Şirketlere Özel

Mülakat Tarihi: Mayıs 2014
Toplam Süreç: 2 Ay

17.06.2014
Zorluk Seviyesi Görüşme ve Süreç Sonuç
Çok zorluydu Ortalama Deneyim Teklif Yapılmadı

Mağazadan mikro cv doldurarak başvuru yaptım. 1 hafta sonra aranıp mülakata çağırıldım. Toplamda 3 mülakat gerçekleştirildi her birinde farklı bir yönetici ile mülakata girdim. İlk mülakat yaklaşık 20 dakika sürdü. Beni mülakata alan bayan gayet güleryüzlüydü. Elindeki birkaç sayfalık formda bulunan soruları sordu, cevapladım. Mülakata hazırlıklı gitmiştim. Tecrübe aramadıklarını dile getirmelerine rağmen sorulan sorular tecrübesiz bir aday için gerçekten çok zordu. Fakat hepsini fazla zorlanmadan cevapladım. Mülakat sonunda 1 hafta içerisinde dönüş yapacaklarını söylediler. 2-3 hafta sonra aranıp 2. mülakata çağırıldım. 2. mülakatta kendimden bahsetmem istendi. 5-6 dakika boyunca kendimden bahsettikten sonra birkaç soru sordum. Fakat burada benim kendilerini değil kendilerinin beni tanımaya çalıştıkları söylendi. İş teklifi aldıktan sonra istediğim soruyu sorabileceğim söylendi. Sonrasında 1. mülakattaki formdan devam ettiler, sıradaki sorular soruldu. Mağazanın satışını nasıl arttırabilirsin gibi sorular yöneltildi. 20-25 dakika süren soru cevap şeklinde görüşme sonrasında mülakat bitirildi. Aynı akşam tekrar arayıp ilk 2 görüşmemin olumlu olduğunu 3. görüşmeye çağırıldığımı söylediler. 3. görüşmeye mağaza müdürü ile girdim. 3. görüşmede artık işe alınacağımı umuyordum. Fakat mülakatın başında en iyi adayı seçmeye çalıştıklarını, mülakatın 4'e uzayabileceği söylendi. Ardından tekrar kendimi tanıtmam istendi. Daha sonra yine aynı formdan sorulara devam ettiler. Bazı sorular 2. görüşmeyle benzer sorulardı. Sorulan soruları cevapladım. Zara'ya ne katabileceğim soruldu. Satış danışmanından, kasiyere kasiyerden mağaza yöneticisine kadar tek tek söylemem istendi. Hepsini anlattım. Neden Zara ve neden mağazacılık diye soruldu. Gerekli cevabı verdim. Soruların ardından görüşme bitirildi. 1 hafta içerisinde tekrar aranacağım söylendi fakat şuan 1 hafta olmasına rağmen hala aranmadım. Sanırım ilk görüşmede olduğu gibi 3 hafta sonra filan ararlar. 7-8 görüşmede de alınırım diye düşünüyorum. İş değil oyuncak sanki.

 

Mülakat Detayları

 • Telefon mülakatı
 • 1'e 1 mülakat
 • Grup Mülakatı
 • Sunum
 • IQ/Zeka Testi
 • Yetenek Testi
 • Kişilik Testi
 • Referans Kontrol
 • Online Sınav
 • Yabancı Dil Sözlü
 • Diğer
 

Mülakat Soruları (5)

3 haftadır çalışıyorsun ve senden beklenen satışları elde edemiyorsun ne yaparsın?

Cevap yaz - Tüm Cevaplar (0)
 

Erken çıkışsın, o akşam da bir etkinliğin var. Fakat kapanış olan bir çalışma arkadaşın çok hasta, ayakta zor duruyor ve rahatsız olduğunu mağaza yöneticisine söyleyemiyor. Ne yaparsın?

Cevap yaz - Tüm Cevaplar (0)
 

6'da mesain bitiyor. 6'yı 5 geçe tam mağazadan çıkacaksın tanıdığın birisi geliyor ve o akşam önemli bir gecesi olduğunu, kıyafet seçmesi gerektiğini söylüyor. Ne yaparsın?

Cevap yaz - Tüm Cevaplar (0)
 

Mağazada çalışıyorsun. Sen her akşam kendi reyonunu toplayıp bitirmene rağmen diğer iki arkadaşın senden daha yavaş çalıştıklarından reyonlarını toplayamıyor bu yüzden sen onlara yardım etmek zorunda kalıyorsun ve sen de her gün geç çıkmak zorunda kalıyorsun. Ne yaparsın?

Cevap yaz - Tüm Cevaplar (0)
 

Yöneticin seni müşterilerin önünde sert bir dille eleştirdi. Tepkin ne olur?

Cevap yaz - Tüm Cevaplar (0)
 
 
Bu yorum size yardımcı oldu mu?
Evet
Hayır
0 Kişi
0 Kişi