Şirketlere Özel

Mekanik Tasarım Mühendisi Mülakatları

20.04.2015

ABB Elektrik - Mekanik Tasarım Mühendisi Mülakat Deneyimi

Zorluk Seviyesi Görüşme ve Süreç Sonuç
Ortalama Olumlu Deneyim Teklifi Reddettim

Mülakat Tarihi: Haziran 2014
Toplam Süreç: 10 Gün

İlk olarak telefon mülakatı yapıldı ve ertesi gün birebir mülakat için gün karar verildi. İlk olarak çok gergin geçeceğini düşündüğüm mülakat klasik olarak İK sorumlusuyla gerçekleşti. Gayet olumlu bir havada geçti insana değer verildiği tüm tavır tutum ve davranışlarından ortaya çıkıyor. Daha sonra bir İngilizce eğitim danışmanlığı yapan firmanın hazırladığı yazılı test verildi. Kolay gramer soruları ve pasajlara bağlı sorular vardı. ortanın biraz üstü bir ingilizceniz varsa rahatlıkla cevaplayabileceğiniz sorulardır. yaklaşık 30 - 40 dk kadar süren bu sınavdan sonra bölüm sorumlusu biri geldi. Onunla çalıştığım şirkette yaptığım iş üzerinden teknik sorular sordu. Bu arada İK görevlisi de yanımızda ve O da arada sorular yöneltti. Bu da gayet normal ve sohbet havasında geçti. Son olarak departman müdürü geldi ve O'nunla da sohbet havasında hemen hemen bir önceki soruların yöneltildiği bir görüşme oldu. Tavırları daha önce soylediğim gibi gayet olumlu ve insana değer veren yaklaşımdaydı. Toplamda 1.5 - 2 saat kadar sürdü ve görüşme sonunda değerlendirip geri dönüş yapacaklarını bildirdiler. 2 gün sonra referans için isim istediler ve verdiğim iki ismi de aradılar. Bu referanslar sizin için çok önemli ve daha önceden referans verdiğiniz isimleri bilgilendirseniz iyi olur. süreçten 1 hafta sonra da arayıp tekliflerini ilettiler ama beklediğim teklifin biraz altındaydı ve ben de reddetttim.

Mülakat Soruları (1)

Şirketinize yaşadığınız en büyük başarı nedir?

Cevap yaz - Tüm Cevaplar (0)

Mülakat Detayları

 
Bu yorum size yardımcı oldu mu?
Evet
Hayır
0 Kişi
0 Kişi
07.02.2014

ABB Elektrik - Mekanik Tasarım Mühendisi Mülakat Deneyimi

Zorluk Seviyesi Görüşme ve Süreç Sonuç
Ortalama Ortalama Deneyim Teklif Yapılmadı

Mülakat Tarihi: Şubat 2012
Toplam Süreç: 20 Gün

İlk görüşmemde sınav ve İK yetkilisi ile görüştüm. İngilizce sınavı ve sözlü mülakat gerçekleşti. İkinci görüşmede ise işe alım yapılacak birimin müdürü ile görüştüm. Tamamen işin ayrıntıları ve benden beklentileri ilgili detayları aktardılar. Her iki görüşmede de benim davranışsal tutumum gözlendi ve işe yaklaşımım ele alındı.Yaptığım görüşmede gerek İk gerek görüşülen yöneticinin yaklaşımı oldukça olumlu ve yapıcıydı.
Ancak maddi konularda anlaşılması zor bir şirket. Dünya çapında bir firmanın Türkiye kolu olmasına rağmen İstanbul gibi bir şehir için isteğim rakamı fazla buldular. 2500TL net maaşa razıydım ancak bunu da fazla buldular ve süreç sona erdi.

Mülakat Detayları

 
Bu yorum size yardımcı oldu mu?
Evet
Hayır
8 Kişi
1 Kişi