Yanlış Düşünceler

Bazı işverenler İşkolig hakkında ön yargılı ya da yanlış fikirlere sahip olabiliyorlar. İşkolig ile ilgili bazı genel yanlış anlaşılmaları burada beliterek size İşkolig'i en doğru şekilde tanıtmak ve İşkolig'in şirketiniz için olan faydalarını en doğru şekilde göstermek istiyoruz.

#1: Herkes her şirket hakkında istediğini yazabilir.

Yorum yazmak serbest olmasına rağmen bu yazılanlar İşkolig'de hemen görüntülenemezler. Uzman editör ekibimiz tarafından girilen her yorum, mülakat, mülakat sorusu ve maaş bilgisi bir kaç kademeli onay sürecinden geçirilmektedir.
Bir şirket hakkında sadece olumlu ya da sadece olumsuz yorumlar hiçbir şekilde onaylanmamaktadır. Ayrıca şirketlerin tüzel kişiliklerine zarar verici hiçbir içerik sitemizde yayınlanmamaktadır.

#2: İşkolig yalnızca iş arayanlara fayda sağlamaktadır.

İşkolig'in iş arayanlara sunduğu fayda oldukça açıktır ve bu sebeple yalnızca iş arayanlara fayda sağladığı düşünülmektedir. Ancak İşkolig sayesinde mevcut ve potansiyel çalışanlar kariyer kararlarını bilincli bir şekilde verebilecekleri için mülakat süreçlerininin verimi artacak, işe giren bir kişinini süprizlerle karşılaşma ihtimali azalacağından ötürü de uzun soluklu işveren - çalışan beraberlikleri kurulabilecektir.
İşkolig Türkiye'de İşveren Markanızı en doğru şekilde tanıtabileceğiniz ve adayların kariyer kararlarını en etkin ve doğru şekilde etkileyebileceğiniz platformdur.

#3: Şirketler İşkolig'de söz sahibi olamazlar.

Tam aksine İşkolig işveren ve işarayanlar arasındaki iletişimi kuvvetlendirmektedir. Tüm yorumlara şirket yetkilisi olarak cevap verebilirsiniz fakat bunun için Etkleyici Şirket Profili oluşturmanız gerekmektedir.

#4: Şirketler yazılan yorumları manipüle edebilir.

Bu kesinlikle mümkün değildir. Fakat yazılan bir yorumun Kullanım Koşullarımıza aykırı olduğunu düşünüyorsanız, her yorumun altında bulunan "Bu yorum uygunsuz mu?" linkine tıklayarak bize şikayetinizi iletebilirsiniz. Şikayet sebepleriniz haklı bulunduğu takdirde yorum hakkında işlem yapılacaktır.

#5: Hakkımızda yazılan olumsuz bir yorumun yazarına ulaşabiliriz.

İşkolig'de tüm veri paylaşımları tamamen anaonim olarak gerçekleşmektedir. Bu sebeple zaten sistemimizde kayıtlı olmayan bir bilgiyi sizinle paylaşabilmemiz mümkün değildir.

#6: Çalışanların maaş bilgilerinin paylaşılması yasal değildir.

Türk İş Hukuku'nda maaş gizliliği veya maaş bilgisinin kimseyle paylaşılmaması gerektiğine dair bir madde yer almamaktadır. Üstelik maaş bilgileri şirketin mevcut değil eski çalışnaları tarafından paylaşılmış olabilmektedir.
İşkolig Ekibi kültürel etkenlerden ötürü belirtilen pozisyonda yalnızca bir kişi çalışıyorsa maaş bilgisini yayınlamamaya özen göstermektedir.