasına karşın iyi ısıtılmış ve temiz görünüyordu. Çalışanlar gayet geniş davranıyorlardı. Kıyafetler takım elbiseden kot pantolona kadar karışık bir skaladaydı. Genel olarak çok eğitimli görünmeyen çalışanları vardı.

Ayrıca açık ofisin içinde köşeye terk edilmiş gibi görülen boş bir masada görüşme yapıldı, 2 saat şirketlerinde kalmış olmama rağmen bir şey ikram edilmedi.

Mülakat Soruları (1)

Ne zaman çocuk yapacaksınız?

Cevap yaz - Tüm Cevaplar (0)

Mülakat Detayları

 
Bu yorum size yardımcı oldu mu?
Evet
Hayır
0 Kişi
1 Kişi
14.02.2014

Borusan Otomotiv - Satış Destek Elemanı Mülakat Deneyimi

Zorluk Seviyesi Görüşme ve Süreç Sonuç
Ortalama Olumlu Deneyim Teklifi Kabul Ettim

Mülakat Tarihi: Mayıs 2013
Toplam Süreç: 1 Gün

Tek bir mülakata girdim. Sektöre ve seçildiğim departmanımın çalışma alanına ilgim çok yüksek olduğundan ve mülakatta da bunu karşımdakinin sorularıyla iyi aktardığımdan dolayı kısa sürede olumlu adımlar atıldı. 15 gün içerisinde geri dönüş sağlandı. Her şeyin olumlu olduğu ancak o anda yerleşmek istediğim departmanlarda stajyer boşluğunun olmadığını söylediler. Ancak ağustos ayının ortasında (3 ay sonra), stajyer ihtiyacından dolayı tekrar benimle telefon bağlantısı kuruldu ve işi kabul ettim. Ancak bu sefer uzun dönem stajyer olarak kabul edildim. Özel satışlar departmanında 4 ay çalıştım. İş arkadaşlarım ve iş ortamı kesinlikle daha iyi olamazdı. İlk iş deneyimimdi ve bu ortamın iş ortamı tecrübesi ve insan ilişkilerim doğrultusunda bana çok büyük katkı sağladığını düşünüyorum. Onun dışında, bir uzun dönem stajyer olarak verilen işlerin içerikleri tabi çok derin değildi. Ama iş ortamı kesinlikle gelişime çok açık ve bunun doğrultusunda da size verilen işlerin derinliği zamanla artacak, tabi ki sizin performansınızla doğru orantılı olarak.

Mülakat Soruları (1)

Neden Borusan'ı tercih ettiniz?

Cevap yaz - Tüm Cevaplar (0)

Mülakat Detayları

 
Bu yorum size yardımcı oldu mu?
Evet
Hayır
3 Kişi
0 Kişi