Şirketlere Özel

Application Analyst & Developer Mülakatları

04.12.2018

Koç Sistem - Application Analyst & Developer Mülakat Deneyimi

Zorluk Seviyesi Görüşme ve Süreç Sonuç
Ortalama Olumlu Deneyim Teklif Yapılmadı

Mülakat Tarihi: Ekim 2018
Toplam Süreç: 3 Gün

İnsan kaynaklarından biri aracılığıyla hackerrank üzerinden bir teste tabi tutulup başarılı olunca mülakata çağrıldım teknik mülakat şeklinde oldu, ofis çalışanlar konum ve imkanlar çok iyi seviyedeydi.

Mülakat Soruları (1)

Material Design hakkında ne düşünüyorsun

Cevap yaz - Tüm Cevaplar (0)

Mülakat Detayları

 
Bu yorum size yardımcı oldu mu?
Evet
Hayır
0 Kişi
0 Kişi
18.02.2014

Koç Sistem - Application Analyst & Developer Mülakat Deneyimi

Zorluk Seviyesi Görüşme ve Süreç Sonuç
Zorluydu Ortalama Deneyim Teklifi Reddettim

Mülakat Tarihi: Ocak 2014
Toplam Süreç: 3 Ay

Şirket ile LinkedIn üzerinden irtibata geçtim. Mülakat süreci oldukça uzun sürdü. Kesinlikle tavsiye etmeyeceğim bir şirkettir. İşe alım departmanı haricindeki tüm departmanlar oldukça amatör. Süreç çok yavaş işliyor, siz sormayıp arayacaklarına güvenirseniz çok beklersiniz; mutlaka bir yerleri tetiklemeniz lazım yoksa süreç ilerlemiyor. Tüm süreç olumlu geçse bile, tüm aşamalardaki herkesle mutabık kalsanız bile en tepedeki bir kişi gözünün üstünde kaşın var deyip süreci durdurabiliyor. Görünüşte kurumsal fakat son derece amatör bir yer.

Mülakatların hemen hemen yarısı İngilizce yapılıyor. Mülakata girdiğinizde, hele hele yurt dışı ile mülakat yapıyorsanız mutlaka Mr. veya Mrs. ifadelerini kullanın ve soyadıyla hitap edin, yoksa elenmeniz için bir sebep oluşturur. Bu arada size ne fiyat teklif ederlerse etsinler fiyatta revizyon kesinlikle istemeyin, soru sormayın, yoksa tekliflerini geri çekiyorlar. Hem de geri çektiklerini teklifin geçerlilik tarihinin son gününde bildiriyorlar, kabak gibi kalırsınız ortada.
Benim için acı olan bu deneyimi paylaşmak istedim, siz de eğer burasıyla görüşecekseniz ve eşdeğer başka bir alternatifiniz varsa kesinlikle diğerine öncelik vermeye çalışın, benden tavsiye.

Mülakat Soruları (1)

Yurt dışı seyahati sizin için problem oluşturur mu?

Cevap yaz - Tüm Cevaplar (0)

Mülakat Detayları

 
Bu yorum size yardımcı oldu mu?
Evet
Hayır
7 Kişi
2 Kişi