Şirketlere Özel

Leadership Intern Mülakatları

18.11.2014

Unilever - Leadership Intern Mülakat Deneyimi

Zorluk Seviyesi Görüşme ve Süreç Sonuç
Çok zorluydu Ortalama Deneyim Teklif Yapılmadı

Mülakat Tarihi: Ağustos 2014
Toplam Süreç: 100 Gün

Gercekten cok zorlu bir surecti. Kesinlikle ne istediklerini anlamis degilim. Once bire bir mulakat oluyor. Acaip zorlayici sorular soruyorlar. Hep negatif sorular, strese sokabilecek kilit sorular soruyorlar. Bu surec Mart civari oluyor, ve bana yanit Agustos ayinda geldi. Group case interview cok zordu. En baskin en analitik zekasi olan ogrenciyi aldilar. Ozellikle marketingde yaraticiligin on plana cikacagini dusunuyorsaniz yaniliyorsunuz. Kesinlikle en hirsli ve en analitik zekasi gelismis ogrenci basarili oluyor.

Mülakat Soruları (1)

Hayatinizda hic degerlerinize uygun olmayan bir sey yaptiniz mi?

Cevap yaz - Tüm Cevaplar (0)

Mülakat Detayları

 
Bu yorum size yardımcı oldu mu?
Evet
Hayır
0 Kişi
0 Kişi
31.10.2014

Unilever - Leadership Intern Mülakat Deneyimi

Zorluk Seviyesi Görüşme ve Süreç Sonuç
Kolaydı Olumlu Deneyim Teklif Yapılmadı

Mülakat Tarihi: Ocak 2014
Toplam Süreç: 2 Ay

Ocak ayında mülakata davet edildim. Departman direktörü ile görüştüm. Üniversite hayatımda altından kalkmakta zorlandığım yoğun sayısal veri analizini nasıl yaptığımı örneklerle anlatmamı istedi. Ardından mülakata ingilizce devam edildi. Hobiler ve gelecek planı soruldu.

Mülakat Detayları

 
Bu yorum size yardımcı oldu mu?
Evet
Hayır
8 Kişi
0 Kişi
24.02.2014

Unilever - Leadership Intern Mülakat Deneyimi

Zorluk Seviyesi Görüşme ve Süreç Sonuç
Zorluydu Olumlu Deneyim Teklifi Kabul Ettim

Mülakat Tarihi: Mayıs 2013
Toplam Süreç: 60 Gün

Pozisyon için ocak ayının başında başvurumu tamamladım. Neredeyse başvurduğumu unutmuştum ki 12 Mart'ta başvurumun olumlu olduğuna ve takip eden 2 hafta içerisinde telefonla aranıp küçük bir mülakat yapılacağına dair bir mail aldım. Son başvuru tarihi zaten 31 Ocak'tı dolayısıyla tüm başvuruları değerlendirip olumlu olanlara toplu olarak dönülmesi 1,5 ay sürdü. Maili attıkları günden bir gün sonra aradılar ve çalışmak istediğim iki departmanı ve neden bunları istediğimi sordular. Toplam konuşma 10 dakika civarındaydı ve 1-2 dakikalık kısmı İngilizceydi. Bu aşamanın sonucu da mayıs ayının ilk haftası belli oldu ve bire bir mülakata çağrıldım. Bu mülakatı çalışmak istediğiniz bölümden gelen iki line manager ile yapıyorsunuz. Genel olarak CV'nizin üzerinden gidiliyor ve başvuru formunda yanıtladığınız soruların aynıları soruluyor fakat bu sorulara birden fazla yanıt vermeniz isteniyor, en azından benimkinde öyleydi. Mülakat toplamda yaklaşık 1 saat sürüyor. Bu mülakatın sonucu da 1 hafta sonra geldi.

Size tavsiyem başvuru formunda yazdığınız şeylerin tamamen doğru olmasına özen göstermeniz. Çünkü o zamana kadar yaptıklarınızı değerlendirdikleri kadar gelecek için ne vaat ettiğinizi de değerlendiriyorlar, dolayısıyla mülakatlardaki iletişim tarzınız, enerjiniz, liderlik özellikleriniz ve karakteriniz o insanları geçmişte yaptıklarınızı gerçekten yapmış olduğunuza inandıracak tutarlılıkta olmalı. Eğer bu dört kavramdan şüphe ederlerse başvuru formunda yazdığınız tecrübelere şüpheyle bakabilirler.

Mülakat Soruları (1)

Tell us about a time that there were two different groups of people which are opposed at any subject. You convinced them on "one idea"

Cevap yaz - Tüm Cevaplar (0)

Mülakat Detayları

 
Bu yorum size yardımcı oldu mu?
Evet
Hayır
17 Kişi
2 Kişi