Şirketlere Özel

Hakkımızda

İşkolig, çalışanların şirketler ve işler hakkında kimlik belirtmeden – anonim olarak – bilgi paylaşabildiği ve bilgi alabildiği, şirketlere içeriden bakış sağlayan ücretsiz bir kariyer topluluğudur. Bizi diğerlerinden ayıran, tüm bilgilerin şirketlerin mevcut veya eski çalışanlardan, hatta şirketlerin kendilerinden gelmesidir. Yayınlanan maaşlar, şirket yorumları, ofis fotoğraflarıyla artık kariyerinizi yönetmek ve daha bilinçli kariyer kararları almak için ihtiyacınız olan bilgilere sahipsiniz. Sizlere daha iyi hizmet vermek için, yakında daha fazla özellik ekleyeceğiz. Başka hiçbir kariyer sitesi, şirketler ve işler hakkında bu şekilde detaylı bilgi vermemektedir – İşkolig’deki bilgilerin tamamı ücretsizdir!

Bizi farklı kılan nedir?

Bizi farklı kılan herhangi bir şirket veya işle ilgili bilgileri içerden bakışla sunmamızdır. Bu şirkette çalışanlar ve işverenin kendisi gibi şirketi en iyi bilen kişilerden gelen gerçek bilgi anlamına gelir. Topluluğumuz, yeni fırsatlar arayanlara veya mevcut çalışanlara, gelecekteki kariyer kararları konusunda ihtiyaç duyacakları bilgileri sunmak için bir araya gelmiştir.

Maaşlar: Şirket veya iş ünvanı ile maaşları ve yan hakları öğrenebilirsiniz.

Şirket Yorumları: Şirket çalışanlarının, şirketleri hakkındaki olumlu veya olumsuz görüşlerini, gördükleri gelişim alanlarını ve üst yönetime tavsiyelerini takip edebilirsiniz. Şirketin, iş-yaşam dengesi, çalışanların morali, yan hakları vb. sekiz kritik faktörde çalışan memnuniyeti değerlendirmelerine bakabilirsiniz.

Ofis Fotoğrafları: Perdenin arkasına bakın! Şirketin etkinlik, çalışma alanı ve diğer fotoğraflarına bakabilirsiniz.

Her şey ücretsiz! Sizden tek isteğimiz bir kaç dakikanızı ayırıp topluluğumuza katkıda bulunmanız. Bu sizlere, ücretsiz bir kaynak sunmamızın yanı sıra herkes için güncel bilgiye erişim olanağı da sağlayacaktır. Sizin girdiğiniz şirket yorumları başka birine yardım ederken, onun girdiği maaş bilgisi de size yardımcı olabilir!

İşkolig’i farklı kılan bir diğer özelliği ise çalışanlar ve şirketler arasında dengeli yaklaşımıdır. İşkolig, çalışanlara bilgi vermeyi hedeflerken, şirketlerin kişilik haklarına saygılı olunması gerekliliğine de inanmaktadır. Şirketler, gerek yaşam standartlarımızı yükselten gerekse istihdam sağlayıp ekonomik gelişmeyi sağlayan yapılar olduğundan, onların tüzel kişilik haklarına saygı duymak önem verdiği konulardandır. Şirketlerin devamlılığını ve gelişimini sağlayanlar da çalışanlar olduğu için, çalışanlara değer katmak en önemli önceliğidir.

Neden “İşkolig”?

Bu ismin açık ve net olduğunu umuyoruz! Yine de bazı açıklamalar yapmak istiyoruz.

İşkolig ismini seçtik çünkü, bizce çalışma hayatı büyük bir lig gibidir. Şirketler pazar payını, kar marjını artırmak, en iyi çalışanları işe almak gibi hedefler için çalışırlarken, çalışanlar da şirketlerinin hedeflerine ulaşması ve kendileri adına da gelişim fırsatları, daha iyi maaş ve yan haklar vb. için çalışır. Bu noktada İşkolig, bu lige içerden bir bakış sunmaktadır.

İşkolig ismini seçtik çünkü, bu ligde hem şirketler, hem de çalışanlar için başarının anahtarının hırslı olmak ve çok çalışmak olduğuna inanıyoruz. İşkolig ekibi olarak biz gerçekten birer işkoliğiz. Kariyer kararı almanızda ve kariyerinizi yönetmeniz için tüm bilgilere sahip olabileceğiniz İşkolig bu ligin ekranı olacaktır.

İşkolig ismini seçtik çünkü, hepimiz bir gün zamanımızın çoğunu bir arada geçireceğimiz iş arkadaşları olabiliriz. Bu bakış açısıyla, ismimizi ilk olarak ingilizce kökenli iş“collegue” ifadesini düşünerek bulduk.


Ana Sayfa