Şirketlere Özel

Assistant Merchandiser Mülakatları

03.04.2013

LC Waikiki - Assistant Merchandiser Mülakat Deneyimi

Zorluk Seviyesi Görüşme ve Süreç Sonuç
Çok zorluydu Ortalama Deneyim Teklif Yapılmadı

Mülakat Tarihi: Şubat 2013
Toplam Süreç: 1 Yıl

Bu şirkete toplam olarak 6 kere görüşmeye gittim.
Eski bina da ilk görüşmeye gittim, görüşmeye gitmeden önce e-mail ile kişilik testi gönderildi, 200 soruluk bir test, e-mail ile link ve şifre iletiyorlar size. Görüşmeye gidince IK görüşmesinin ardından ingilizce sınava alınıyorsunuz.. Size dönüş yapılacaktır denilip, gönderildim. 1 hafta sonra 2. görüşmeye cagırıldım. Bu görüşmede önce Teknik sınava alındım. Ardından 1 hafta sonra 3.görüşmeye çağrıldım. Bölüm yöneticisi ile görüştürüldüm, kendimi tanıttım. 4. görüşmeye cagrıldım, başka bir bölüm yöneticisi ile görüştürüldüm, bu sefer bölüm yöneticisi IK'nin yapmış oldugu ing testinden tatmin olmayıp kendisi sözlü bir ingilizce mülakata aldı, ardından durum sorup, ingilizce o durumu anlatan bir olay maili atmam istendi, bir problem oldu nasıl çözersin diye sordular. bu görüşmeden sonra uzuuuuunca bir süre hiçkimse dönüş yapmadı. Arayıp sordum, IK sekreteri ben not alıp sizi aratacagım dedi ama asla dönüş olmadı.
5-6 ay sonra tekrar görüşmeye cagrıldım. Sıfırdan görüşme yapılıyor gibi muamele edilmeye kalkıştılar. Özellikle belirttim tüm sınavlarınıza girdim, dönüş de yapılmıyor o şekilde değerlendiriniz dedim. Tekrar IK görüşmesinin ardından 6. görüşmeye cagrıldım 1 hafta sonra. Tekrar buying manager ve buyer ın oldugu bir görüşme yaptım. Sonuç mu? Halen bu koskoca firma evet biz sizi işe almak istiyoruz, ya da kusura bakmayın görüşmemiz olumsuzdur şeklinde dönüş yapma nezaketini göstermemiştir.

Mülakat Soruları (1)

Gelecek için Kariyer hedefiniz nedir? Neden LCW?

Cevap yaz - Tüm Cevaplar (0)

Mülakat Detayları

 
Bu yorum size yardımcı oldu mu?
Evet
Hayır
4 Kişi
0 Kişi
23.12.2015

LC Waikiki - Assistant Merchandiser Mülakat Deneyimi

Zorluk Seviyesi Görüşme ve Süreç Sonuç
Ortalama Olumlu Deneyim Teklifi Kabul Ettim

Mülakat Tarihi: Aralık 2015
Toplam Süreç: 1 Ay

Merhabalar,Yeni mezun adı altındaki ilana bir kariyer sitesinden başvuru yaptım.İlk olarak online yetenek testi gönderildi.Sözel ve sayısal zeka sorularının olduğu bir sınavdı.Süresi yeterliydi.Sınavdan 3 gün sonra olumlu olduğu için kişilik envanteri daveti aldım.Bunuda online olarak tamamladıktan bir hafta sonra İK mülakat daveti aldım.Genel merkeze gittiğimde önce çoktan seçmeli bir ingilizce sınavına alındım.Sınav kolaydan zora doğru orta derecedeydi.Sonra bir bayanla mülakata alındım.Mülakat klasik kendini anlat mülakatlarından farklıydı.Sorulan her soruya birebir yaşadığınız bir olayı anlatarak cevap vermeniz gerekiyordu.Daha önce böyle bir tecrübem olmadığı için somut örnekler vermem için sürekli uyarıldım.Mülakat sonunda süreç ve pozisyon ile ilgili bilgiler verildi.Bir hafta sonra yönetici mülakatı daveti aldım.Mülakat yaptığım yönetici gayet güler yüzlü ve samimiydi.Yine aynı şekilde somut olaylar anlatarak cevap verdiğim sorular aldım.Diğer görüşmeden farkı bir olay anlaatığımda neyi farklı yapardınız? sorusuyla karşılaşmam oldu.Bu mülakat sonunda yine bilgilendirmeler yapıldı.Ve 3 gün sonra teklif mektubu aldım.

Mülakat Soruları (1)

Adım adım başarıya ulaştığın bir olay anlatabilir misin?

Cevap yaz - Tüm Cevaplar (0)

Mülakat Detayları

 
Bu yorum size yardımcı oldu mu?
Evet
Hayır
1 Kişi
0 Kişi