Şirketlere Özel

Java Yazılım Uzmanı Mülakatları

21.11.2013

Accenture - Java Yazılım Uzmanı Mülakat Deneyimi

Zorluk Seviyesi Görüşme ve Süreç Sonuç
Çok kolaydı Olumsuz Deneyim Teklif Yapılmadı

Mülakat Tarihi: Kasım 2013
Toplam Süreç: 1 Gün

Şirketin kariyer.net üzerinden bana ulaşması sonucu Skype vasıtasıyla İK sorumlusu ile bir görüşme gerçekleştirdim. İş deneyimlerimden bahsetmem istendi, neden ayrılmak istediğim, maaş beklentim soruldu. İngilizce seviyemi ölçme amaçlı karşılıklı küçük bir diyalog yapıldı. Şirketin yapısından, imkanlarından bahsedildi. Ertesi gün İK görüşmesinin olumlu geçmesine istinaden teknik görüşme için bir sonraki gün için takvimlendirme yapıldı. Teknik görüşme günü sabahtan aranıp özür dilenerek ileri bir tarihe erteleyeceklerini, müdürlerinin işinin çıktığını söylediler. Sonra da ne bir ses ne bir haber. Çalışan bir insan olarak öğleden sonra görüşmeye gideceğim için yöneticimden izin bile almıştım. Yapılan muameleyi gayet ciddiyetsiz buldum kaldı ki başvuran değil aranandım. Mail yoluyla durum bilgilendirmesi istememe rağmen herhangi bir geri bildirimde de bulunulmadı. Teknik görüşme için zaman planı yapıp görüşme günü görüşmeyi iptal eden sonra da hiçbir şekilde bilgi vermeyip aramayan tek şirketle de tanışmış oldum. Tam bir fiyaskoydu. Önümüzdeki günlerde aranırsam işte buna gülerim.

Mülakat Soruları (1)

İstediğiniz ücreti veremeyebiliriz ancak fazla mesai ücreti ödüyoruz. Biliyorsunuz, birçok şirket bu ödemeyi yapmıyor, ne düşünürdünüz?

Cevap yaz - Tüm Cevaplar (0)

Mülakat Detayları

 
Bu yorum size yardımcı oldu mu?
Evet
Hayır
1 Kişi
0 Kişi
05.11.2013

AGM Lab - Java Yazılım Uzmanı Mülakat Deneyimi

Zorluk Seviyesi Görüşme ve Süreç Sonuç
Zorluydu Olumsuz Deneyim Teklif Yapılmadı

Mülakat Tarihi: Eylül 2013
Toplam Süreç: 10 Gün

Kağıt üzerinde test yapıldı. İlk görüşme bu şekilde geçti. İkinci görüşmeye gittim. Yaptığım teste bile bakmamışlar. Maksat muhabbet olsun diye çağırmışlar. Görüşmeye başladık. Kendini beğenmiş bir uzman! Adını bile duymadığım framework'lerden bahsetti. Bilmediğimi söyleyince çekip gitti. Diğer konuşmacılarla da, artık mülakat bitse de eve gitsem havasındaydım.

Mülakat Detayları

 
Bu yorum size yardımcı oldu mu?
Evet
Hayır
1 Kişi
4 Kişi