Şirketlere Özel

Satınalma Sorumlusu Mülakatları

22.01.2013

Ericsson - Satınalma Sorumlusu Mülakat Deneyimi

Zorluk Seviyesi Görüşme ve Süreç Sonuç
Ortalama Olumlu Deneyim Teklifi Reddettim

Mülakat Tarihi: Ağustos 2010
Toplam Süreç: 1 Gün

İnternet üzerinden yapmış olduğum başvuru üzerinden birkaç ay geçtikten sonra telefonla aranarak birebir mülakata davet edildim. Biri insan kaynakları sorumlusu biri de çalışacağım pozisyonun müdürü olmak üzere iki kişi beraber mülakata katıldılar. Mülakat toplam 1 saat kadar sürdü. Bu 1 saati üç başlık altına toplayabilirim. İlk bölüm benim kendimi (Eğitim sürecimi, o zamana kadar olan deneyimlerimi) anlatmama imkan tanınan giriş bölümü. İkinci bölüm onların bana sordukları, kişiliğimi tanımlayıcı, olaylara bakış açımı ve iş yapış biçimimi ortaya koyacak sorulardan oluşan gelişme bölümü. Son olarak da işten ve çalışma ortamından beklentilerimi ölçtükleri sonuçlandırma bölümü.
Benimle mülakat yapan her iki kişi de çok kibar, kendilerinden emin ve güler yüzlü kişilerdi. Bazı zorlayıcı sorular haricinde stres yoğunluğu ortalama düzeyde idi. Mülakatı mümkün olduğunca sınırları olan bir sohbet havasında kurguladıklarını düşünüyorum. Mülakat 6 kişilik küçük bir toplantı odasında gerçekleştiği ve onun haricinde ofisleri gezdirmedikleri için çalışma ortamı hakkında fazla yorum yapamıyorum.
Mülakattan nötr hislerle ayrıldım. Negatif herhangi bir şey yoktu, mantıken pozitif düşüncelere sahip olmakla birlikte beni oraya çeken sempatik bir durum bir elektrik de yoktu. Uzun süre geri dönüş almadığım için bir başkasını pozisyona tercih ettiklerini düşündüm ama 2 ay kadar sonra aradılar ve pozisyonun bir süre askıya alınmasından dolayı süreci dondurduklarını belirttiler. Pozisyona uygun olarak düşündükleri 2 adaydan güçlü olan aday olduğumu ve şartlarda anlaşırsak kabul edileceğimi söylediler. Ayrıca gitmiş olduğum mülakattan öğrendiğim kadarıyla kabul edilirsem ardından bir business english sınavına girecektim.
Yaptığımız telefon görüşmesinde ben teklifi reddettim. Bunda sebep kesinlikle firmanın bir olumsuzluğu değildi.

Mülakat Soruları (1)

Kendinizde en takdir ettiğiniz ve en beğenmediğiniz özellikleriniz nelerdir?

Cevap yaz - Tüm Cevaplar (0)

Mülakat Detayları

 
Bu yorum size yardımcı oldu mu?
Evet
Hayır
2 Kişi
2 Kişi
06.01.2013

Şişecam - Satınalma Sorumlusu Mülakat Deneyimi

Zorluk Seviyesi Görüşme ve Süreç Sonuç
Ortalama Ortalama Deneyim Teklif Yapılmadı

Mülakat Tarihi: Ağustos 2012
Toplam Süreç: 6 Ay

Açılacak olan Anadolu Cam Eskişehir fabrikası için temmuz ayında başlamış olan satın alma pozisyonuna dair 3 aşamalı süreçlerinin neticesi hakkında defalarca aramama rağmen geri dönüş yapılmamıştır.Olumlu ya da olumsuz hiçbir sonuç alamadım. Türkiye'nin en köklü ve kurumsal firmalarından biri olan Şişecam'ın aylarca haber bekleyin denilip hiçbir arama yada mail atılmaması, bende zaman kaybı yaratıp iş kaybına uğrattığı için teşekkürlerimi iletiyorum.

Mülakat Detayları

 
Bu yorum size yardımcı oldu mu?
Evet
Hayır
20 Kişi
1 Kişi