Şirketlere Özel

Mağaza Yönetici Adayı Çalışan Yorumları

06.10.2013
Marks & Spencer
2012 yılı çalışanı :

"Gözünü karartıp kariyer yapacağım diyen harcasın senelerini"

Olumlu Yönler

Büyük ve kurumsal bir şirket. Ayrıldıktan sonra isminden dolayı referanslarda iyi bir etki bırakıyor. Ancak lüks markalarda çalışmayı düşünüyorsanız onlara daha çok market usulü geliyor o ayrı. Verilen eğitimlerle kendini geliştirme şansın var. Perakendecilikte neredeyse olmayan bir yan hak olarak 2 gün tatiliniz var.

Olumsuz Yönler

Özellikle yönetici olarak başlayacaksanız ve temelden gelmiyorsanız yandınız. 6 ay gibi bir sürede öğreneceğiniz yüzlerce şey sizi bekliyor. Yöneticiniz şansınıza iyiyse daha hafif geçebilir ancak ben en psikopatına düştüğüm için herkesin içinde bağırarak sizi rezil ettiği ve ağlattığı vakalarla karşılaşmanız normalleşiyor. Ücret yetersizliğine girmiyorum bile. Bu kadar büyük bir şirketin yöneticisine dalga geçer gibi verdiği ücrete gülmeyelim de ne yapalım. Sizin gibi terfi bekleyen ve olamayan onlarca insan var. Ve onların arasından sıyrılmanız tam bir iç savaş gibi. Üstelik benim gibi MT programına girip tecrübeniz olmadan oraya yönetici diye getiriliyorsanız dışarıdan sizi dövecek gibi gelen bakışlar da cabası. Mağazacılığı iyi düşünün, M&S'i bir kez daha düşünün derim.

Üst Yönetime Öneriler

Biraz daha nazik, onur kırıcı olmayan üslup takınılması gerekir. Askeri sistemle değil daha insancıl yöntemlerle eğitim verilmeli.

Bu yorum size yardımcı oldu mu?
Evet
Hayır
13 Kişi
0 Kişi
İşkolig Puanı
2
20.12.2012
Marks & Spencer
2011 yılı çalışanı :
"Perakende"

Yorumun devamını okumak için lütfen Üye Olun veya Giriş yapın

Üye Olun veya Giriş yapın