Şirketlere Özel

İşkolig Servisleri Kullanım Koşulları

İşkolig.com, (“işkolig, “işkolig.com”, “biz”) ziyaretçi ve kullanıcılara şirket çalışanlarının deneyimleri, şirket yaşamı ve maaşları hakkında bilgiler içeren servisleri; (“Hizmetler”; “Servisler”) işkolig’in resmi websitesi olan http://www.iskolig.com (“Site”) üzerinden hizmet olarar verir. Bu nedenle site adresini ziyaret ettiğinizde bu sayfayı da ziyaret ettiğiniz kabul edilir.

Bu bölüm işkolig genel ve kanuni sorumluluklarını içerir. Lütfen, sitemizi kullanmadan önce aşağıda yazılı olanları dikkatli bir şekilde okuyunuz. Eğer aşağıda belirtilen şartları kısmen ve/veya tamamen kabul etmiyorsanız, işkolig’i herhangi bir amaçla kullanmayınız.

İşkolig, bu sayfalarda belirtilen genel koşulları dilediği zaman ve şekilde değiştirme hakkını kendinde saklı tutar.

İşkolig kullanım şartları; site ile ilgili genel kuralları ve yasal sorumlulukları içermekte olup Gizlilik Prensipleri ve Üyelik Koşulları başlıklı metin ile bir bütün teşkil eder ve tamamı “Sözleşme” olarak anılır. Üye, işleme devam etmeden önce işbu Kullanım Şartları ile Gizlilik Prensipleri ve Üyelik Koşullarını dikkatle okumalıdır. Siteyi ziyaret eden “Ziyaretçi” veya üyelik işlemlerini doldurmuş “Üye” de “Kullanıcı” olarak anılacaktır. Kullanıcı tanımı hem Ziyaretçi hem de Üye’ler için geçerlidir. Kullanıcıların siteyi kullanmaya başladıkları an, bu şartları peşinen kabul ettiği anlamına gelmektedir.

1. İşkolig Hesabınız

Servisleri kullanmak (ve üye olmak) için site üzerinde bir hesap (“Hesap”) açmanız gerekmektedir.

1.Uygunluk. Bu servisi kullanarak Üye, a) verdiğiniz tüm kayıt bilgilerinin doğru ve güvenilir olduğunu; b) her daim bilginin doğruluğunu sağlayacağınızı; c) kayıt sırasında 18 yaşında veya daha büyük olduğunuzu ve d) bu servisi kullanımızınızın üçüncü şahıslara karşı sorumluluklarınızı ve hukuki yaptırımlarınızı etkilemediğini taahhüd eder. Üye olmabilmek için, i) mevcut /daha önceki maaş bilginiz (“Maaş”) veya ii) mevcut/ daha önceki işveren kurum hakkında yorum (“Şirket Yorumu”) veya iii)mevcut /daha önceki mülakat tecrübeniz hakkında yorum(“Mülakat Yorumu”) iletmeniz gerekemektedir. Hesabınız, sunduğunuz bilgilerin kasti olarak hatalı, muhtel, uygunsuz olduğu tespit edilirse uyarılmaksızın Site yönetimi tarafından sonlandırılabilir.

2.Şifre. Üye olduğunuz zaman sizden Hesabı’nızla beraber bir şifre belirlemeniz istenecektir. Şifrenizin güvenliğinden tamamı ile siz sorumlusunuz. Hiç bir zaman başka Üye’mizin hesabını veya şifresini kullanmayacağını taahhüt eder; kendi hesabınıza veya şifrenize yetkisiz erişimden şüphe ettiğiniz an tarafımıza ileteceğinizi kabul edersiniz. Hesabınızla ilgili her ve tüm kullanımlardan siz sorumlusunuzdur.

3.Fesih ve Koşulları. Bu Sözleşme’nin tüm koşulları (a) Servisleri kullanan Ziyaretçi (b) üyeliği süresince tüm Kullanıcı’lar için yürürlükte ve geçerlidir. İstediğiniz zaman sebep göstermeye gerek bile kalmadan Hesap’ınızı silebilir ve üyeliğinizi sonlandırabilirsiniz. Hiçbir şüpheye maal vermemek için açıklamak isteriz ki eğer Hesap’ınızı kapatıp yine de Servisleri Ziyaretçi olarak kullanmaya devam ederseniz, bu Sözleşme’nin tüm maddeleri halen geçerlidir. İşkolig tek taraflı olarak işbu Sözleşme’yi sonlandırdığında dilediğiniz zaman yeni bir üyelik için başvurup ve yeni bir Maaş, Şirket Yorumu veya Mülakat Yorumu ekleyerek Üye olabilirsiniz. İşkolig üyeliğinizi sebep göstermeden sonlandırabilir, Servis kullanımınızı durdurabilir. Sözleşme’nin feshi durumunda İşkolig sunucularında, veritabanında bulunan Hesap bilgileriniz silinebilir. Hesap’ınızın kapatılması ve bilgilerinizin veritabanından silinmesi ile ilgili İşkolig’in size veya üçüncü herhangi bir şahsı karşı sorumluluğu bulunmamaktadır.

2. Sahiplik; Servis Kullanımı

1.Kullanıcı Beyanı. Üye’nin, Site üzerine “yüklediği” hiçbir bilgi ve belgede İşkolig’in mülkiyet hakkı yoktur; fakat Servisleri kullandırabilmek için sunulan İçerik’in aşağıda belirtilen bazı kullanım haklarını İşkolig’in kullanımına verdiğini kabul ve beyan eder. Karşılığında, İşkolig’de Üye’lere Site üzerinde işbu Sözleşme’nin 2.2 maddesinde belirtilen kullanım haklarını sunar. İçerik’in bize kısıtsız, süresiz, münhasır olmayan, bedelsiz ve telif ücretisiz sunulmasını ve bu İçerik’i kullanma, kopyalama, gösterme, işleme ve olası diğer mecralarda sunma hakkını verdiğinizi işbu Sözleşme ile kabul ve beyan edersiniz. Sunduğunuz İçerik’e dair şahsınıza veya üçüncül şahıslara bir bedel ödenmeyecektir. İşbu nedenle sadece paylaşmaktan emin olduğunuz İçerik’i Site’de kullandığınızı işbu Sözleşme ile beyan ededersiniz.

2.İşkolig İçerik. Bu Servisler bizim ve lisans hakkı veren (“İşkolig İçerik”) içerikleri barındırmaktadır. İşkolig ve lisansörlerimiz (tüm kullanıcılar dahil) İşkolig İçerik’inin mülkiyet haklarınının sahibi olarak muhafaza eder ve tabiki İşkolig’de Servisler’in tüm mülkiyet haklarının sahibi olarak bu içerikleri muhafaza eder. İşbu Sözelşme’ye konu olan size Site’nin Kullanıcı’sı olarak İşkolig İçerik’ini sadece Servislerden yararlanabilmek için kendi şahsi kullanımınız için indirme, görüntüleme, kopyalama ve basma hakkını limitli, geri alınabilir yetki ile vermekteyiz.

3. Yabancı Şahıslar ve Diğer Kullanıcılar

1.Servisler – Sahiplik ve Yetkinliik Sınırları. Kullanıcı, Servislerin tüm fikri haklarının ( Kullanıcılar tarafından sunulan İçerik hariç) İşkolig’e ait olduğunu kabul ve beyan eder. İşbu nedenle a) Servisleri veya İşkolig İçerik’ini kopyalama, değiştirme, basma, dönüştürme, dağıtma, aleni surette görüntüleme, kiralama veya satma vb. işlemlere tabi tutmayacağını kabul ve beyan eder. “İçerik” yazar tarafından yaratılan herhangi Maaş, Şirket Yorumu, Mülakat Yorumu, görüş, mesaj, text dosyası, resim vb. bilgileri tanımlamaktadır.

2.İşkolig İçerik. Servisler aracılığı ile sizlerin gözlemine diğer kullanıcıların, reklamcıların ve yabancı şahısların İçerik’leri sunulmuştur. (a) işbu sözleşme ile kabul ve beyan edersiniz ki İşkolig sunulan bu içeriklerden, reklamcıların sunduğu bilgilerden ve diğer Üye’lerin sunduğu Maaş, Şirket Yorumu veya Mülakat Yorumu’ndan sorumlu değildir. (b) İşkolig ayrıca bu içeriklerin doğruluğunu, güvenirliğini, kalitesini ve uygunluğunu garanti etmez. Herhangi bir yanlış anlaşılmaya maal vermemek için belirtmek isteriz ki İşkolig doğru olmayan, hukuki olmayan, yanıltıcı veya gerçekçi olmayan bu içeriklerden dolayı Kullanıcılara, reklamcılara veya herhangi üçüncü bir şahsa karşı sorumlu değildir.

3.Sorumluluklar. Sizin Servisler vasıtasıyla ilişki kurduğunuz diğer Üye’ler veya reklamcılar ile girdiğiniz herhangi bir ilişki – ödeme, tahsilat, teslimat, görüşme, sözleşme vb. tamamı ile sizin ve karşı tarafın arasındadır. İşkolig bu kurulan ilişki ve sonuçlarından sorumlu değildir. Taraflar arasında oluşabilecek herhangi bir problem veya hukuki sorunda İşkolig’in problemi çözmek üzere hiçbir sorumluluğu ve yaptırımı bulunmamaktadır.

4. Uygun Kullanım ve İletişim

Yalnızca siz, Hesap’ınız aracılığı ile Servisler’ler üzerinde sunduğunuz herhangi ve tüm İçerik’ten ve diğer Üye’ler ile iletişimden sorumlusunuz.

1. Yasak İçerik.  Üye, Site’ye Yasak İçerik yüklemeyeceğini veya herhangi Yasak İçerik’li bir bilgiyi Servisler’de kullanmayacağını kabul ve beyan eder. “Yasak İçerik” (i) bir şahıs veya bir gruba karşılık ırkçılık, bağnazlık, kin veya fiziksel zararı destekleyen veya pornografik olan içerikleri; (ii) işe yaramayan, toplu e-posta gönderimlerini (iii) telif hakkına sahip içerikli bilgilerin başkaları tarafından kullanımını destekleyen, kopyalayan kişiler ve bu kişlerin korsan programlar aracılığı ile bu bu bilgleri çalması, dağıtması veya Site üzerinden göstermesi (iv) onsekiz (18) yaşından küçück bir kişinin vahşi veya uygunsuz görüntülerinin sergilenmesi veya onsekiz (18) yaşından küçük bir kişinin bilgilerinin ifşa edilmesi (v) kanunsuz aktivititeler ile ilgili eğitici bilgilerin verilmesi örneğin: kanunsuz silah yapımı ve satışı, bir kişinin özel haklarının ihlal edilmesi, bilgisayar virüsleri üretilmesi ve dağıtılması, zararlı bilgisayar kodlarının üretilmesi ve dağıtılması vb. (vi) diğer Üye’ler tarafından gizli şifrelerin veya kişisel bilgilerin ticari veya kanunsuz şekilde paylaşılması (vii) virus, truva atı, bozuk kodlar, yozlaşmış dosyalar vb yazılımlar (viii) üçüncü şahıslar hakkında sözleşmelerini ihal edici gizli bilgilerin yayınlanması vb. işbu sözleşmeyi ihlal edici bilgileri içeren verilere denir.

2. Sunduğunuz İçeriğin Sahipliği.  Üye, beyan ve garanti eder ki: (a) Servisler’de sunduğunuz içeriğin sahibisinizdir (b) sunduğunuz İçerik gizlilik haklarına, tanıtım haklarına, telif haklarına veya diğer kişilerin haklarına aykırı değildir (c) İçerik sağlayarak gizillik antlaşmasına aykırı hareket etmemektesinizdir (d) Maaş, Şirket Yorumu ve Mülakat Yorumu’nda sunduğunuz bilgler doğrudur (e) önceki, mevcut ve potansiyel işyeriniz veya işveren hakkında verdiğiniz bilgilerin doğru ve eksiksizdir.

3. İşkolig Uygualaması.  Gizlilik Politikamıza göre ihlal ettiğiniz herhangi bir Servis kullanımı durumunda kullanım haklarınız sonlandırabilir veya belirsiz süre ile dondurabiliriz. İşkolig işbu Sözleşme’yi ihlal edebilecek, Yasaklı İçerik olduğunu tespit ettiği veya herhangi bir Kullanıcı veya üçüncü şahsı tehdit edebilecek, zarar verebilecek herhangi İçerik’i incelemek veya silmek hakkına sahiptir. İşkolig olarak bu koşulları veya Sözleşme’nin herhangi bir koşulunu ihlal edebilecek Üye’lere karşı yasal önlem alma hakkını saklı tutar. Bu yasal önlem kapsamına üyeliğinizi iptal etmek ve Hesap bilgilerinizi silmek, sunduğunuz İçerik’i silmek, sizi yetkili makamlara bildirmek, hakkınızda gerekli yasal işlemleri başlatmak dahildir. Sunulan İçerik’in kopyasını almak tüm maliyetleri ile Üye’nin kendisine aittir.

4. Kanuni Uygulama.  Üye, Servis kullanımında ilgili tüm hukuki ve kanunu kurallara, yaptırımlara uygun hareket edeceğini kabul ve beyan eder. Servisler sadece Üye’lerin kişisel kullanımları içindir. Ticari reklamlar, iştari linkler ve diğer herhangi bir tahrik içeren bilgiler İçerik’inizden gerekirse bilgi verilmeden derhal kaldırılacaktır, üyeliğiniz iptal edilebilecektir. Üye, Siteyi kullanırken, Türk Ceza Kanunu, Türk Ticaret Kanunu, Borçlar Kanunu, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, Marka ve Patent Haklarının Korunması ile ilgili Kanun Hükmünde Kararnameler ve yasal düzenlemeler, hali hazırda yürürlükte olan ilgili her türlü mevzuat hükümleri ile ileride yürürlüğe girecek olan mevzuata ve İşkolig’in Site’ye ilişkin olarak yayımlayacağı bildirimlere uymayı kabul eder. Bildirimlere ve yasalara aykırı kullanım sebebiyle doğabilecek hukuki, cezai ve mali her türlü sorumluluk Üye'ye aittir.

5. Muhtelif Kişi.  İşbu sözleşme ile muhtelif kişiler, başkası Üye veya kişinin adına Site’yi kullanmaya çalışmayağınızı, başka çalışanları temsilen İçerik girmeyeceğinizi kabul ve beyan etmiş olur. Her kullanıcı Servisleri ilgili yasalara ve regülasyonlara uygun kullanacağını kabul ve beyan eder.

5. Üçüncü-Parti WebSiteleri

Servisler üçüncü parti web sitelerine (“Üçüncü Parti Siteler”) bağlantı içerebilir. Bu bağlant, İşkolig veya diğer Üye’ler tarafından ilgi çekebilecek yararlı içeriklere erişmek verilmiş olabilir. Tüm bu Üçüncü Parti Siteler'e erişimde tek sorumlu Üye’nin kendisidir. İşkolig, Üçüncü Parti Siteler’i ve içerikleri konusunda hiçbir kontrol , sorumluluk ve izleme yetkisine sahip değildir. Üye, Site dışına çıktığınızda İşkolig Kullanım Koşulları ve Prosedürleri dışına çıktığınızı kabul ve beyan eder.

6. Kopyalama

Sitede yer alan bütün İçerikler, yorumlar, resimler, grafikler ve istatistiki bilgilerin (“Materyaller”) 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ile ilgili sair yasa ve yönetmeliklerden doğan tüm fikri ve sınai mülkiyet hakları, münhasıran İşkolig’e aittir. Sitede yer alan Materyallerin İşkolig’in yazılı onayı olmaksızın kopyalanması ve çoğaltılması yasaktır. Ayrıca, Sitede yer alan herhangi bir unsuru diğer bir internet sitesinde ve/veya başka bir mecrada yazılı, sözlü ve/veya elektronik olarak ve bunlarla sınırlı olmamak üzere her türlü şekilde yayınlamak ve/veya İşkolig’in haberi olmadan link vermek kesinlikle yasaktır.

Sitenin isim hakkı ve logosu veya sitede bulunan yazılım, görsel ve tasarımların tümü münhasıran İşkolig’e ait olup hiçbir surette İşkolig’in yazılı onayı olmaksızın kullanılamaz, üçüncü kişi ve kuruluşların kullanımına sunulamaz. Ayrıca Site’nin tasarımında ve veritabanı oluşturulmasında kullanılan bilgi ve/veya yazılımın kopyalanması ve/veya kullanılması kesinlikle yasaktır.

İşkolig’i seçerek gösterdiğiniz ilgi ve güven için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla,
İşkolig Ekibi


Ana Sayfa