Sıkça Sorulan Sorular

İşkolig iş hayatıyla ilgili güncel, yapıcı ve faydalı bilgilerin paylaşılması amacıyla kurulmuş bir platformdur. İşveren olarak bu bilgi paylaşımında aktif rol oynarak platformumuzun gelişimine katkıda bulunurken, markanızın potansiyel çalışanlarınızın üzerinde olumlu izler bırakmasını sağlayabilirsiniz.
Bu sayede mevcut ve potansiyel çalışanlarınız ile duygusal bağlar oluşturararak uzun soluklu beraberlikler kurabilirsiniz. Size bunu sağlayabilmek için 3 hizmet sunuyoruz:

  • Etkileyici Şirket Profili Oluşturmak: İşkolig üzerindeki sayfanızın henüz diğer şirketlerden hiçbir farkı yok. Üstelik ekibimizin yoğunluğu sebebiyle güncelleğini kaybetmiş dahi olabilir. Çalışanlarınıza sunduğunuz önemli ve dikkat çekici faydaları size özel sağladımız Etkileyici Şirket Profili hizmeti ile çok daha etkin duyurabilir, yeteneklerin kariyer seçimlerini sizden yana yapmalarını sağlayabilirsiniz.

  • İş İlanı Reklamı Vermek: İşkolig ziyaretçileri iş ilanı aramak için değil, şirketleri tanımak için bu platformu tercih ediyorlar. Fakat bilinçli ve yetenekli bu adaylar şirketinizi tanırken onlara iş ilanınınızı Türkiye'deki en uygun fiyatlar ile gösterebilirsiniz. Bu sayede aday sizi önceden tanıyarak ve hazırlanarak başvuru yapacağı için mülakatlardaki veriminiz artacak ve iş alım sonrası daha uzun soluklu bir beraberlik kurabileceksiniz.

  • Ücretsiz Sponsor Olmak: Ticarı itibarınıza zarar vermeyecek şekilde çalışanlarınızdan olumlu ve olumsuz geribildirimler almak istemez misiniz? Çalışanlarınızı İşkolig'e yorum yazmaları ve sizin için puan vermeleri konusunda teşvik edin logonuzu İşkolig'in her ay 500.000'den fazla gösterilen ana sayfalarına taşıyalım! Üsteklik "Çalışanlarını Önemseyen Şirketler" başlığı altında!

Etkileyici Şirket Profili oluşturmak bize nasıl fayda sağlayacak?

Eminiz ki çalışanlarınızı önemsiyor ve onları önemsediğinizi farklı şekillerde gösteriyorsunuz. Biliyoruz ki bazı şirketler bunu yüksek maaş ile, bazıları kapsamlı yan hak paketleri ile bazıları ise rahat çalışma ortamı ve esnek çalışma saatleri gibi yollardan yapıyor.

Fakat kariyerini öenmseyen başarılı İşkolig ziyaretçileri sizin çalışanlarınıza sunduğunuz güçlü etkileri göremeyebiliyor. Bu pasif duruşu ancak Etkleyici Şirket Profili sahibi olduğunuz takdirde yenebilir, İşkolig'i ziyaret eden adaylara diğer işverenlerden hangi yönlerden farklı ve güçlü olduğunuzu gösterebileceksiniz. Bu sayede kurum kültürünüze en uygun yetenekleri bünyenize kazandırabilecek ve zaten sizi tanıyarak gelen bu adaylarla mülakat süreci veriminizi arttırarak ve uzun soluklu beraberlikler kurabileceksiniz.

Hakkımızda yazılan kötü yorumları değiştirebilir veya silebilir miyiz?

Maalesef bu mümkün değildir. Tüm yorumlar içerik yönetim ekibimiz tarafından gözden geçirilip ticari itibarınıza zarar vermeyeceğinden emin olunduktan sonra yayınlanıyor. Her şirketin en az bir iyi, bir de kötü yönü olabileceğine inanıyoruz ve tek taraflı, faydasız yorumları kabul etmiyoruz.

Fakat yine de yazılan yorumun Kullanım Koşullarımıza aykırı olduğunu düşünüyorsanız, her yorumun altında bulunan "Bu yorum uygunsuz mu?" linkine tıklayarak bize şikayetinizi iletebilirsiniz. Şikayet sebepleriniz haklı bulunduğu takdirde yorum hakkında işlem yapılacaktır.

Hakkımızda yazılan yorumlara cevap verebilir miyiz?

Evet cevap verebilirsiniz. Fakat şirket yetkilisi olduğunuzun ispatlanabilmesi ve ziyaretçilerin buna ikna olabilmesi için Etkleyici Şirket Profili sahibi olmanız gerekmektedir.

İş ilanı verdiğimizde CV ya da özgeçmiş araması yapabilecek miyiz?

İşkolig üyelikleri tamamen anonimdir ve üyelerimizden hiçbir özlük bilgisi istenmemektedir. Bu sebeple iş ilanı verdiğiniz takdirde hazır bir veritabanına erişiminiz olamayacaktır. Adaylar başvurularını Linkedin profilleri veya e-posta yolu ile gerçekleştiriyor olacaklardır.

Neden CV veritabanı olmayan bir yerde iş ilanı verelim?

Yetenekleri arayarak bulmanın günümüzde oldukça zorlaştığı herkes tarafından bilinen bir gerçektir. İş ilanınızın reklamı İşkolig'de görüntülenmeye başladığında siz yetenekleri aramak yerine zaten kariyerini önemseyen başarılı adaylar size başvuru yapacaklardır.

Üstelik iş ilanınızın reklamını Türkiye'deki en uygun fiyatlarla verebileceksiniz.