Şirketlere Özel

İş Geliştirme Mühendisi Mülakatları

11.01.2016

Ford Otosan - İş Geliştirme Mühendisi Mülakat Deneyimi

Zorluk Seviyesi Görüşme ve Süreç Sonuç
Ortalama Olumlu Deneyim Teklif Yapılmadı

Mülakat Tarihi: Eylül 2015
Toplam Süreç: 7 Gün

Bir kariyer sitesinden basvuruda bulundum. Yaklasik iki hafta sonra mulakat icin arandim. Ulakattan once online olarak 240 soruluk bir kisilik testi gonderdiler. İlk olarak 6 kisilik grup mulakati yapildi. Hayali bir sirkete danismanlik yapmamiz istendi. Bir nevi adaylari birbirine kirdirdilar. Daha sonra ayni tarzda baska bir konuyu bire bir olarak sunum yapmamizi istediler. Aralarda cv, gorus bildiren formlar doldurttular. 5 saat kadar surdu. Bir kac gun sonra mail ile olumsuz donus yapildi. Muhtemelen benim grubumda kimse olumlu donus alamamistir diye dusunuyorum

Mülakat Soruları (1)

Adaylardan size gore kim yetersiz?(grup mulakati)

Cevap yaz - Tüm Cevaplar (0)

Mülakat Detayları

 
Bu yorum size yardımcı oldu mu?
Evet
Hayır
0 Kişi
0 Kişi
19.01.2014

Ford Otosan - İş Geliştirme Mühendisi Mülakat Deneyimi

Zorluk Seviyesi Görüşme ve Süreç Sonuç
Ortalama Ortalama Deneyim Teklif Yapılmadı

Mülakat Tarihi: Aralık 2013
Toplam Süreç: 45 Gün

İlana kariyer sitesinden başvurdum. Yaklaşık 2 ay sonra arayarak grup mülakatına çağrıldım. İlk başta kişilik envanter testi uygulandı, devamında zeka testi. Daha sonra bir vaka verilerek grupta bulunan diğer 5 kişi ile birlikte bir sonuca varıp onu sunduk. Daha sonra farklı bir vaka verilerek bireysel olarak sunum yaptık. Bu işlemler sabah 8.00 da başlayıp 14.30'a kadar sürdü. Devamında apar topar İngilizce sınavına gittik. Şehir dışından gelmiştim ve çok yorucu oldu ayrıca tüm ulaşımı kendim karşıladım, şehri bilmediğim için de her yere taksi ile gittim. Zaten mülakatın olduğu yere giden otobüs yoktu. 1 hafta kadar sonra şirket mülakatı için çağrıldım. Sabah saat 8'de başladı (oraya ulaşımda yardımcı oldular) iki farklı bölüm müdürü ile görüştüm, hatta bir tanesi İngilizce mülakata da soktu (benden başka kimseye yapmamışlardı). Aynı gün içinde o mülakatı geçince başka yetkililerle görüştüm. O da olumlu geçince fabrika müdürü ile görüşmem istendi. Saat 18.30'a kadar bekledik toplam 4 kişi. İK sorumlusu 4 pozisyonun açık olduğunu ve sadece bizim olduğumuzu söyledi. Neyse, fabrika müdürü ile bireysel olarak görüştük çok samimiydi. Şehir merkezine dönüşümüzü de sağladılar. 1 hafta içinde olumlu veya olumsuz döneceklerini söylediler (kesinlikle diyerek). Üç hafta geçmesine rağmen aramadılar, kendim aradım fabrika müdürünün izinde olduğunu o yüzden geri dönemediklerini söylediler. Haftaya kesin dönüş yapacağız dediler. Ondan sonra da 2 hafta geçmesine rağmen dönmediler. Tekrar aradım ve süreci durduklarını, bundan sonra sürecin nasıl devam edeceğini bilmediklerini söylediler. Şu an olumlu veya olumsuz bir şey olmadığını söylediler. Bu konuşmadan yaklaşık 3-4 gün sonra kariyer sitesinden olumsuz mesajı geldi. Sürecin bu kadar yavaş ve sorumsuz ilerlemesi beni şaşırttı ve Ford Otosan gibi bir kurumun yapması güvenimi sarstı.

Mülakat Soruları (1)

İşinizi yaptırmak istediğiniz kişi işini yapmıyorsa nasıl bir tutum sergilersiniz?

Cevap yaz - Tüm Cevaplar (0)

Mülakat Detayları

 
Bu yorum size yardımcı oldu mu?
Evet
Hayır
7 Kişi
0 Kişi
06.11.2013

HEXAGON STUDIO - İş Geliştirme Mühendisi Mülakat Deneyimi

Zorluk Seviyesi Görüşme ve Süreç Sonuç
Kolaydı Ortalama Deneyim Teklif Yapılmadı

Mülakat Tarihi: Şubat 2012
Toplam Süreç: 40 Gün

Firmanın Gebze'deki yerinde İK müdürü ve iş geliştirme müdürü ile 2 saate yakın sohbet havasında geçen mülakat sonrasında diğer adaylarla görüşüleceği, sonrasında bir haber verileceği belirtildi. Görüşmede tanıştığım bölüm müdürü eski Ford Otosan çalışanı olduğundan neden iş arama sürecine girdiğimi mülakat boyunca beni kendi yaşadıklarından da bahsedip beni destekleyerek gösterdi. Fakat bana geri dönüş yapılacağı belirtilen zaman aralığı 2 defa uzatılarak toplamda 40 gün gibi bir zaman bekletildim ve akabinde olumsuz yanıt aldım.

Mülakat Detayları

 
Bu yorum size yardımcı oldu mu?
Evet
Hayır
6 Kişi
0 Kişi