Şirketlere Özel
"İyi kazanç için kabul edilen boşa geçen süreç"
22.12.2011

Olumlu Yönler

Kariyer anlamında diğer firmaların gözünde iyi bir firmada çalışmış olmak
Bankacılık deneyimi elde etmek
Bir çok Avrupa ülkesi dahil bankacılık sistemlerinde kullanamadığı altyapı ve teknolojiye harcanan paranın olduğu bir noktada çalışma fırsatı yakalamış olmak

Olumsuz Yönler

Güneşli gibi İstanbulun bir ucunda olmak ve her gün yola harcanan 3 saatlik performans
Şirketin yönetim kadrosunun hiç değişmemiş ve hiç değişmeyecek gibi olması ve kariyer planlaması yapılmaması.
İnsan kaynaklarının sadece gezi kültür organizasyonları yapılan bir bölüm olması. Ne yazık ki içerideki bir çok kimsenin kariyer planlaması ve yol gösterimi, analizleri ölçümlerinin yapılmaması
Kriz yönetiminde ülke değerlerinin her gün artı gösterilirken, zam değerlerinde halen dışarıdaki işsizlik örnekleri ile maaşa yapılan zamlarda ne yazık ki bir çok bankadan hala çok geride.
İçeride tanınan imkanların herkese eşit dağıtılmaması.
Müşteri göz önünde olmayan teknik birimlerde çalışanların halen takım elbise ile tasarım yapıyor olması 2011 Türkiye'si komik bir nokta.

Üst Yönetime Öneriler

Şirketin insan kaynakları politikalarının baştan çizilip, İ.K'nın daha ehli insanlara teslim edilmesi, ve işe göre adam seçme yerleştirme mantığından kurtulmaları gerektiği, deneyimli 10 yıl ve üzeri çalışan insanlara artık bir path çizilmesi gerektiğini düşünüyorum. Ayrıca katı kıyafet yönergesi ve Güneşli'deki lokasyonunuz yüzünden bir çok kişinin bıraktığını da bilmenizi isterim.

Bu yorum size yardımcı oldu mu?
Evet
Hayır
64 Kişi
4 Kişi
İşkolig Puanı
2

Cevaplar

Yeni Cevap Yaz