Şirketlere Özel

Reckitt Benckiser

Reckitt Benckiser Mülakatları
— 3 mülakat deneyimi

Zorluk Seviyesi
3,67
Reckitt Benckiser Mülakat Süreci Nasıl?
Pozitif
%50
Normal
%0
Negatif
%50
15.06.2013

Reckitt Benckiser Mülakat Deneyimi

Zorluk Seviyesi Görüşme ve Süreç Sonuç
Ortalama Olumsuz Deneyim Teklif Yapılmadı

Mülakat Tarihi: Mayıs 2013
Toplam Süreç: 2 Ay

Kampüste düzenlenen Case yarismasinda 1. seçilen grubun ödül olarak işe alım için sadece son aşama olan Panel Mülakata girmesi gerektiği söylenmişti. Biz takım olarak 1. seçildik. Panel mülakatına gireceğimiz tarihi beklerken SHL sisteminden genel yetenek sınavı gönderildi ve bu sınavı tüm adayların çözmesi gerektiği söylendi. Sonrasında Yurtiçi Graduate Recruitment Programı'na dahil olmak isteyenlerin sınavı çözmelerinin zorunlu olmadığı belirtildi ve ben de tercihimi bu şekilde kullandım. Ardından girdiğim Panel Mülakati'nın sonucunun olumlu olduğunun ve Assessment Center'a girmem gerektiğinin haberi geldi. Case yarışmasının ödülü olarak sadece son aşamaya gireceğimin duyurulduğunu tekrar hatırlatınca eğer RUMEA Programı'na katılmak istemiyorsam bu aşamaya girmeyebileceğim belirtildi. Yurtiçi icin yapılacak değerlendirmeyi etkilemeyecek ise bu şekilde tercih ettiğimi söyledim. Sonrasında Satış Direktörü ile 'tanışma görüşmesine' davet edildim. Bu görüşmede pozisyon olması durumunda benimle iletişime geçileceği söylendi. Daha önceden başka bir firmadan teklif aldığımı ve cevap alabilmenin benim için kritik olduğunu belirttiğim halde 2 hafta sonra ancak bir cevap alabildim ve bu cevap da neye gore yapıldığını bilmediğim bir değerlendirme sonrası olumsuz oldu.
Baştan sona belirsiz olan bu süreçte sadece stajyerler ile muhattap olabildim ve şirkette çalışan bir yetkiliye hiçbir şekilde aktarılamadim. Reckitt Benckiser adına yakışmayacak derecede amatör bir süreçti. Katıldığım Case yarışmasının 'ödülü' olan son aşama Panel Mülakatını başarı ile geçtiğim halde sonrasında nasıl bir değerlendirme yapıldığını ve sonucun olumsuz olduğunu anlayabilmiş değilim. Strese girmek istemiyorsaniz hiçbir şekilde başvurmanızı tavsiye etmem.

Mülakat Soruları (1)

Liderlik gösterdiğiniz bir projeyi anlatır mısınız?

Cevap yaz - Tüm Cevaplar (0)

Mülakat Detayları

 • Telefon mülakatı
 • 1'e 1 mülakat
 • Grup Mülakatı
 • Sunum
 • IQ/Zeka Testi
 • Yetenek Testi
 • Kişilik Testi
 • Referans Kontrol
 • Online Sınav
 • Yabancı Dil Sözlü
 • Diğer
 
Bu yorum size yardımcı oldu mu?
Evet
Hayır
3 Kişi
0 Kişi
04.06.2013

Reckitt Benckiser - Management Trainee Mülakat Deneyimi

Zorluk Seviyesi Görüşme ve Süreç Sonuç
Zorluydu Olumsuz Deneyim Teklif Yapılmadı

Mülakat Tarihi: Mayıs 2013
Toplam Süreç: 1 Gün

Kazandığım bir yarışma dolayısıyla sadece son aşamaya alınacağım söylenmesine rağmen tüm aşamalardan geçirildim. Daha önce tüm pozisyonlara alım yapılacağı söylendi ama mülakata gittiğimde istediğim departmana eleman almayacaklarını belirttiler ve boşu boşuna şehirler arası yol katetmiş oldum. Departman yöneticilerinin yaptığı mülakatlar çok kötü organize edilmişti, mülakattan bir-iki gün önce mülakat yeri Pendik'ten Beşiktaş'a alındı ve uçak biletlerini saat hesabıyla Sabiha Gökçen'den alan kişiler sıkıntı çekti. 10 buçuktaki seans için Ankara'dan gelenler, uçaklarının saati yaklaşmasına rağmen 1'de girmek zorunda kaldı, buna rağmen yöneticiler gayet rahat bir şekilde yemeğe çıktılar ve insanlar uçaklarına zor yetişerek (kimi zaman da yetişemeyerek) mağdur oldular. Türkiye'deki pozisyon için (yarışmayı kazanmasına rağmen) her aşamadan geçirilen ve en son aşamaya kalan arkadaşa, Türkiye'deki pozisyona eleman alınmayacağı son aşamada söylendi. O zaman neden o kadar aşamadan geçirildi? Sadece önlerindeki soruları okuyup soran yöneticiler, karşısındaki kişileri tanımaya çalışmaktan çok onları sorularla sıkıştırdılar, özellikle bir yönetici mülakata giren arkadaşımın CV'sine bakmak yerine, şirkette tanıdığı olup olmadığını, sektörde tanıdığı varsa bunu neden önceden söylemediği gibi gereksiz sorularla sıkıştırdı. Şirket, yeterli ilan bilgisi vermemesiyle, mülakat gününü iyi organize edememesiyle, yarışma kazananlarına önceden söylediği ödülü vermemesiyle, katılanları mağdur etmesiyle tüm başvuranların güvenini kaybetmiştir.

Mülakat Soruları (1)

Şirkette ya da sektörde tanıdığınız var mı? Bu kişiyi tanıdığınızı bize neden daha önce söylemediniz? Peki bu kişi size kendi şirketinde daha yüksek maaşlı teklif yapsa bizdeki başvurunuzu geri çekecek misiniz?

Cevap yaz - Tüm Cevaplar (0)
Bu yorum size yardımcı oldu mu?
Evet
Hayır
3 Kişi
0 Kişi
25.05.2013

Reckitt Benckiser - Junior Research Laborant Mülakat Deneyimi

Zorluk Seviyesi Görüşme ve Süreç Sonuç
Zorluydu Olumlu Deneyim Teklif Yapılmadı

Mülakat Tarihi: Şubat 2012
Toplam Süreç: 60 Gün

Kariyer fuarında tanışıp şirketin tanıtım seminerine katıldım. Mülakat yapacakları kişilerin belli olduğunu ama sınava girmemi istediler. Akşam sınavı yaptım, sabah 2 saat sonrası için randevu verdiler. 1 saat süren mülakatta ayrı ayrı 3 kişiyle görüşme yaptım. Bu kişilerden biri R&D departmanı müdürüydü. Şirketi anlatıp beni tanımak için sorular sordu. İkinci kişi mikrobiologistti, deneyimlerimden laboratuar bilgimi sorguladı. En son bölüm nasıl geçti hatırlamıyorum bile. Ardından bir telefonla mülakatım ne oldu diye sordum, sonrasında uluslararası öğrenci olmama dayalı prosedürlerden dolayı kabul göremedim.

Mülakat Soruları (1)

Benckiser'in ürünlerinden bir örnek istedi, verdiğim örneğin kalite kontrolünü hangi metotla yapabileceğimi sordu

Cevap yaz - Tüm Cevaplar (0)

Mülakat Detayları

 • Telefon mülakatı
 • 1'e 1 mülakat
 • Grup Mülakatı
 • Sunum
 • IQ/Zeka Testi
 • Yetenek Testi
 • Kişilik Testi
 • Referans Kontrol
 • Online Sınav
 • Yabancı Dil Sözlü
 • Diğer
 
Bu yorum size yardımcı oldu mu?
Evet
Hayır
1 Kişi
0 Kişi