Şirketlere Özel

İşkolig Servisleri Kullanım Koşulları

İşkolig.com, ziyaretçilere ve kullanıcılara şirket çalışanlarının deneyimleri, şirket yaşamı ve maaş bilgisi gibi konulardaki içerikleri İşkolig’in resmi web sitesi olan http://www.iskolig.com üzerinden vermektedir. Bu nedenle kullanıcılar site adresini ziyaret ettiğinde, bu sayfanın da ziyaret edildiği kabul edilir.

İşkolig, bu sayfalarda belirtilen genel koşulları dilediği zaman ve şekilde değiştirme hakkını kendinde saklı tutar.

İşkolig kullanım şartları; site ile ilgili genel kuralları ve yasal sorumlulukları içermekte olup, “Gizlilik Prensipleri ve Üyelik Koşulları” başlıklı metin ile bir bütün teşkil eder ve tamamı “Sözleşme” olarak anılır. Üye, işleme devam etmeden önce işbu Kullanım Şartları ile Gizlilik Prensipleri ve Üyelik Koşullarını dikkatle okumalıdır. Siteyi ziyaret eden “Ziyaretçi” veya üyelik işlemlerini doldurmuş “Üye” de “Kullanıcı” olarak anılacaktır. Kullanıcı tanımı hem ziyaretçi hem de üyeler için geçerlidir. Kullanıcıların siteyi kullanmaya başladıkları an, bu şartları peşinen kabul ettiği anlamına gelmektedir.

1. İşkolig Hesabınız

Servisleri kullanmak (ve üye olmak) için öncelikle kullanıcıların site üzerinde bir hesap açması gerekmektedir.

1.1.Uygunluk

Bu servisi kullanan üyelerin;

a) Verdiği tüm kayıt bilgilerin doğru ve güvenilir olduğu,

b) Kayıt sırasında 18 yaşında veya daha büyük olduğunu;

Üye olabilmek için,

i) Mevcut /daha önceki maaş bilginiz veya

ii) Mevcut/ daha önceki işveren kurum hakkında yorum veya

iii) Mevcut /daha önceki mülakat tecrübeniz hakkında yorum iletmeniz gerekmektedir.

Hesabınız; sunduğunuz bilgilerin kasti olarak hatalı, muhtel, uygunsuz olduğu tespit edilirse uyarılmaksızın site yönetimi tarafından sonlandırılacaktır.

1.2.Şifre

İşkolig’e üye olma esnasında üyelerin belirlediği şifrelerin güvenliğinden yine üyeler sorumlu olup, platformda hiçbir üyeye, başka bir üyenin hesabını ve şifresini kullanma yetkisi verilmemektedir. Şifresinin çalındığından şüphe duyan İşkolig kullanıcılarının “İşkolig destek“ birimiyle iletişime geçmesi gerekmektedir.

1.3.Fesih ve Koşulları

Bu sözleşmenin tüm koşulları, servisleri kullanan ziyaretçiler ve üyeliği süresince tüm kullanıcılar için geçerlidir. Kullanıcılar istediği zaman hesaplarını kapama yetkisine sahiptir. Hesabını kapatmasına rağmen siteyi ziyaretçi olarak kullanmaya devam edenler için üyelik koşulları geçerli olacaktır. Sözleşmenin feshi durumunda İşkolig sunucularında yer alan hesap bilgileri silinebilir. Kullanıcıların hesabının kapatılması ve bilgilerinin veri tabanından silinmesi ile ilgili olarak İşkolig’in bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

2. Sahiplik; Servis Kullanımı

2.1.Kullanıcı Beyanı

Üyelerin, site üzerine yüklediği hiçbir bilgi ve belgede İşkolig’in mülkiyet hakkı yoktur; fakat servisleri kullandırabilmek için sunulan içeriğin aşağıda belirtilen bazı kullanım haklarını üyeler, İşkolig’in kullanımına verdiğini kabul ve beyan eder. Karşılığında, İşkolig de üyelere site üzerinde işbu sözleşmenin 2.2 maddesinde belirtilen kullanım haklarını sunar.

Üyeler, içeriğin İşkolig’e; kısıtsız, süresiz, münhasır olmayan, bedelsiz, telif ücretsiz sunulmasını ve bu içeriği kullanma, kopyalama, gösterme, işleme ve olası diğer mecralarda sunma hakkı verilen işbu sözleşmeyle kabul ve beyan eder. Sunulan içeriğe dair üyelerin şahıslarına veya üçüncü şahıslara bir bedel ödenmeyecektir. Üyeler, işbu nedenle sadece paylaşmaktan emin oldukları içerikleri sitede kullandıklarını işbu sözleşme ile beyan eder.

3. Yabancı Şahıslar ve Diğer Kullanıcılar

3.1.Servisler – Sahiplik ve Yetkinlik Sınırları

Kullanıcı, servislerin tüm fikri haklarının (kullanıcılar tarafından sunulan içerik hariç) İşkolig’e ait olduğunu kabul ve beyan eder. İşbu nedenle servisleri veya İşkolig içeriğini kopyalama, değiştirme, basma, dönüştürme, dağıtma, aleni surette görüntüleme, kiralama veya satma gibi işlemlere tabi tutmayacağını kabul ve beyan eder. “İçerik” yazar tarafından yaratılan herhangi maaş, şirket yorumu, mülakat yorumu, görüş, mesaj, text dosyası, resim gibi bilgileri tanımlamaktadır.

3.2.İşkolig İçerik

Servisler aracılığı ile İşkolig üyeleri için diğer kullanıcıların, reklamcıların ve yabancı şahısların içerikleri sunulmaktadır.(a) İşkolig sunulan bu içeriklerden, reklamcıların sunduğu bilgilerden ve diğer üyelerin sunduğu maaş, şirket yorumu veya mülakat yorumlarından sorumlu değildir. (b) İşkolig ayrıca bu içeriklerin doğruluğunu, güvenirliğini, kalitesini ve uygunluğunu garanti etmez. İşkolig doğru olmayan, hukuki olmayan, yanıltıcı veya gerçekçi olmayan bu içeriklerden dolayı kullanıcılara, reklamcılara veya herhangi üçüncü bir şahsa karşı sorumlu değildir.

3.3.Sorumluluklar

Diğer üyelerle veya reklamcılarla servisler vasıtasıyla kurulan bir ilişki (ödeme, tahsilat, teslimat, görüşme, sözleşme gibi) tamamıyla üyeler ile karşı taraf arasındadır. İşkolig bu kurulan ilişki ve sonuçlarından sorumlu değildir. Taraflar arasında oluşabilecek herhangi bir problem veya hukuki sorunda İşkolig’in problemi çözmek üzere hiçbir sorumluluğu ve yaptırımı bulunmamaktadır.

4. Uygun Kullanım ve İletişim

İşkolig hesabınız aracılığıyla servisler üzerinden sunduğunuz tüm içerikten ve diğer üyelerle olan iletişimden sorumlusunuz.

4.1. Yasak İçerik

Üyeler, siteye yasak bir içerik yüklemeyeceğini veya herhangi bir yasak bilgiyi servislerde kullanmayacağını kabul ve beyan eder.

“Yasak İçerik”;

(i) Bir şahıs veya bir gruba karşılık ırkçılık, bağnazlık, kin veya fiziksel zararı destekleyen veya pornografik olan içerikleri,

(ii) İşe yaramayan, toplu e-posta gönderimlerine,

(iii) Telif hakkına sahip içerikli bilgilerin başkaları tarafından kullanımını destekleyen, kopyalayan kişiler ve bu kişilerin korsan programlar aracılığı ile bu bilgileri çalması, dağıtması veya site üzerinden gösterilmesine,

(iv) Onsekiz (18) yaşından küçük bir kişinin vahşi veya uygunsuz görüntülerinin sergilenmesine veya onsekiz (18) yaşından küçük bir kişinin bilgilerinin ifşa edilmesine,

(v) Kanunsuz aktivitelerle ilgili eğitici bilgilerin verilmesine, örneğin, kanunsuz silah yapımı ve satışı, bir kişinin özel haklarının ihlal edilmesi, bilgisayar virüsleri üretilmesi ve dağıtılması, zararlı bilgisayar kodlarının üretilmesi ve dağıtılması vb. durumlara,

(vi) Diğer üyeler tarafından gizli şifrelerin veya kişisel bilgilerin ticari veya kanunsuz şekilde paylaşılmasına,

(vii) Virus, truva atı, bozuk kodlar, yozlaşmış dosyalar vb. yazılımlara,

(viii) Üçüncü şahıslar hakkında sözleşmelerini ihlal edici gizli bilgilerin yayınlanması ve benzerlerine işbu sözleşmeyi ihlal edici bilgileri içeren verilere denir.

4.2. Sunulan İçeriğin Sahipliği

Üyeler işbu sözleşmeyle şunları beyan ve garanti eder:

(a) Servislerde sunulan içeriğin sahipleridir

(b) Sunulan içerik gizlilik haklarına, tanıtım haklarına, telif haklarına veya diğer kişilerin haklarına aykırı değildir

(c) İçerik sağlayarak gizlilik anlaşmasına aykırı hareket etmemektedir

(d) Maaş, şirket yorumu ve mülakat yorumunda sunduğu bilgiler doğrudur

(e) Önceki, mevcut ve potansiyel iş yeri veya işveren hakkında verdiği bilgiler doğru ve eksiksizdir.

4.3. İşkolig Uygulaması

İşkolig’in Gizlilik Politikası’na göre üyelerin ihlal ettiği herhangi bir servis kullanımı durumunda kullanım hakları sonlandırabilir veya belirsiz süre ile dondurabilir. İşkolig işbu sözleşmeyi ihlal edebilecek, yasaklı içerik olduğunu tespit ettiği veya herhangi bir kullanıcı veya üçüncü şahsı tehdit edebilecek, zarar verebilecek herhangi içeriği incelemek veya silmek hakkına sahiptir. İşkolig olarak bu koşulları veya sözleşmenin herhangi bir koşulunu ihlal edebilecek üyelere karşı yasal önlem alma hakkını saklı tutar. Bu yasal önlem kapsamına üyeliği iptal etmek ve hesap bilgilerini silmek, sunulan içeriği silmek ve üyeyi yetkili makamlara bildirmek, üye hakkında gerekli yasal işlemleri başlatmak dahildir. Sunulan içeriğin kopyasını almak tüm maliyetleri ile üyenin kendisine aittir.

4.4. Kanuni Uygulama

Üye, servis kullanımıyla ilgili tüm hukuki ve kanuni kurallara, yaptırımlara uygun hareket edeceğini kabul ve beyan eder. Servisler sadece üyelerin kişisel kullanımları içindir. Ticari reklamlar ve diğer herhangi bir tahrik içeren bilgiler içerikten gerekirse bilgi verilmeden derhal kaldırılacaktır ve üyelik iptal edilebilecektir. Üye, siteyi kullanırken, Türk Ceza Kanunu, Türk Ticaret Kanunu, Borçlar Kanunu, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, Marka ve Patent Haklarının Korunması ile ilgili Kanun Hükmünde Kararnameler ve yasal düzenlemeler, hali hazırda yürürlükte olan ilgili her türlü mevzuat hükümleri ile ileride yürürlüğe girecek olan mevzuata ve İşkolig’in siteye ilişkin olarak yayımlayacağı bildirimlere uymayı kabul eder. Bildirimlere ve yasalara aykırı kullanım sebebiyle doğabilecek hukuki, cezai ve mali her türlü sorumluluk üyeye aittir.

4.5. Muhtelif kişi

İşbu sözleşme ile muhtelif kişiler, başka üye veya kişi adına siteyi kullanmaya çalışmayacağını; başka çalışanları temsilen içerik girmeyeceğini kabul ve beyan etmiş olur. Her kullanıcı, servisleri ilgili yasalara ve regülasyonlara uygun kullanacağını kabul ve beyan eder.

5. Üçüncü parti web siteleri

Servisler üçüncü parti web sitelerine bağlantı içerebilir. Bu bağlantı, İşkolig veya diğer üyeler tarafından ilgi çekebilecek yararlı içeriklere erişmek için de verilmiş olabilir. Tüm bu üçüncü parti sitelere erişimde tek sorumlu üyenin kendisidir. İşkolig, üçüncü parti siteleri ve içerikleri konusunda hiçbir kontrol, sorumluluk ve izleme yetkisine sahip değildir. Üye, site dışına çıktığında İşkolig Kullanım Koşulları ve Prosedürleri dışına çıktığını kabul ve beyan eder.

6. Kopyalama

Sitede yer alan bütün içerikler, yorumlar, resimler, grafikler ve istatistiki bilgilerin 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ile ilgili yasa ve yönetmeliklerden doğan tüm fikri ve sınai mülkiyet hakları, münhasıran İşkolig’e aittir. Sitede yer alan materyallerin İşkolig’in yazılı onayı olmaksızın kopyalanması ve çoğaltılması yasaktır. Ayrıca, sitede yer alan herhangi bir unsuru diğer bir internet sitesinde ve/veya başka bir mecrada yazılı, sözlü ve/veya elektronik olarak ve bunlarla sınırlı olmamak üzere her türlü şekilde yayınlamak ve/veya İşkolig’in haberi olmadan link vermek kesinlikle yasaktır.

Sitenin isim hakkı ve logosu veya sitede bulunan yazılım, görsel ve tasarımların tümü münhasıran İşkolig’e ait olup hiçbir surette İşkolig’in yazılı onayı olmaksızın kullanılamaz; üçüncü kişi ve kuruluşların kullanımına sunulamaz. Ayrıca sitenin tasarımında ve veritabanı oluşturulmasında kullanılan bilgi ve/veya yazılımın kopyalanması ve/veya kullanılması kesinlikle yasaktır.


Ana Sayfa