Şirketlere Özel

Müşteri Deneyimi Yönetimi Uzmanı Mülakatları

12.10.2012

Global Bilgi - Müşteri Deneyimi Yönetimi Uzmanı Mülakat Deneyimi

Zorluk Seviyesi Görüşme ve Süreç Sonuç
Ortalama Olumsuz Deneyim Teklif Yapılmadı

Mülakat Tarihi: Ağustos 2012
Toplam Süreç: 3 Ay

Ben Ağustos ayının başlarında mülakata çağrıldım.Ümraniye'deki merkeze gittim görüşmek için ve ilk olarak insan kaynaklarıyla görüştüm. Bu görüşmede kişisel özellikler ve okurken yaptığım stajlarla ilgili sorular soruldu. Sizin sormak istediğiniz bir soru var mı dendiğinde ben kariyer basamaklarının nasıl yürüdüğünü sordum. Bir üst basamağa atlamak için herhangi bir sürenin olup olmadığını sordum. İK işe alımdan sorumlu olan kişi sorduğum sorunun çok saçma olduğunu söyledi ve sinirlenerek cevap verdi. Bu tutum karşısında biraz şaşırmış olsam da tepki vermedim her şirketin kendi belirlediği süreler vardır sizde böyle bir durum söz konusu mu diye sorumu tekrarladım. Bu görüşmeden sonra bana tekrar sizi arıyacağız müdürümüzle görüştürmek istiyoruz dendi ve oradan ayrıldım.
3 gün sonra geri döndüler ve tekrar müdürle görüşmek için şirkete gittim. Müdürle yaptığım görüşme daha olumlu geçti. Bence İK'da çalışan kişiden daha profesyonel ve işe başvuru yapan bir kişiyle nasıl konuşması gerektiğini daha iyi biliyordu.Bundan sonraki aşamaların nasıl işleyeceğini anlattı ve bir sunum yapmam gerektiğini söyledi. Konuyu biz sana göndereceğiz ve 1 hafta sonra hazırlanıp gelirsin dinleriz dedi. Aradan 2 hafta geçti beni arayarak sunum yapacağım konuyu gönderdiklerini söylediler. Ben sunumu hazırladım fakat aradan tekrar 2 hafta geçtikten sonra arayarak sunum için gelmemi söylediler. Hazırlanıp gittim ve karşımda daha önce hiç görmediğim farklı bir çalışan vardı. Ben sunum için geldiğimi bir yanlışlık olup olmadığını sorduğumda bu kişi yanlışlık yok sunum yapacağın müdür bugün şirkette değil o yüzden ben de seni tanımak istedim dedi. Bunun üzerine onunla da görüştük aynı soruları tekrarladı aynı cevapları verdim. Bir sonraki hafta sunum için çağrılacağımı söyledi ve oradan ayrıldım. Bu şekilde yaklaşık bir buçuk iki aylık zamanı geçirmiş oldular. Bana sunum hazırlattılar fakat hala sunum için çağırmış değiller.Artık çağırsalar da sunuma gitmeyi düşünmüyorum ve bu şirkette çalışmayı istemiyorum.
Bir şirketin dışa açılan kanallarından biri de işe alımda görüştükleri kişilerin üzerinde yarattıkları izlenimlerdir. Berbat bir şirket olduğunu söylemek isterim. Yılın en iyi çalışanı ödülünü almalarıyla övünüyorlar fakat İK'da önemli sıkıntıları ve başarısızlıkları olduğunu düşünüyorum. Turkcell'in grup şirketidir. Turkcell gibi bir markaya hiç yakışmayan bir kuruluştur.

Mülakat Soruları (1)

Bİr arkadaşına sorsak senin en iyi ve en kötü yönlerinle ilgili neler söylerdi?

Cevap yaz - Tüm Cevaplar (0)

Mülakat Detayları

 
Bu yorum size yardımcı oldu mu?
Evet
Hayır
4 Kişi
0 Kişi