Şirketlere Özel

Manager Mülakatları

30.05.2012

Accenture - Manager Mülakat Deneyimi

Zorluk Seviyesi Görüşme ve Süreç Sonuç
Kolaydı Olumlu Deneyim Teklifi Reddettim

Mülakat Tarihi: Nisan 2012
Toplam Süreç: 2 Ay

İlk olarak bir headhunter firma ulaştı. İlk görüşmeyi onlarla gerçekleştirdim. Headhunter firma sadece CV üzerinden gidip, iş deneyimimi ve proje deneyimimi sorguladı. Maaş beklentisi vb. klasik soruları da sordu.

Daha sonra ertesi gün Accenture'dan bir partner'la görüştürmek istediklerini söylediler. 1 hafta sonra bu görüşme gerçekleşti. Partner'da genel olarak CV üzerinden gitti ve Accenture'da hangi pozisyonda çalışacağımdan, Accenture'ın planlarından bahsetti.

Bu görüşmeden 1 saat sonra telefonla arayıp İK müdürleriyle görüştürmek istediklerini söylediler. Bu görüşmede bir hafta sonra gerçekleşti. Yine CV üzerinden gidildi.

Hemen arkasından yine telefon edip bu sefer Ülke Müdürüyle görüştürmek istediklerini söylediler. Yanlış hatırlamıyorsam, Ülke Müdürünün yoğun olması sebebiyle bu görüşme 3 hafta sonra gerçekleşti ve yine CV üstünden gidildi. :) Gerçi en zorlu aşama sanırım buydu. Ülke Müdürü gerçekten çok zeki birisiydi. İş deneyimleri ve projeler hakkında psikolojik olarak sıkıştırıcı sorular sordu.

Görüşme çıkışından 1 saat sonra yine arayıp, olumlu geçtiğini ama bir de İtalyan bir partner'la görüştürmek istediklerini söylediler. Bu görüşmeyi hemen 2 gün sonraya ayarladılar, fakat ertelene ertelene gerçekleşmesi 2 hafta sonra olabildi. Bu görüşme İngilizce olarak CV üstünden gitme şeklinde oldu. İtalyan partner özellikle Türkiye danışmanlık pazarına dair bilgilerimi sordu. Ayrıca, genel olarak potansiyel bir müşteri portföyüm var mı diye sordu. Sektörden olmadığım için bu konularda zorlandım.

Görüşmenin sonrasında İK'dan arayıp teklif ileteceklerini ilettiler. İlettikleri teklif mevcut maaşımın bile altındaydı. Gerek headunter firmaya gerek İK müdürüne mevcut paketimi ve beklentimi anlatmama rağmen böyle bir teklif geçmeleri beni şaşırttı. Teklifi kabul etmeyeceğimi ilettim. Tekrardan bir araya gelmek istediler, fakat kabul etmedim. Açıkçası, süreçler çok uzun ve aynı şeylerin tekrarıydı ve bu şekilde bir hata yapılması bana hiç güven vermedi.

Mülakat Soruları (2)

Şimdiye kadar yaptığınız hangi proje sizi çok zorladı? Neden?

Cevap yaz - Tüm Cevaplar (0)

Mülakat Detayları

 
Bu yorum size yardımcı oldu mu?
Evet
Hayır
13 Kişi
0 Kişi
13.01.2015

Accenture - Manager Mülakat Deneyimi

Zorluk Seviyesi Görüşme ve Süreç Sonuç
Ortalama Ortalama Deneyim Teklif Yapılmadı

Mülakat Tarihi: Kasım 2014
Toplam Süreç: 2 Ay

Senior Manager, HR director ve 2 Partner ile görüştüm. Görüşmelerin tamamı 3 hafta içinde hızlı ir şekilde tamamlandı. Pozsiyon gereği mülakatklar daha çok geçmiş yaptığınız işlere ve karakter/kişilik anlamaya yönelikde ve farklı kişilerle aynı konular üzerindendi. Ardından referans kontrol sonrası sürecin olumlu tamamlandığı HR tarafından telefonda iletildi. Buraya kadar cok olumlu ve algı açısından pozitif bir süreçti.

Ancak sornasında tamamen bir sessizlik hakim oldu. İlk sorgulamamda sürecin olumlu ilerlediğini ve sonraki hafta kesin dönüş yapacakalrını belirttiler. Daha önce sürecin olumlu tamamlandığını belirten HR'ın olumlu ilerlemeye dönmüş olması cok şaşırtıcıydı. Tabii ki belirttikleri gibi bir hafta sonra dönüş yapmadılar. Devam eden dönemde HR ile tekrar görüştüğümdeyse sorduğum her soruya her anlama gelebilecek cevaplar veriliyordu (tamamen laf kalabalığı ve oyalama/bekletme amaçlı). Tabbi artık bu aşamada bütün olumlu algı aşırı olumsuz ve samimiyetsiz bir hale dönüşmüştü. Boyle olunca bir sonraki bilgilendirme için aradıkalrında artık pozisyonla ilgilenmediğimi belirterek süreci kendi açımdan tamamlamış oldum. Büyük bir yanlış yapmaktan kurtulduğumu düşünüyorum.

Mülakat Soruları (1)

What type of person are you ?

Cevap yaz - Tüm Cevaplar (0)

Mülakat Detayları

 
Bu yorum size yardımcı oldu mu?
Evet
Hayır
0 Kişi
0 Kişi