Şirketlere Özel

Kurumsal Portföy Destek Asistanı Mülakatları

27.11.2018

Yapı Kredi - Kurumsal Portföy Destek Asistanı Mülakat Deneyimi

Zorluk Seviyesi Görüşme ve Süreç Sonuç
Ortalama Olumlu Deneyim Teklifi Kabul Ettim

Mülakat Tarihi: Aralık 2017
Toplam Süreç: 1 Ay

Basvurumu internette bulunan kariyer siteleri araciligi ile yaptiktan sonra ilk olarak IK birimi tarafindan arandim ve subeye mulakat icin cagirildim.

- sube mulakatima mudur ve yoneticilerin hepsi katildi. Daha cok neden bankacilik, egitim hayatinda alinan dersler ve ilerideki hedeflerime dair sorular yoneltildi. Mulakat zorlayici degildi. Daha cok sohbet havasinda geciyor. Ingilzce ile ilgili bir surec bu asamada yasanmadi.
- ikinci asama istanbul merkez ofiste bir ingilizce sinavi ve testten olusuyordu. Ingilizce sinavi kolay denebilir. Ikinci sinav genel kultur ve iq/ genel yetenek sinavindan olusuyor ve gayet kolaylikla yapilabilecek bir sinav.
- 3.asama onceki iki asamada olumlu sonuclanirsa tekrar istanbul merkezde bir mulakat icin cagiriliyorsunuz. Burada daha cok piyasa, guncel ekonomik durum, finansal konularda bilgi duzeyiniz ve kisiliginiz uzerine bir yari mulakat yari sohbet havasinda bir gorusme yasaniyor. Ayni zamanda sozel ingilizce mulakati yasayanlarda oluyir ancak bana uygulanmadi.
-4.asama diger butun asamalarda olumlu ilerleniyorsa bagli oldugunuz birimin genel muduru ile 1e1 gorusme seklinde geciyor. Herhangi bir mulakat ya da soru yerine sizi tanimaya yonelik bir sohbet diyebilirim.

Mülakat Soruları (1)

Kurumsal bankacilik ile bireysel bankaciligin farki nedir, kullanilan urunler nelerdir.

Cevap yaz - Tüm Cevaplar (0)

Mülakat Detayları

 
Bu yorum size yardımcı oldu mu?
Evet
Hayır
0 Kişi
0 Kişi
17.10.2013

Yapı Kredi - Kurumsal Portföy Destek Asistanı Mülakat Deneyimi

Zorluk Seviyesi Görüşme ve Süreç Sonuç
Zorluydu Ortalama Deneyim Teklif Yapılmadı

Mülakat Tarihi: Eylül 2013
Toplam Süreç: 2 Ay

İnsan kaynaklarındaki görevliler güler yüzlü ve rahatlatıcılardı fakat 29 ağustosta sınava girip ekimin ilk haftası mülakata girmeme rağmen hala hiçbir şekilde geri bildirim almadım.

Mülakat Soruları (1)

Faiz hesaplamayı biliyor musunuz ?

Cevap yaz - Tüm Cevaplar (0)

Mülakat Detayları

 
Bu yorum size yardımcı oldu mu?
Evet
Hayır
1 Kişi
0 Kişi