Şirketlere Özel

Mülakat Tarihi: Şubat 2013
Toplam Süreç: 20 Gün

04.04.2013
Zorluk Seviyesi Görüşme ve Süreç Sonuç
Zorluydu Olumlu Deneyim Teklif Yapılmadı

Sirketin yaptigi isler cok hosuma gittiginden sansimi denemek istedim. Guzel bir onyazi yazmistim. Bir hafta sonra gorusmek istediklerini belirttiler. Sirket merkezi Izmir`de oldugu icin önce telefonla mülakat yaptilar. Bu gorusmede genel bilgiler alindi. Ikinci görüsmede sirketin pazarlama direktörünün de oldugu birebir mülakat yapildi.
Hayatimda gecirdigim en enteresan, terletici ama eglendirici mülakatti. Bir ara tahtada birseyler anlatirken aralarinda gibiydim. Calisma ortami yeni bir kurulus icin fena degildi, cok bir konfor yoktu. (Yeni ofise tasinacaklarmis) Tipik start up. Ama calisanlar enteresan derecede sakin, güleryüzlüydü. Teklif sunulmadi cünkü 2 ay Izmir`de kalmam istendi. Bunu yapamayacagimdan maalesef olumlu sonuclanmadi. Gelecegin teknolojilerini görmek ve konusmak güzeldi. Olsaydi, yüksek maas alamazdim ama eglenerek calisabilirdim sanirim. Not: servis ve özel sigorta vesaire yok tabi. Kurumsal degiller bu da normal. Hatta iyi bile olabilir ama ben kurumsallik da ariyorum biraz.
Müsteri Yöneticisi pozisyonu icin calisma kosullari hafta ici 09:00-18:00. Fakat hicbir zaman mesai sinirlarinda calisamadiklarini acikca itiraf ettiler. Hatta komikti, 2 yil bu konuda izin istediler benden. Yani 2 yil sonunda mesai saatleri haricinde calismamam konusunda kimse garanti veremez ama acik iletisim hosuma gitti.
Giyim kusam serbest. Sadece onemli musteri toplantilari icin temiz ve smart casual giyim tarzini benimsemisler. Sadece direktör takim elbise giymisti ama ayakkabilari spor tarzdi. Yazilim ekibi gece calisip gündüz uyuma lüksüne sahipmis. Istedikleri gibi gelip gidiyorlar ama herkes icin bir is taahhüt süresi varmis, vaadedilen sürede isini yapmayana ceza var. Bu da yemek, tatli ismarlama ama agir vakalarda "maasa zam ise son" seklinde oluyormus.

 

Mülakat Detayları

 • Telefon mülakatı
 • 1'e 1 mülakat
 • Grup Mülakatı
 • Sunum
 • IQ/Zeka Testi
 • Yetenek Testi
 • Kişilik Testi
 • Referans Kontrol
 • Online Sınav
 • Yabancı Dil Sözlü
 • Diğer
 

Mülakat Soruları (3)

Sirket cok onemli bir markaya lansman konseptini sunacak. Konsept holografik projeksiyonlarla olusturulmus hosteslerden tutun da videomapping`le yerinden oynatilan binalar ve Bogaz Köprüsü`nün dans ettirilmesini vs. iceriyor. Marka bir ürününü tanitacak. Yalniz sunumu yapacak iki sirket calisani Büyükada`da kaliyor sans o ki o gün kuvvetli lodos nedeniyle karsi yakaya gecemiyorlar. Is bana kaliyor ve sirketteki ikinci günüm. Müsteriye gidip sunumu yapmam ve markaya bu isi begendirmem isteniyor. Sunumu yaparken hayal gücüne güven dediler, ucabilirsin kacabilirsin dediler. Ben de öyle yaptim. Cok terledim ama onlar eglendi bir hayli. Onlar gülünce ben de rahatladim. Ikna oldular.Bir ara onlarin arasinda bir calisan gibi hissettim kendimi

Cevap yaz - Tüm Cevaplar (0)
 

Yanina birini "isinlayabiliriz" desek, kimi isinlamamizi isterdin? (Cevaba güldüler ama bunu neden sorduklarini benim de neden bu cevabi verdigimi anlamadim)

Cevap yaz - Tüm Cevaplar (0)
 

Izmir kumrusu nelerle beslenir? Eti yenir mi?

Cevap yaz - Tüm Cevaplar (0)
 
 
Bu yorum size yardımcı oldu mu?
Evet
Hayır
0 Kişi
0 Kişi