Şirketlere Özel

İşkolig Gizlilik Prensipleri ve Üyelik Koşulları

İşkolig’in temel ilkesi tüm Üye ve Ziyaretçi bilgilerini, güvenlik ve gizlilip prensipleri doğrultusunda koruyan interaktif bir platform olmaktır. Amacımız, tüm kullanıcılarımız için güvenli bir site yaratabilmektedir. Site’yi ziyaret ederek, Üye olarak kayıt yaptırarak veya Servisleri kullanarak işbu Gizlilik Prensipleri ve Üyelik Koşulları’nı ve tüm maddelerini (“Gizlilik Prensipleri”) kabul eder. Aksi belirtilmedikçe büyük harfle belirtilmiş kelimeler İşkolig Servisleri Kullanım Koşulları’nda belirtilen tanımları simgeler ve bu Gizlilik Prensipleri’nin ayrılmaz parçasıdır. İşkolig, Üye’nin siteyi aşağıdaki Gizlilik Prensipleri’ne veya yasalara aykırı olarak kullandığını tespit ederse veya yetkili mercilerce bu konuda bir tespit veya inceleme talebi gelirse, Üye ile ilgili bilgileri yetkili makamlara bildirmek hakkına sahiptir. Ayrıca benzer bir durumda İşkolig, Gizlilik Prensipleri’nde öngörülen diğer tedbirleri alma hakkına da sahiptir.

İşkolig, bu sayfalarda belirtilen genel koşulları dilediği zaman ve şekilde değiştirme hakkını kendinde saklı tutar.

Kişisel Bilgiler” kişinin tanımlanması için gereken isim, adres, e-posta adresleri veya telefon bilgileri ve diğer kamusal olmayan bilgileri içerir. İşkolig Kişisel Bilgileri sadece işbu Gizlilik Prensipleri’nde belirtildiği şekilde Üye’lerden toplar.

Toplanan Kişisel Bilgiler

Gönüllü olarak tarafınızca sunulan aşağıdaki Kişisel Bilgiler’i topluyoruz:

Teknoloji Aracılığı ile Toplanan Kişisel Bilgiler

İşkolig’i kullanmanız esnasında bilgisayarınıza ‘Çerez (Cookie)' adı verilen dosyalar yerleştirilebilir. Bu dosyalar zararlı değildir; sadece siteye verdiğiniz bilgileri kullanarak isteklerinize daha uygun bir site oluşturulmasına imkan sağlamak için kullanılmaktadır.

Diğer Kaynaklardan Elde Edilen Kişisel Bilgiler

Site dışından sizin hakkınızda Kişisel Bilgi elde edebiliriz. Örneğin telefon, faks, e-posta veya servis veren üçüncü şahıslar aracılığı ile. Bu bilgileri sizden Site’de Servis kullanımı için aldığımız bilgilere ekleyebiliriz.

Bilgilerin Kullanım Şartları

Üye’ler tarafından istekli olarak verilen Kişisel Bilgiler ve tüm diğer bilgiler Servisler’in kullanımı iyileştirmek, Üye’lerin taleplerine doğru ve eksiksiz cevap verebilmek ve performansını iyileştirmek için kullanılmaktadır.

Ayrıca İşkolig, sunulan Kişisel Bilgiler’i Üye’lere Servis kullanımları hakkında bilgi vermek, düzenli yayınlardan (e-gazete vb.) ve promosyonel e-postalardan haberdar etmek için kullanabilir.

Kişisel Bilgiler’in içinde sizin tanınmanıza sebebiyet verecek isim ve soyad bilginizi vermek durumunda değilsiniz ama bu bilgi vermeyi tercih etmeniz durumunda bile İşkolig Site içerisinde hiçbir Servis üzerinde bu bilginin görüntülenmesine izin vermeyecektir.

Umumi Kayıtlar

Servisler’in bir amacı da kullanıcıların işveren bazlı bilgilerini diğer Üye’lerle paylaşmaktır. Bu nedenle herhangi bir kullanıcı sunduğu bilgilerin (Kişisel Bilgiler dahil, kayıt bilgileri hariç örneğin kimlik bilgileri) diğer Üye’ler tarafından Servis’lerin kullanımında görüleceğini kabul ve beyan eder.

Yaptığınız yorumların isimsiz ve kimlik bilgileri asla gösterilmeden (isim, kullanıcı ismi, e-posta adresi veya posta adresi) Site üzerinde görüntülenebilir.

Üyeler, site üzerinde beğendikleri haber, yazı ya da iş ilanlarını Arkadaşıma Gönder fonksiyonu sayesinde e-posta aracılığıyla başka kişilerle paylaşabilmektedir. Bu işlem sırasında, üyenin belirttiği e-posta adresi , İşkolig tarafından, site ile ilgili haber , duyuru, aktiviteleri paylaşmak dışında başka amaç için kullanılmayacaktır.

Geri Bildirim

İşkolig üye ve ziyaretçilerinin site ile ilgili tarafımıza ulaştırdıkları her türlü istek, öneri, yorum ve soruları içeren bilgiler site performansını ölçmek açısından saklanmaktadır. Bu bilgiler kişilerin kendilerine yanıt vermek ve site etkinliğini artırmaya yönelik araştırmalarda kullanılmak dışında başka bir amaç için kullanılmayacaktır. Sitemize iletilen tüm eleştiri ve yorumlar İşkolig mülkiyetinde olup, pazarlama amacıyla kullanılabilir. Bu kullanım sırasında ilettiğiniz geri bildirimlerin Kişisel Bilgiler’inizle kullanılmayacaktır. Bu durumda Gizlilik Prensipleri’ne uygun hareket edilecektir.

Kişisel Bilgilerin Paylaşımı

Aksi Gizlilik Prensipleri’nde belirtilmedikçe veya kendi rızanızla istemedikçe İşkolig Kişisel Bilgileri’nizi üçüncü partilerle paylaşmayacaktır.

Gerekirse İşkolig’in iştirak şirketleri ile Kişisel Bilgiler paylaşılabilir. Bu durumda iştiraklerin Gizlilik Prensipleri’ne sadık kalması sağlanacaktır. İşkolig’in sahibi şirketin satılması, başka şirketlerle birleşmesi veya ortak olması durumunda bu Site’deki tüm bilgilerin transfer edilebileceği kabul edilmelidir. Aynı şekilde bu durumda da Gizlilik Prensipleri’ne uygun hareket edilecektir.

Ayrıca kanuni zorunluluk nedeniyle Kişisel Bilgiler’iniz yasal yollar ile paylaşılması istendiğinde İşkolig’in Üye’lik haklarını koruyarak ve Üye’leri bilgilendirerek paylaşım yapacağından emin olabilirsiniz.

Diğer Sitelere İlişim (Link)

İşkolig; reklam, banner veya sponsorluk veren şirketlerin internet sitelerine ilişim sağlamaktadır. İşkolig, sorumluluğu ve kontrolü olmayan ilişim verdiği sitelerin bilgi kullanımı, etik ilkeleri ve gizlilik prensiplerinden sorumlu değildir.

Kullanıcı adı ve Şifre

Üyelerimizin tüm bilgilerinin gizliliğini korumaya yönelik olarak Servisler’e kullanıcı adı ve şifre ile ulaşımınız sağlanmaktadır. Üye’nin Siteden yararlanma hakkı sadece kendisine aittir, başkalarına devredilemez. Kullanıcı adı ve şifrenizin gizliliği Üye’nin sorumluluğundadır, üçüncü kişi ya da kuruluşlara kullandırılamaz. Kullanıcı adı ve şifresinin izinli veya izinsiz olarak üçüncü kişiler tarafından kullanımından doğabilecek durumlardan İşkolig sorumluluk taşımamaktadır, doğabilecek her türlü hukuki ve cezai yükümlülük Üye’ye aittir. Bu maddeye aykırı hareket, Üye’ye verilen hizmetlerin herhangi bir bildirimde bulunmaksızın tek taraflı olarak durdurulmasına yol açabilir. Şifrenin izinsiz kullanımın tespit edilmesi durumunda İşkolig bilgilendirilmelidir Bu tür olumsuz bir durumla karşılaşıldığı takdirde “Müşteri İlişkileri” bölümümüz ile irtibata geçilmesi ayrıca önerilmektedir.

İşkolig’i seçerek gösterdiğiniz ilgi ve güven için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla,
İşkolig Ekibi


Ana Sayfa