Şirketlere Özel

İşkolig Topluluk Kuralları

Bizim hizmetimizin temeli topluluğumuzdur ve bu sürekli olarak üyelerimizden toplanan içerik ile güçlendirilir. Topluluğumuzdan ne beklediğimizin daha net anlaşılması konusunda herkese yardımcı olacak birkaç kural oluşturduk. İşkolig’in Kullanım Koşulları ve Gizlilik Politikası yla birlikte bu kurallara tüm kullanıcılarımızın uymasını umuyoruz.

Gerçek Olun – Gerçek Deneyiminizi Anlatın: Şirketler hakkındaki yorumlar mevcut ya da son 3 yıl içinde gerçekten o şirkette bulunmuş çalışanlardan gelmelidir. Çünkü, “şirketlere içerden bakış” bir şirketin mevcut veya eski çalışanlarından gelen yorumlardaki ayrıntılar veya detaylar ile oluşabilecektir. Sahte olduğundan şüphelenilen mesajlar kabul edilmeyecek ve web sitemizde yayınlanmayacaktır.

Başkalarına Yardımcı Olun: Bu site kendinize yardımdan fazla tüm topluma yardım eden bir bilgi paylaşım platformudur. İşverenle ilgili olmayan gönderiler, çok özel kişisel durum ya da konu dışı gönderiler onaylanmayacaktır.

Saygılı Olun: Biz iş yeri hakkında sağlıklı ve yapıcı bir tartışmayı teşvik etmek için çalışıyoruz. Zararlı veya küçük düşürücü, kişisel saldırılar (isim, ünvan vb. kişisellik) içeren mesajlar ya da kışkırtıcı tepkiler onaylanmayacaktır.

Sakin Kalın: İş hakkındaki konuşmalarda alınganlıklar olabileceğinin farkındayız, fakat küfür, saldırganlık ve ayrımcılık yaratan dil ve ifadeler kesinlikle onaylanmayacaktır.

Sır Tutun: “İçine bakmak” ile “içteki bilgi” arasında fark vardır. Şirketlerin ticari sırları, telif hakları korunan bilgiler veya açıklamaktan kaçındığınız diğer bilgiler onaylanmayacaktır.

Türkçe’mize Sahip Çıkın: Yazınız mükemmel olmak zorunda değil ama çaba göstermenizi bekliyoruz. Çok kötü bir dilbilgisi veya yazım hataları, noktalama eksiklikleri onaylanmayacaktır. Unutmayın, yazılarınızın okunaklı olması diğer üyelerimiz açısından önemlidir.

Bu kurallara uyma çabalarınızı takdir ve teşekkürle karşılıyoruz. Yaşamımızın en önemli yönlerinden biri olan “işimize” içerden bir bakış sunmak için bir araya geliyorsak, her kullanıcı bu ortak amacı desteklemelidir diye düşünüyoruz. İşkolig, yukarıdaki kurallar dışında hereket eden herhangi bir kullanıcının hesabını sona erdirme veya kullanıcı mesajlarını reddetme hakkını elinde saklı tutmaktadır.


Ana Sayfa