Şirketlere Özel

Sıkça Sorulan Sorular

 1. Tüm bu maaş bilgilerini nereden buluyorsunuz?

  Üyelerimizin sınırsız erişime sahip olabilmeleri için mevcut veya önceki işyerlerine ait maaş, yorum veya fotoğraf bilgilerini girmelerini istediğimiz için, maaş bilgilerine doğrudan çalışanlar aracılığıyla ulaşıyoruz. Bu bize bir şirketin belirli bir pozisyonundaki maaşları toplamamıza olanak sağlıyor. Biz maaş bilgilerini asla doğrudan paylaşmıyor, kişilerin gizliliğini korumak için maaş skalalarına yerleştirip yayınlıyoruz.

 2. Şirket puanları nasıl hesaplanır?

  Bizim bir şirket için yayınladığımız şirket puanı, o şirket için çalışanları tarafından “şirket memnuniyetleri” hakkında beş kırılımdan birini seçmeleri sonrasında oluşuyor. Şirket puanında bütün yanıtların ortalamasını gösteriyoruz.
  (5: “Çok memnun” 3: “Memnun” 1: “Memnun Değil”)

 3. Girdiğim bilgiler nasıl güncellenir veya kaldırılır?

  Önceki yorumlarınızı, girdiğiniz bilgileri düzenlemek veya kaldırmak için sadece üye girişi yapın ve ‘hesabım’ alanını tıklayın. Orada, maaşlar ve yorumlar sayfalarında önceden girdiğiniz bilgilerin tümünü görmeniz mümkün olacaktır.
  Önceden girdiğiniz bir bilgiyi düzenlemek istiyorsanız, bu bilginin yanındakı ‘düzenle’ bağlantısını tıklayın. Gerekli değişiklikleri yapın ve değişiklikleri ‘kaydet’i tıklayın. Değişiklikler kaydedildikten sonra yazınız İşkolig Ekibi’nin bir üyesi tarafından onaylanana kadar “Kontrol Ediliyor” statüsünde olarak işaretlenir. Eğer siteden önceden girdiğiniz bilgileri kaldırmak istiyorsanız, bunun için sadece ‘sil’i tıklamanız yeterli.

 4. Niçin girdiğim bilgileri sitede bulamıyorum?

  Girilen her bir bilgi sitede gösterilmeden önce veri kalitesini korumak ve her yazının Topluluk Kurallarına uygun olduğundan emin olmak için, İşkolig Ekibi tarafından gözden geçirilir. Bu girilen bilgileri incelemek ve onaylamak İşkolig Ekibi’nin bir üyesi için 24 saat kadar uzun sürebilir (eğer şirket sistemimizde yoksa daha da uzun olabilir). Birkaç gün sonra hala girdiğiniz bilgileri göremiyorsanız, bu gönderinizin sitede görüntülenmek için onaylanmadığı anlamına gelir. Bu durum, Hesabım içinde “Red” statüsü olarak yansıtılacaktır.
  Bu onaylanmamış bilgileri, kurallarımız çerçevesinde güncellemeniz ve sitede görüntülemek için minimum kelime sayısı gereksinimlerini sağlamanız için izin verilecektir. Güncellemelerinizden sonra yaptığınız tüm değişiklikler İşkolig Ekibi’nin bir üyesi tarafından onay için yeniden gözden geçirilecektir.

 5. Bir yorumu veya girilen bilgiyi nasıl kaldırırım?

  Kullanım koşulları veya topluluk kuralları açısından uygun olmadığını düşündüğünüz bir yazı görürseniz, lütfen iletisim@iskolig.com adresine bir e-posta göndererek bize bildirin (sadece faydalı olmadı olarak işaretlemek yeterli değildir). İşkolig Ekibi’nin bir üyesi konuyla ilgilenecek ve gerekli önlemi alacaktır.

 6. Nasıl kayıt olurum?

  Biz bunu “paylaş-faydalan” modeli olarak adlandırıyoruz. Sizin bize doğru bir adım, sonrasında bizim ise size doğru binlerce adım attığımız bu model, bizim yeterli sayıda maaş, şirket yorumu ve ofis fotoğrafı toplamamızı ve sizlerle geri paylaşmamızı sağlamak için oluşturulmuştur. Biz bu modelin oldukça adil olduğunu düşünüyoruz. Gerekli bilgilerden birini (anonim maaş, şirket yorumu veya ofis fotoğrafı) paylaşmanız yalnızca bir iki dakikanızı almaktadır, fakat sonrasında saatlerce inceleyebileceğiniz binlerce gönderiye ulaşabilirsiniz.

 7. “Anonim – Gizli” ne demektir?

  Tüm mesajlar diğer kullanıcılara anonimdir. E-posta adresiniz veya kişisel bilgileriniz (girilmesi isteğe bağlı olan- opsiyonel cinsiyet,doğum yılı vs. gibi bilgiler) gösterilmez. Hatta başkalarının sizi tanımaması için şirket ismi vermeden bilgi paylaşma seçeneğiniz bile vardır. Örneğin iş yerinizi belirtmeden maaş bilginizi girebilirsiniz veya bulunduğunuz ili ve ünvanınızı belirtmeden de bir şirket puan ve yorumu girebilirsiniz. Ofis fotoğrafı girerken, şirket ismi dışında her hangi bir bilgi girmeniz gerekmemektedir. Bilgi giriş ekranlarında konu hakkında farklı bir çok uyarı ve mesajımız bulunmaktadır.

 8. Öğrenciysem ve herhangi bir bilgiye sahip değilsem ne olacak?

  Hala öğrenciyseniz ve iş deneyiminiz yoksa sadece öğrenci (.edu uzantılı) e-posta adresi kullanarak bir deneme hesabı oluşturabilirsiniz. Geçerli bir öğrenci e -posta adresi kullanarak 12 ay boyunca sınırsız erişime ulaşırsınız. Bir deneme hesabı oluşturdunuz ancak 12 ay erişim alamadıysanız lütfen hesap bilgilerinizi ogrenci@iskolig.com adresine bir e-posta gönderebilirsiniz. Bu e-posta sizin öğrenci hesabınızdan gelmelidir. Oradan hala öğrenci olduğunuzu doğrulamamız ve hesabınıza erişim sağlamamız mümkün olacaktır.

 9. Bilgilerin mevcut veya eski çalışanlardan geldiğini nasıl doğruluyorsunuz?

  Girilen bilgileri topluluğumuza iletmeden önce tüm kullanıcıların e-posta yoluyla kayıt olup, hesaplarını doğrulaması gerekir. Bu doğrulama işlemi şüpheli kullanıcıları veya sahte mesajları belirlemeye ve tedbir almamıza olanak sağlar. Ayrıca, tüm girilen bilgileri konusunda tecrübeli ekibimiz kontrol eder ve doğruluğunu teyit etmeye çalışır. Bunlara ek olarak, aktif katılımlı bir topluluğun gözden geçirdiği bilgiler, güvenilir doneler toplamamızı sağlar.

 10. Bilgi girerken şirket e-postamı kullanmak zorunda mıyım?

  Kesinlikle hayır! Gmail, hotmail, windowslive vb. uzantılı mail adreslerinizle de sistememize kayıt olabilirsiniz. Fakat, şirket ismi uzantılı mail adresiyle sisteme dahil olduğunuzda girdiğiniz bilgilerin onaylanması daha hızlı olacaktır. Böylece paylaştığınız bilgileri daha çabuk şekilde sitemizde görebilirsiniz.

 11. Neden aktivasyon e-postamı alamıyorum?

  Hesabınızı etkinleştirme / aktive etme e- postası için bekliyorsanız özür dileriz. Gecikme bizim kontrolümüz dışında e- posta sağlayıcıları sebebiyle de olabilir. Bu süre zarfında İşkolig Ekibi, tüm yorum ve maaşlara ulaşmanız için hesabınızı aktive edebilir. Bunun için kullanicidestek@iskolig.com adresine bir e- posta göndermeniz yeterli. Biz size ulaşacağız.

 12. Bir şirket olarak, şirketimiz hakkında daha fazla bilgi vermek için ne yapabiliriz?

  Bunu sorduğunuz için mutluyuz! Daha çok yorum elde etmenin en kolay yolu çalışanlarınızı İşkolig’e kendi anonim içeriklerini göndermeye davet etmektir. Intranetiniz üzerinde İşkolig’e bir link sağlayarak veya çalışanlarınıza e-posta göndererek yapabilirsiniz. Şirketinizi çalışanlara daha iyi tanıtabileceğiniz alt modülleri geliştirmeye devam ediyoruz. Gelişmeleri sizlerle sitemizde paylaşmaya devam ediyor olacağız.

 13. Şirketimiz hakkındaki bir yorumu silebilir miyim veya tüm şirketi siteden kaldırabilir miyim?

  Şirketiniz için yapılmış bir yorumu silemezsiniz veya siteden kaldıramazsınız. Fakat kullanım koşulları veya topluluk kurallarımız açısından tutarsız olduğunu hissettiğiniz bir mesaj görürseniz kaldırılması gerekir. Lütfen bunları bize bildirin. Yorumlar altındaki “uygunsuz” linkine tıklayın veya iletisim@iskolig.com adresine mesajın niçin kaldırılması gerektiğini açıklayan bir e- posta gönderin. (eğer e- posta gönderirseniz lütfen incelememiz için hangi yorum hakkında şikayetçi olduğunuzu gösteren linki göndermeyi unutmayın) İşkolig Ekibi’nden birisi sorunla ilgilenecek ve gereken önlemi alacaktır.


Ana Sayfa