Şirketlere Özel

Mülakat Tarihi: Ocak 2014
Toplam Süreç: 32 Gün

25.02.2014
Zorluk Seviyesi Görüşme ve Süreç Sonuç
Zorluydu Olumlu Deneyim Teklif Yapılmadı

Roketsanın internet sitesinden özelliklerime uyan ilanlara başvurdum. Şansıma 1 hafta içinde geri döndüler ve 2 gün sonrasına ilk görüşme için Ankara'ya çağırdılar. İlk mülakatta biri insan kaynaklarından biri de çalışacağım bölümden mühendis olan toplam iki kişinin karşısına çıktım. İlk birkaç soruyu insan kaynakları sordu. ÖSYM sınavları,okul hayatım, ve genel bilgiler üzerineydi. Sonra mühendis devreye girdi ve okuldaki dersler ve yaptığım projelerle ilgili sorular sordu. Sorduğu sorular bilgi düzeyini ölçmeye yönelikti, bilemediğim yere kadar soruyordu. Önemli nokta, bildiğin yere kadar kesin ve doğru bir şekilde cevap verebilmek, bilmediğin yerde de dürüstçe bilmiyorum demek. Görüşmenin sonlarına doğru gelecek planlarından bahsettik. Yüksek lisansın gerekliliğinden söz ettiler. Ve görüşmenin sonunda da bir ödev verdiler. Bunu bir hafta içerisinde yapıp bir rapor göndermemi istediler. Rapor beğenilirse bir sonraki aşamanın da bu ödevi ingilizce olarak sunmak olduğunu söylediler. Ödev bir analog sinyal işleme devresiydi. Temel olarak kolaydı ancak istedikleri çözüm üst düzey olduğundan dolayı ayrıntılara önem vermek ve okul bilgilerinizin üzerine bir şeyler koyup bir çözüm üretmeniz gerekiyor. Yani diğerlerinden farklı birşeyler ekleyebilmelisiniz. Raporu ilk görüşmeden tam bir hafta sonra, son günü gönderdim, geriye dönüşleri yine tam bir hafta sonra oldu ve sunum için 1 hafta sonrasına gün verdiler.Bu süre içerisinde İngilizce bir powerpoint sunusu hazırlamanız gerekiyor. Sunumda bu sefer çalışacağım bölümden 3 mühendis vardı. Sunumu yaparken ara ara sorular sorup yaptığınız seçimlerin nedenlerini soruyorlar. Yine ayrıntı sorularla bilgi düzeyinizi ölçüyorlar ve olağan üstü durumlar olması durumlarda oluşabilecek olumsuzları engellemek için ne gibi önlemler alınabileceği hakkında sorular soruyorlar. Kilit nokta, yine dürüst olmak, pratik zekalı olmak ve beklenmeyen durumlar karşısında soğukkanlılığınızı koruyabilmek.
Sunumu aşamasını da geçtikten sonra direktör görüşmesi için çağırıldım. Bu görüşme nispeten diğerlerinin bir özeti gibi geçiyor. Aşırı teknik olmayan, yine kısa bir kendini tanıtma, yaptığın projeler, sana verilen ödev ve yaptığın sunumu kısaca anlatıyorsun. Zaten diğer aşamaları geçiyorsan direktör görüşmesi bir formalite gibi oluyor. Sohbet havasında geçiyor. Direktör görüşmesini de geçerseniz eğer evraklarınız tamam ise size teklifte bulunmaları lazım. Ben henüz bu aşamadayım. İngilizce belgem eksikti. Rokatsanın önerdiği bir sınava girdim ve sonucu bugün açıklandı. Artık onlardan gelecek teklifi bekliyorum.

 

Mülakat Detayları

 • Telefon mülakatı
 • 1'e 1 mülakat
 • Grup Mülakatı
 • Sunum
 • IQ/Zeka Testi
 • Yetenek Testi
 • Kişilik Testi
 • Referans Kontrol
 • Online Sınav
 • Yabancı Dil Sözlü
 • Diğer
 

Mülakat Soruları (1)

Sensör çıkış akımının düşük olması durumda ve yüksek noise olması durumunda tasarlanacak filtre ve özellikleri nedir, nasıl tasarlanır, nerelere konur.

Cevap yaz - Tüm Cevaplar (0)
 
 
Bu yorum size yardımcı oldu mu?
Evet
Hayır
0 Kişi
0 Kişi