Şirketlere Özel

İşkolig Blog

Twitter Hesabınızı LinkedIn Profilinizle Senkronize Hale Getirin

İşkolig Ekibi - 26.04.2012

Sosyal ağlar, bir profil oluşturmaktan çok daha fazla çaba gerektirir. Her zaman bir adım önde olmak ve sosyal ağlarınızı en etkin şekilde kullanıp en iyi sonucu elde etmek için, hesaplarınızı en doğru biçimde yönetmeniz gerekir. Bunun için ilk olarak Twitter hesabınızı LinkedIn profilinizle senkronize hale getirin. 2009 yılında Twitter ve LinkedIn ortaklığı açıklanırken, Twitter'ın kurucu ortaklarından Biz Stone bu birlikteliğin mükemmel bir kombinasyon olduğunu söyledi. O zaman siz neden bu birliktelikten yararlanmıyorsunuz?


Socialmediaexaminer sitesinin, Twitter ve LinkedIn hesaplarının nasıl bir arada yürütülmesi gerektiğini anlatan bir yazısında, bunun için en uygun olan yolu anlattı. Yazı, size bu iki sosyal ağı bir arada kullanılırken nasıl en iyi sonucun alınabileceğiyle ilgili kolay bir klavuz sunuyor.


LinkedIn profilinize Tweets uygulamasını indirerek, profesyonel bağlantılarınızın tweetlerini kolaylıkla takip edebilirsiniz. Bu uygulamayla LinkedIn güncellemelerinizi otomatik olarak Twitter'da duyurabilir veya Tweetlerinizi LinkedIn durumunuz olarak paylaşabilirsiniz.


Bu uygulama, zaman zaman çok fazla mesaj almanıza sebep olsa da, ihtiyaç duyduğunuz dönemlerde kullandığınızda faydalarını görebilirsiniz.


Bir faydalı diğer site ise Whoopaa, size tek bir web sitesinden birden fazla sosyal ağı takip etme imkanı sunan bir platform. Web sayfasının üst kısmında bulunan bir buton sayesinde profilinizi kişiselden profesyonele çevirebiliyor ve birden fazla sosyal ağa erişebiliyorsunuz. Mevcut durumda belirli fonksiyonlar eklenmek için beta aşamasında olan siteyi takip etmenizi tavsiye ederiz.


İşte bunlar sosyal ağları daha da kullanışlı ve kolay hale getirmenin sizlerle paylaşmak istediğimiz bazı örnekleri.


Mutlu ve başarılı çalışmalar!

Geri Dön